Nespavost

Léky na předpis a OTC léky na spaní

Boj nespavost noc co noc můžete nechat frustrovaní a vyčerpaný. Prášky na spaní může pomoci, ale nejsou bez rizika. Získejte lopatka na klady a zápory léky na spaní.

Následovali jste obvyklé tipy pro dostatek spánku - držet se pravidelného jízdního řádu, vyhnout kofeinu a denní spánek, cvičení pravidelně a zvládání stresu. Přesto, je to už týdny a dobrý spánek stále uniká. Je na čase zvážit prášky na spaní?

Over-the-counter léky na spaní

Než zvednete over-the-counter prášky na spaní, zkontrolujte se svým lékařem. Váš lékař může posoudit, zda základní zdravotní porucha přispívá nebo je příčinou vašich problémy se spánkem.

Je to také dobrý nápad, zeptejte se svého lékaře, pokud over-the-counter léky na spaní bude spolupracovat s léky, které užíváte, nebo komplikovat stávající zdravotní problémy.

Zde je seznam běžných možností a možných vedlejších účinků:

 • Diphenhydramine (Benadryl, unisom sleepgels). Difenhydramin je sedativní antihistaminikum. Vedlejší účinky mohou zahrnovat denní ospalost, sucho v ústech, závratě a problémy s pamětí.
 • Doxylamin (Unisom SleepTabs). Doxylamin je sedativní antihistaminikum. Nežádoucí účinky jsou podobné difenhydraminem, včetně denní ospalost, sucho v ústech, závratě a problémy s pamětí.
 • Melatonin. Hormon melatonin pomáhá kontrolovat vaši přirozenou spánku cyklus brázdy. Některé výzkumy naznačují, že melatonin doplňky mohou být užitečné při léčení jet lag, nebo snižuje čas potřebný k usnout - i když účinek je obvykle mírný. Mezi nejběžnější vedlejší účinky melatoninu patří denní ospalost, závratě a bolesti hlavy.
 • Valerian. Doplňky vyrobené z této rostliny může snížit množství času to bere usnout, jakož i podporovat lepší spánek celkově. Nicméně, účinná látka není jasné, a síla se může lišit. Nežádoucí účinky kozlíku doplňků mohou zahrnovat bolesti hlavy, bolesti břicha, rozrušení či neklid a srdeční poruchy.

Pokud vaše problémy se spánkem pokračovat po pokusu over-the-counter léky na spaní, navštivte svého lékaře. On nebo ona může posoudit, zda pilulky předpis na spaní může být pro vás vhodné.

Viz také

Léky na předpis a OTC léky na spaní

Předpis prášky na spaní

Dnešní předpis prášky na spaní nenesou stejnou úroveň rizika závislosti a předávkování prášky na spaní jako v minulosti. Ale rizika zůstávají - zejména pro starší dospělé, těhotné nebo kojící ženy a lidé s určitým onemocněním, včetně onemocněním jater nebo ledvin.

Nespavost. Diphenhydramine (Benadryl, unisom sleepgels).
Nespavost. Diphenhydramine (Benadryl, unisom sleepgels).

Mezi nejběžnější vedlejší účinky přípravku na předpis prášky na spaní jsou denní ospalost, závratě, točení hlavy, kognitivní a motorické postižení, a závislost. Dlouhodobé užívání může být návykové a rebound insomnie může dojít, pokud jsou přerušeny léky. Méně časté nežádoucí účinky patří spánek související chování, jako je chůze, jízdy a jíst i když není úplně vzhůru. Ujistěte se, že diskutovat o potenciálních rizik a přínosů se svým lékařem.

Zde je seznam běžně předepsané prášky na spaní a potenciální nežádoucí účinky:

 • Doxepin (silenor). Ačkoliv přesný mechanismus není znám, je doxepin myšlenka k práci tím, že blokuje účinek histaminu v mozku, což vám umožní spát po usnout. Doxepin může způsobit zvýšení tělesné hmotnosti.
 • Estazolam. Estazolam díla sešlápnutí centrální nervový systém, způsobuje sedaci. Estazolam může interagovat s mnoha jinými léky, a může být návykový.
 • Eszopiclone (Lunesta). Eszopiclone pracuje tím, že pomáhá zvýšit některé chemické látky v mozku, které způsobují spánku. Zastavení eszopiclone náhle může způsobit abstinenční příznaky, jako je úzkost, neobvyklé sny, nevolnost a zvracení.
 • Ramelteon (rozerem). Ramelteon pracuje působením na receptory melatoninu v mozku, který vám pomůže usnout. Ramelteon mohou interagovat s alkoholem.
 • Temazepam (Restoril). Temazepam pracuje sešlápnutím centrální nervový systém, způsobuje sedaci. Temazepam může interagovat s alkoholem a mnoho léků, a to může být návykové.
 • Zaleplon (sonáta). Zaleplon pracuje sešlápnutím centrální nervový systém, což způsobuje ospalost. Zaleplon se mohou vzájemně ovlivňovat s jinými léky, a může být návykový.
 • Zolpidem (Ambien,, edluar, zolpimist). Zolpidem působí tak, že přispívá ke zvýšení některých chemických látek v mozku, které způsobují spánku. Zolpidem může být méně účinná v průběhu času. V poslední době je doporučená dávka pro ženy, byla snížena, protože údaje o tom, že příští den zvýšit krevní hladiny léku může být dostatečně vysoké, aby neohrozila činnosti, které vyžadují zvýšenou pozornost, jako je řízení.

Chcete-li snížit riziko vedlejších účinků a stáváme se závislými na drogách na podporu spánku, lékař pravděpodobně předepíše prášky na spaní pro dvě až čtyři týdny. Pokud zaznamenáte nežádoucí účinky, jako jsou pocit omámený další den, poraďte se se svým lékařem o tom, zda budete potřebovat změnit Vaši dávku nebo změnit léky. Možná budete muset vyzkoušet více než jeden předpis prášek na spaní, než najde ten, který je pro vás to pravé.

Viz také