Tween a dospívající zdraví

Teen kouření: jak pomoci vaše dítě přestat

Chcete přestat kouřit dospívající? postupujte podle tohoto ne-nesmysl přístup z dobrým příkladem k tomu, že plán a slaví úspěch.

Teen kouření je velký problém. Koneckonců, dospívající, kteří kouří, je pravděpodobné, že zase do dospělých, kteří kouří.

Pokud zjistíte, vaše dítě kouřit, brát vážně. Zastavení dospívající kouření v jeho stopách, je nejlepší způsob, jak podpořit celoživotní dobrého zdraví.

Dobrý příklad

Jako rodič, jsi jeden z nejmocnějších vlivů vaše dítě v životě - a vaše činy mluví hlasitěji než vaše slova. Pokud kouříte, nečekejte, že vaše dítě přestat kouřit. Vaše dítě pravděpodobně interpretují kouření jako doporučení pro chování. Místo toho, zeptejte se svého lékaře o stop-kouření přípravky a jiné zdroje, které vám pomohou přestat kouřit.

Do té doby, nekuřte v domě, v autě nebo před vaše dítě, a nenechávejte cigarety, kde vaše dítě může najít. Vysvětlete, jak jste spokojeni s kouřením, a proč je to pro tebe tak důležité přestat kouřit.

Začít mluvit

Dalo by se jednoduše říct vaše dítě přestat kouřit. Je to důležitá zpráva. Ale příkazy, hrozby a ultimáta není pravděpodobné, že se do práce. Místo toho, aby se zlobit, být zvědavý a podpůrná. Zeptejte se svého dospívajícího to, co se mu nebo jí začne kouřit. Možná, že vaše dítě se snaží, aby se vešly ve škole, nebo možná vaše dítě si myslí, že kouření pomůže zmírnit stres. Někdy dospívající kouření je pokus cítit v pohodě nebo více dospěle.

Jakmile pochopíte, proč vaše dítě kouří, budete lépe připraveni na kouření jako potenciální problém - stejně jako pomoci vaše dítě nakonec přestat kouřit.

Viz také

Teen kouření: jak pomoci vaše dítě přestat

Povzbuďte své dospívající k podělit se o své obavy

Ačkoli důsledky kouření - jako například rakoviny, infarktu a mrtvice - jsou skutečné, jsou mimo rámec vašeho dospívající obavy.

Spíše než přednášení vaše dítě o dlouhodobých rizicích kouření, zeptejte se vaše dítě to, co on nebo ona považuje za negativní aspekty kouření. Jakmile vaše dítě má jeho nebo její hlas, nabízejí svůj vlastní seznam negativů. Zvažte apelovat na vaše dítě v marnosti

 • Kouření vám zápach z úst.
 • Kouření je vaše oblečení a vlasy vůně.
 • Kouření změní vaše zuby a nehty žluté.
 • Kouření způsobuje vrásky.
 • Kouření vás nechá se suchý kašel.
 • Kouření zaps energii pro sport a další aktivity.

Samozřejmě, že kouření je i drahé. Dotázat se vaše dítě pro výpočet týdenní, měsíční nebo roční náklady na kouření. Můžete porovnat náklady na kouření s elektronickými zařízeními, oblečení nebo jiné předměty vaše dítě považuje za důležité.

Nápověda vaše dítě, aby se plán

Tween a dospívající zdraví. Pověsit ven s přáteli, kteří nekouří.
Tween a dospívající zdraví. Pověsit ven s přáteli, kteří nekouří.

Dospívající se mohou stát závislými na nikotinu překvapivě rychle - někdy i během několika týdnů experimentování s kouřením. Zatímco mnozí dospívající, kteří kouří, si myslí, že může zastavit kdykoliv, výzkum ukazuje, že to není obvykle pravda.

Když mluvíte s vaše dítě o odvykání kouření, zeptejte se, zda některý z jeho nebo její přátelé se pokusili přestat kouřit. Zvažte, proč byli - nebo nebyly - úspěšný. Pak se zeptejte vaše dítě, které stop-kouření strategie on nebo ona si myslí, že by mohlo být velmi užitečné. Nabídněte své vlastní návrhy také:

 • Dejte ji na papíře. Povzbuďte vaše dítě zapsat, proč on nebo ona chce přestat kouřit. Tento seznam může pomoci vaše dítě zůstat motivovaný, když pokušení vzniká.
 • Nastavit quit datum. Nápověda vaše dítě vybrat datum přestat kouřit. Vyhněte se umístění stop den během stresující doby, jako jsou závěrečné zkoušky.
 • Pověsit ven s přáteli, kteří nekouří. By vaše dítě přátelé podporují vaše dítě je stop-kouření plán? Chceš se snaží přestat kouřit, taky? Pokud se vaše dítě cítí pod tlakem, aby kouřit, podpořit ho, aby se zapojili do nových aktivit. Vytvoření nové přátele, kteří nekouří mohly usnadnit, aby se zabránilo přátele, kteří nejsou ochotni přestat kouřit.
 • Procvičte si žádná. Tlak vrstevníků kouřit může být nevyhnutelné, ale vaše dítě nemusí vzdát se Nápověda vaše dítě praxe říká: "Ne, děkuji, já nekouřím."
 • Buďte připraveni na chutě Připomeňte vaše dítě, že pokud on nebo ona může vydržet dost dlouho -. Obvykle jen několik minut - nikotin chuť přejde. Navrhnout přičemž několik hlubokých nádechů. Nabídka žvýkačky bez cukru, skořice, párátka nebo slámy pomoci udržet vaše dítě jeho nebo její ústa práce.
 • Zvažte stop-smoking produkty Ačkoli přípravky nahrazující nikotin -. Jako nikotinové náplasti, žvýkaček, inhalátory nebo nosní spreje - nebyly navrženy pro mládež, mohou být užitečné v některých případech. Zeptejte se svého lékaře, dospívající možnosti, které by mohly být nejlepší pro vaše dítě.
 • Hledat podporu. Obraťte se na tabákových odvykací specialistu. Tabáku zastavení specialista může dát vaše dítě nástroje a podporu, kterou on nebo ona potřebuje, aby přestali kouřit. Některé nemocnice a místní organizace nabízejí stop-smoking skupiny právě pro dospívající. Můžete se podívat na dospívající skupiny on-line, taky. Web-based programy mohou rovněž poskytovat podporu pro vaše dítě kdykoli on nebo ona potřebuje.

Pokud vaše dítě složenek, nadále poskytovat podporu. Gratulujeme vaše dítě o pokroku on nebo ona, kterého bylo dosaženo, a podporovat vaše dítě, aby se vzdali. Nápověda vaše dítě zjistit, co se stalo a co dělat, jinak příště.

Především oslavit vaše dítě úspěch. Můžete nabídnout oblíbené jídlo pro kouř-volný den, nové tričko pro nekuřáckém týden či osoby s nekuřáckou přátele bez kouře měsíce. Odměny a pozitivní posilování mohou pomoci vaše dítě udržovat motivaci přestat kouřit navždy.

Viz také