Přestat kouřit

Ukončete-kouření základy

Tabák je vrah. Kuřáci a jiných tabákových uživatelé jsou náchylnější k onemocnění a umírají dříve než lidé, kteří nepoužívají tabák. Pokud kouříte, můžete starat o to, co dělá pro své zdraví. Pravděpodobně jste starosti příliš o tom, jak těžké to může být, jak přestat kouřit. Nikotin je vysoce návykový a přestat kouřit - zejména bez pomoci - může být obtížné. Ve skutečnosti, většina lidí nepodaří napoprvé se snaží přestat kouřit. To může trvat více než jeden pokus, ale můžete přestat kouřit.

Vezměte si, že první krok: Rozhodněte se, jak přestat kouřit. Nastavit stop datum. A pak využít mnoha dostupných zdrojů, které vám pomohou úspěšně přestat kouřit.

Viz také

Quit smoking akční plán

Přestat kouřit. Přestat kouřit-akční plán.
Přestat kouřit. Přestat kouřit-akční plán.

Nyní, když jste se rozhodli přestat kouřit, je čas zmapovat svou odvykáním kouření kouření akční plán. Jedním z prvních kroků odvykáním kouření kouření akčního plánu by mělo být "Získat podporu."

Podpora může pocházet z rodiny, přátel, svého lékaře, poradcem, skupina podpory nebo telefonní quitline. Podporu lze také přijít z použití jednoho nebo více léků schválených pro potraviny a léčiva pro odvykání kouření.

Dalším klíčovým krokem ve vašem odvykáním kouření kouření akčního plánu? Plánování úkolů. Například vytvořit seznam vysoce rizikových místech budete chtít, aby se zabránilo při spuštění odvykáním kouření kouření plán. Myslete na jiných místech, kam jet, kde je zákaz kouření, jako je nákupní centrum, muzeum nebo kině.

Viz také

Život bez kouře

Co obývací nekuřácký znamená? Život bez kouře je vaše příležitost žít zdravější a pravděpodobně delší životnost. Na konci prvního roku, vaše riziko infarktu snižuje o polovinu. Nejpozději do pěti let je to skoro stejné, jako někoho, kdo nikdy nekouřili. Život bez kouře může také znamenat lepší kvalitu života - s větší odolnost a lepší schopnost ocenit chutí a vůní.

Ale žít bez kouře neznamená žít bez stresu. Ve skutečnosti, kuřáci často citují stres jako důvod pro relaps. Namísto použití nikotinu pomoci vyrovnat se stresem, budete muset učit se nové způsoby, jak se vyrovnat. Buďte proaktivní. Můžete se dozvědět více o on-line zvládání stresu nebo v knihovně. Pro další informace, poraďte se se svým lékařem nebo poskytovatel duševního zdraví.

Viz také