Canalith přemístění postup

Definice

Canalith přemístění postup může pomoci zmírnit benigní paroxysmální polohové vertigo (BPPV), stav, ve kterém máte krátké, ale intenzivní epizody, závratí, ke kterým dochází při pohybu hlavou. Vertigo obvykle pochází z problému s částí vnitřního ucha odpovědné za rovnováhy (vestibulární labyrint). BPPV nastane, když to drobné částice, tzv. otoconia v jedné části vnitřního ucha utrhnout a spadnout do kanálů vašeho vnitřního ucha.

Canalith přemístění postup může pohybovat otoconia na část ucha, kde nebudou způsobovat závratě. Představení je nastudováno v ordinaci lékaře a doma, canalith přemístění postup se skládá z několika jednoduchých hlavy manévry. Tento postup je velmi efektivní, zmírňuje závratě do 80 procent nebo více jednotlivců, po jednom nebo dvou ošetření. Nicméně, problém může opakovat.

Proč se to dělá

Canalith přemístění postup se provádí přesunout příznak způsobující otoconia z vyplněných tekutinou polokruhových kanálků vašeho vnitřního ucha do malého Vakovitá otevřeném prostoru (zádveří), který je domovem jednoho z orgánů otolitových (váček) v uchu. Jakmile se tyto částice nezpůsobí závrať a bude pravděpodobně vstřebává tělesných tekutin v uchu.

Rizika

S příslušného pokynu může canalith přemístění postup udělat doma. Pro první pokus, ale měly by být tyto manévry vždy provádět pod dohledem odborného lékaře v důsledku určitých rizik spojených, jako například:

  • Krk nebo zad
  • Pohyb otoconia do kanálu, než je váček, který by mohl i nadále způsobit závrať
  • Nežádoucí účinky, včetně pocity nevolnosti, závratě a točení hlavy, které mohou vyžadovat léky na zmírnění

Ujistěte se, informujte svého lékaře o veškerých zdravotních podmínek, které máte, například krku nebo zad stavu, samostatně stojící sítnice, nebo cévní problémy, před zahájením canalith polohování postup. Možná budete muset odložit mít canalith polohování postup.

Jak se připravit

Nejsou žádné speciální přípravky pro canalith přemístění postupu. Noste oblečení, které vám umožní volně pohybovat každý z manévrů.

Co můžete očekávat

V průběhu řízení
Canalith přemístění postup zahrnuje držení čtyři polohy dobu 30 sekund vždy poté, co si odeznění příznaků, zatímco budete držet tuto pozici. V závislosti na poskytovateli zdravotní péče v preferencích, můžete nosit infračervenou zobrazovací zařízení přes oči. Toto zařízení pomáhá poskytovatel zdravotní péče prověří vaše oči při každém manévru. Zařízení může pomoci, ale to není nutné pro úspěšnou léčbu.

Zde jsou kroky, které v canalith přemístění postupu.

Krok 1. Nejprve budete pohybovat ze sedu do vodorovné polohy s hlavou se obrátil na postižené straně o 45 stupňů. Váš poskytovatel zdravotní péče vám pomůže rozšířit hlavu přes okraj stolu pod mírným úhlem.

Krok 2. S hlavou stále se rozšířila přes okraj stolu, budete vyzváni otočit hlavu pomalu od postižené straně asi o 90 stupňů.

Krok 3. Role na vaší straně. Vaše hlava by měla být mírně pokrčené, když se podíváte dolů na podlahu.

Canalith přemístění postup. V průběhu řízení.
Canalith přemístění postup. V průběhu řízení.

Krok 4. Nakonec se vrátíte opatrně do sedu s hlavou nakloněné dolů a vrátil se do středové polohy.

Po zákroku
Po výkonu budete potřebovat, aby ošetřený ucha nad úrovní rameno pro zbytek dne, takže se nemusíte ležet zbytek dne léčby. V noci, spát na mírném svahu s hlavou nad ramena, pomocí několika polštáři. To umožňuje, že částice ve vašem vestibulárního labyrintu usadit do svého váček nebo se vstřebává vašich tělních tekutin.

Druhý den ráno, po pokynů lékaře, budete provádět podobné manévry - ale bez visí hlavu přes okraj postele - sami zkontrolovat, zda je postup v kanceláři byla účinná. Poté budete pokračovat ve své manévry, dokud můžete jít tři dny bez příznaků. Pokud váš vertigo přetrvává, sdělte to svému lékaři. Budete pravděpodobně muset provést verzi canalith přemístění postupu několik dní před příznaky nepominou.

Výsledky

Většinu času, lidí, kteří podstoupí proceduru dělat zážitek úlevu, ale tam je vysoká míra recidivy, a to není neobvyklé pro stav vrátit se do prvního roku po úspěšné léčbě. Pokud je podmínka dělá návrat, pak repríza canalith přemístění postup může být použit. Může však být nutné postup opakovat několikrát zmírnit vaše příznaky. Promluvte si se svým lékařem, pokud se vaše příznaky nezlepší.