Adult zdraví

Zdravotní péče

Když si myslíte, zdraví dospělých lidí, možná si myslíte o různých způsobů, jak zůstat zdravý - od mytí rukou a očkovací látky pro prevenci rakoviny. Dobré pro vás! Volby, které provedete každý den jít dlouhou cestu směrem k podpoře zdraví dospělých lidí.

Je to stejně důležité dávat pozor na své příznaky a symptomy. Vědět, které dospělí příznaky zdravotních varování zaslouží lékařskou pomoc, od nevysvětlený úbytek hmotnosti nebo změny v činnosti střev na dušnost a náhlé bolesti hlavy.

A samozřejmě, pravidelné fyzické zkoušky a testy pro dospělé zdravotní screening je důležitou součástí preventivní péče o zdraví dospělých lidí. Vědět, které screeningových testů, které potřebujete a jak často si je udělat. Včasné odhalení je často klíčem k úspěšné léčbě.

Viz také

Péče o chrup

Pravidelná péče o chrup je důležitou součástí ústní hygieny. Mají zdravé zuby a dásně není uveden, ačkoli. Pokud si myslíte, že jste příliš unavený na čištění zubů nebo zaneprázdněný nit, pamatujte, že váš úsměv závisí na těchto jednoduchých stomatologických návyky. Oprášit každodenní péče o zuby tipy a vědět, jaké příznaky si zaslouží zubař pozornost.

Také zvažte běžné zubní péče otázky. Pokud používáte elektrický kartáček na zuby, nebo pravidelné zubní kartáček? Má bělící zubní pasta opravdu funguje? Pokud se vaše zubní péče jsou fluoridové zubní ošetření nebo těsnicích materiálů? Jak často byste měli navštívit zubaře pro profesionální čištění zubů? Co můžete dělat špatný dech?

Zubní péče počítá. Postarat se o své zubní péče dnes!

Viz také

Péče o pleť

Aktivní péče o pleť může pomoci udržet vaše pleť mladistvý a zdravý. Začněte s pravidlem péče o pleť, č. 1 - chránit před sluncem. Když jste venku, používejte ochranný oděv a velkorysé množství opalovacího krému. Pak zvážit další základy péče o pleť, od vyhnout silné mýdla a omezit čas na koupel jíst zdravou stravu a zvládání stresu.

Samozřejmě, péče o pleť přesahuje ochranu proti slunečnímu záření a denní čištění. Pochopit rizika a přínosy tetováním a piercingem, včetně nejnovějších metod odstranění tetování. Znát spletité samoopalovací přípravky. Najděte ty nejlepší způsoby, jak zacházet akné. Zvažte, zda laserová epilace je pro vás to pravé. Ať už jsou vaše potřeby pro péči o pleť, spolehnout na spolehlivé informace, které vám vaše pleť vypadat co nejlépe.

Viz také

Péče o nehty

Podívejte se blíže na vaše nehty. Jsou silní a zdravý vzhled? Nebo vidíte hřebeny, promáčknutí nebo oblastí neobvyklou barvu nebo tvar? Správná péče o nehty je důležité, zda je vaše nehty zdravé, nebo potřebují zvláštní pozornost. Zvažte nejlepší tipy pro péči o nehty, aby vaše nehty z čisté a upravené pro hydratační nehty často.

Pokud spoléháte na manikúru, aby vaše nehty vypadat dobře, vím, co očekávat od svého technika pro péči o nehty. Pokud máte slabé, lámavé nehty, pochopit a nedělat z různých produktů pro péči o nehty. Pokud máte tendenci kousat nehty, přemýšlet o tom, co paliv chování.

Pamatujte si, že základní péči o nehty jít dlouhou cestu směrem k udržení vaše nehty zdravé.

Viz také

Oční péče

Myslíte si, patří oční péči v celkové zdravotní péče? Pokud jste vidět jasně, je to snadné přehlédnout rutinní péči o oči - ale pořád je to důležité. Pravidelné oční vyšetření, aby Váš oční specialista příležitost, které vám pomohou opravit nebo přizpůsobit se změnám zraku, stejně jako odhalit oční problémy v počáteční fázi.

Pokud nosíte brýle nebo kontaktní čočky, můžete být s ohledem na laserovou operaci očí jako součást svého očního. Pochopit, kdo je vhodným kandidátem pro operaci očí, stejně jako přínosy a rizika operace.

