Zdraví žen

Kegel cvičení: jak-na průvodce pro ženy

Kegel cvičení vám může pomoci zabránění nebo omezení inkontinence a další problémy pánevního dna. Zde je krok-za-krokem průvodce dělá Kegel cvičení správně.

Kegel cvičení posílení svalů pánevního dna, které podporují dělohy, močového měchýře, tenkého střeva a konečníku. Můžete to udělat Kegel cvičení, také známý jako pánevní cvičišti svalů, diskrétně téměř kdykoliv.

Začněte tím, že pochopení toho, co Kegel cvičení může udělat pro vás - postupujte krok-za-krokem pokyny pro uzavírání smluv a uvolňující svaly pánevního dna.

Proč Kegel cvičení záležitost

Mnoho faktorů může oslabit svaly pánevního dna, včetně těhotenství, porodu, chirurgie, stárnutí a nadváhy.

Zdraví žen. Najít správné svaly.
Zdraví žen. Najít správné svaly.

Ty by mohly mít prospěch z dělá Kegel cvičení, pokud:

  • Netěsnost několik kapek moči při kýchání, smíchu nebo kašli
  • Mají silné a náhlé nucení na močení těsně předtím, než ztratí velké množství moči (močová inkontinence)
  • Únik stolice (fekální inkontinence)

Kegel cvičení lze provést v průběhu těhotenství nebo po porodu, aby se pokusili zabránit močové inkontinence. Kegel cvičení - spolu s poradenstvím a sexuální terapie - může být také užitečné pro ženy, které mají přetrvávající potíže s dosažením orgasmu.

Mějte na paměti, že Kegel cvičení jsou méně užitečné pro ženy, které mají závažné moči úniku při kýchání, kašel či smích. Také Kegel cvičení nejsou užitečné pro ženy, které se neočekávaně unikat malé množství moči v důsledku plného močového měchýře (přetečení inkontinence).

Jak na to Kegel cvičení

Trvá péči identifikovat svaly pánevního dna a naučit se zkrátit a uvolnit je. Zde je několik rad:

  • Najít správné svaly. Identifikovat svaly pánevního dna, zastavit močení v středu. Pokud se vám to podaří, máte ty správné svaly.
  • Perfektní techniku. Jakmile určíte svaly pánevního dna, vyprázdnit močový měchýř a ležet na zádech. Utáhněte svaly pánevního dna, držte kontrakci po dobu pěti sekund a pak odpočívat po dobu pěti sekund. Zkuste to čtyřikrát nebo pětkrát v řadě. Práce do vedení svaly se stáhly po dobu 10 sekund v době, relaxační dobu 10 sekund mezi kontrakcemi.
  • Udržujte své zaměření. Pro ​​dosažení nejlepších výsledků, zaměřit se na zpřísnění pouze svaly pánevního dna. Dávejte pozor, aby se prohnul svaly na břiše, stehnech a hýždích. Nedržte dech. Místo toho, volně dýchat při cvičení.
  • Opakujte 3krát denně. Zaměřit na nejméně tři sady 10 opakování denně.

Nepoužívejte ve zvyku používat Kegel cvičení spustit a zastavit proud moči. Dělá Kegel cvičení při vyprazdňování močového měchýře je ve skutečnosti oslabit svaly, stejně jako vést k neúplnému vyprázdnění močového měchýře, -, což zvyšuje riziko infekce močových cest.

Viz také

Kegel cvičení: jak-na průvodce pro ženy

Když k tomu své kegels

Udělat Kegel cvičení součástí vašeho každodenního života. Můžete to udělat Kegel cvičení diskrétně jen asi kdykoliv, ať už sedíte u stolu nebo při odpočinku na pohovce. Ty by mohly učinit praxi montáž v souboru pokaždé, když to rutinní úkol, jako je kontrola e-mail.

Pokud máte potíže s

Máte-li potíže dělá Kegel cvičení, nemusíte se stydět požádat o pomoc. Váš lékař nebo jiný poskytovatel zdravotní péče vám může poskytnout důležitou zpětnou vazbu, takže se naučíte izolovat a vykonávat správné svaly.

V některých případech může biofeedback trénink pomoci. Během biofeedback zasedání, lékař nebo jiný zdravotnický vloží poskytovateli péče malou sondu do pochvy nebo konečníku. Jak si můžete odpočinout a smlouvu svaly pánevního dna, bude monitor měřit a zobrazovat své aktivity pánevního dna.

Kdy lze očekávat výsledky

Pokud nemáte Kegel cvičení pravidelně, můžete očekávat, že výsledky - například méně časté močení úniku - během asi několika měsíců. Pro pokračující dávky, aby Kegel cvičení se stává trvalou součástí vašeho každodenního života.

Viz také