Výživa a zdravé výživy

Výživa základy

Máte pocit, že nemůžete udržet krok s nejnovějšími zprávami výživy, protože je to vždy mění? I když je pravda, že to, co je známo o výživě a stravu se vyvíjejí, tam jsou některé základy výživy můžete mít na paměti. Tím, že zná tyto základy výživy, budete lépe vybaveni pro třídění nejnovějšího výzkumu a poradenství.

Zvládnutí výživa základy přijde k pochopení skupiny potravin a stále více uvědomují kalorií a rolí, které hrají zvláštní živiny ve zdravém stravování. Chceš jít nad rámec základy výživy? Poraďte se se svým lékařem nebo dietetik pro osobní dietní rady, které bere v úvahu váš zdravotní stav, životní styl, a potravin libosti a nelibosti.

Viz také

Zdravá strava

Chcete přijmout zdravou stravu, ale nejsou jisti, kde začít? Jak byste zvážit průvod zdravé výživy v časopisech a kuchařské knihy, ujistěte se, podívejte se na ten, který:

  • Zahrnuje různé potraviny z hlavních skupin potravin: ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, nízkotučných mléčných výrobků, libové bílkoviny, ořechy a semena, a zdravých tuků
  • Obsahuje pokyny pro kolik jídla na výběr z každé skupiny
  • Zahrnuje potraviny, které můžete najít v místním obchodu s potravinami
  • Hodí se vašemu vkusu, životnímu stylu a rozpočtu
Výživa a zdravé výživy. Zdravé menu a nákupní strategie.
Výživa a zdravé výživy. Zdravé menu a nákupní strategie.

Také zvažte své zdravotní rizika. Máte vysokou hladinu cholesterolu nebo vysoký krevní tlak? Pokud ano, ujistěte se, že dodržovat dietu, která je nízký obsah soli, nasycených tuků a cholesterolu a vysokým obsahem ovoce, zeleniny, celozrnných a zdravých tuků. Pro individuálního poradenství, poraďte se se svým lékařem nebo dietologa.

Viz také

Zdravé vaření

Dobré jídlo je jednou z největších radostí života. A pro ty, jídla jsou v centru rodinného života a oslav. Chtěli byste, aby uspokojení a zdravé pokrmy, které pomáhají chránit vaši rodinu před onemocněním srdce a další zdravotní problémy?

Samozřejmě, že ano. Takže odklon od kalorií-obtěžkaný, mastné a slané pohodlí předmětů. Experimentujte s rychlé a zdravé vaření techniky, jako je například pečení, grilování a Sauteing. Přečtěte si důležité rady týkající se bezpečnosti potravin, recept úprav zevnějšku a další. A pak si s vědomím, že vaše nové zdravé vaření dovednosti pomáhají snižovat vaší rodiny riziko zdravotních problémů.

Viz také

Zdravé menu a nákupní strategie

Pokud jste jako většina, co hledáte způsoby, jak vydělat jídla zdravější a přesto lákavé. Pořiďte si tekoucí šťávy plánovat zdravé menu procházením zdravé recepty online av kuchařských knihách.

Chcete-li připravit zdravé menu, musíte mít zdravé přísady po ruce. Váš nákupní strategie by se měla zaměřit na čerstvých a nezpracovaných potravin. To znamená, že tráví více času ve výrobních odděleních, kde se můžete zásobit na ovoce a zeleninu. Dávejte pozor i na celých zrn a nízkotučných mléčných výrobků. Dalším klíčovým nákupní strategie - se nezdržovali ve snack potravin a cukroví uličky. Také se ujistěte, podívejte se na farmářské trhy během vegetačního období, aby viděli, co místní produkce je k dispozici.

Viz také

Výživové doplňky

Výživové doplňky jsou určeny k doplnění zdravé stravy, nenahrazuje je. Pokud jste obecně zdravý a jíst širokou škálu potravin, pravděpodobně nepotřebujete výživové doplňky. V některých případech však může být obohacené potraviny a potravinové doplňky být užitečné při poskytování jedné nebo více živin. Například, dospělí do 50 let věku nebo starší nemá dostatek vitamínu B-12 v jejich stravě a může být nutné obohacené potraviny nebo potravinový doplněk.

Můžete také chtít, aby zvážila nutriční doplněk, pokud nechcete jíst dostatek zdravých potravin, nebo nemají jíst zdravou pestrou stravu. Poraďte se se svým lékařem nebo dietologa o tom, zda potravinové doplňky by mohly být vhodné pro vás. Nezapomeňte se zeptat o možných vedlejších účincích doplňků stravy uvažujete - a pokud budou mít interakce s léky užíváte.

Viz také