Cukrovka

Léčba cukrovky: inzulin používat ke správě hladinu cukru v krvi

Pochopení toho, jak inzulín ovlivňuje hladinu cukru v krvi může pomoci lépe spravovat svůj stav.

Léčba inzulinem je často důležitou součástí léčby diabetu. Pochopte, klíčovou roli hraje inzulín při řízení hladiny krevního cukru, a cíle léčby inzulinem. Co se naučíte vám může pomoci zabránit komplikací diabetu.

Úloha inzulínu v těle

Diabetes. Regulovat hladiny cukru v krvi.
Diabetes. Regulovat hladiny cukru v krvi.

To může být snazší pochopit význam léčbou inzulínem, pokud jste pochopili, jak funguje normálně inzulínu v těle a to, co se stane, když máte cukrovku.

  • Regulovat cukru v krvi. Hlavním úkolem inzulínu je udržet hladinu cukru v krvi v normálním rozmezí. Poté, co jíst, sacharidy rozkládají na cukr a vstoupit do krevního oběhu ve formě glukózy, cukru, který slouží jako primární zdroj energie. Za normálních okolností, slinivka reaguje tím, že produkuje inzulín, který umožňuje cukr vstoupit do tkáně.
  • Skladování přebytečné glukózy na energii Poté, co jíte -. Kdy hladiny inzulínu jsou vysoké - přebytek glukózy je uložena v játrech ve formě glykogenu. Mezi jídly - když hladiny inzulínu jsou nízké - játra uvolní glykogenu do krve ve formě cukru. To udržuje hladinu cukru v krvi v úzkém pásmu.

Pokud váš Slinivka malý nebo žádný inzulín (diabetes 1. typu), nebo vaše tělo neprodukuje dostatek inzulínu nebo se stávají rezistentní na inzulin v akci (diabetes mellitus 2. typu), hladina cukru v krvi se zvyšuje, protože je schopen vstoupit do buněk. Neléčí, může vysoká hladina cukru v krvi vede ke komplikacím, jako je slepota, poškození nervů (neuropatie) a poškození ledvin.

Viz také

Léčba cukrovky: inzulin používat ke správě hladinu cukru v krvi

Cíle léčby inzulinem

Pokud máte diabetes mellitus 1. typu, inzulínová terapie nahradí inzulin, vaše tělo není schopno produkovat. Léčba inzulinem je někdy potřeba pro diabetes mellitus 2. typu a gestační diabetes, kdy jiné způsoby léčby selhaly udržet hladinu glukózy v krvi v požadovaném rozsahu. Pokud Vám lékař řekl, že budete potřebovat inzulin, vzít doporučení vážně. Léčba inzulinem může zabránit komplikací diabetu tím, že pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi v cílovém rozmezí.

Váš léčebný plán

  • Druh a množství inzulínu. Existuje několik typů inzulínu které se liší v tom, jak rychle a jak dlouho budou moci kontrolovat hladinu cukru v krvi. Často může lékař doporučit více než jeden typ inzulinu. Chcete-li zjistit, které typy inzulínu, které potřebujete a kolik budete potřebovat, bude Váš lékař v úvahu několik faktorů. Mezi ně patří typ diabetu máte, vaše hladina glukózy, jak moc jsou vaše hladina cukru v krvi kolísá během dne a váš životní styl.
  • Možnosti inzulínu. Inzulín se aplikuje pod kůži, často několikrát denně. Můžete si vybrat mezi injekční stříkačky, injekční pera nebo inzulinové pumpy, která poskytuje nepřetržitou infuzi inzulínu katetrem pod kůži.

Léčba inzulinem může být náročné, ale to nemusí diktovat svůj život. Výběrem program, který vyhovuje vašim potřebám a životnímu stylu, můžete zabránit komplikací diabetu a vést aktivní a zdravý život.

Viz také