Je také důležité myslet na běžné oční problémy, jako jste věku, od potíže se čtením malým písmem na šedý zákal a glaukom. Vědět, co je normální - a co ne - může pomoci podpořit nejlepší péči o oči.

Viz také

Spát

Adult zdraví. Zdravé vztahy.
Adult zdraví. Zdravé vztahy.

To může být těžké se dostat dobrý noční spánek. Práce, domácí povinnosti a rodinné závazky někdy přednost před spánkem. Faktorem partner chrápe nebo neočekávané problémy, jako jsou finanční starosti nebo nemoc a kvalitní spánek by mohlo být ještě nepolapitelný. Přesto, nejste odsouzeni k vyhodit a zase noc co noc.

Chcete-li zlepšit váš spánek, zvažte jednoduchých tipů pro péči o sebe - jako držet se plánu spánku a relaxaci před spaním. Pokud uvažujete o použití spánku pomoc, víte, co jste získali se do. Over-the-counter léky na spaní může být efektivní pro příležitostné bezesné noci, ale nejsou určeny pro dlouhodobé použití.

Nepředpokládejte, že dobrý spánek je jen sen. Pokud spánek stále uniká, poraďte se se svým lékařem o jiných možnostech léčby.

Viz také

Duševní zdraví

Jak můžete říct, zda je duševní zdravotní problém, je normální, nebo ne? Je to složité. Hranice mezi normální a abnormální duševní zdraví je často rozmazané. Přesto je užitečné zvážit své pocity, myšlenky a chování ve vztahu ke kulturním normám a dalších měřítek.

Často se stává, zvládání hněvu je klíčovým aspektem duševního zdraví. Vyjádřeno přiměřeně, hněv být zdravá. Ve skutečnosti, hněv sám o sobě není problém - je to, jak s ní zacházet. Zvažte, zda by mohl těžit z nových způsobů, jak řídit hněv.

Duševní zdraví zahrnuje otázky, jako je sebevědomí, vztahů a odolnost. Pokud budete bojovat s sebeúcta, odmítnutí nebo jiných duševních zdravotních problémů, pamatujte, že je k dispozici nápověda. Chcete-li najít poskytovatel duševního zdraví, požádejte svého praktického lékaře o doporučení.

Viz také

Zdravé vztahy

Zdravé vztahy s rodinou, přáteli a dalšími mohou blízcí být velkým zdrojem podpory, pohodlí a lásky. Přesto, zdravé vztahy nemusí nutně samy od sebe. Často se stává, zdravé vztahy vyžadují kompromisy a odpuštění. Když někdo vám záleží na vás bolí, můžete držet hněv, zášť a myšlenky na pomstu - nebo můžete přijmout odpuštění a jít vpřed.

Někdy upřímná komunikace je vše, co má vztah počasí krize a udržení zdravé vztahy. V ostatních případech může být rodinná terapie nebo jiné typy poradenství být užitečné.

Pokud vztah stane urážlivé, je důležité přijmout opatření. Požádat o pomoc nebo radu, jakmile si bezpečně mohou - a těšíme se na budoucnost s zdravé vztahy si zasloužíte.

Viz také

Ochranu zdraví při práci

Zdravotní péče v práci usnadňuje dělat svou práci. Pro mnoho lidí, zůstat zdravý v práci začíná správnou ergonomii kancelářských prostor - jako správné výšky židle, správné vybavení mezery a správné držení těla.

Pro ostatní, zůstat zdravý v práci se rozumí zabránění bolesti zad a zranění. Nejlepším? Pravidelně cvičte - i když je vaše práce vás udrží v pohybu. Nebo ještě lépe, zvážit způsoby, jak zahrnout fyzickou aktivitu a jemný strečink v pracovní den. Silné a pružné svaly pomáhají udržet vaše záda ve formě.

Pokud vaše práce vyžaduje cestování může zůstat zdravý v práci znamenat kování v tréninku, když jste daleko od domova.

Zdravotní péče při práci se vztahuje i na vaše duševní zdraví a rodinného života. Zvažte strategie ke zvýšení spokojenosti zaměstnanců, zlepšení pracovního a rodinného života a prevenci syndromu vyhoření práce.

Viz také