Oční vyšetření

Definice

Kompletní oční vyšetření zahrnuje řadu testů, jejichž cílem je zhodnotit svou vizi a zkontrolujte očních chorob. Váš oční lékař může použít řadu nástrojů, svítí jasné světlo přímo do očí, a požadují, aby se podíváte do řady objektivů. Každý test během oční vyšetření hodnotí jiný aspekt vašeho zraku nebo oční zdraví.

Viz také

Proč se to dělá

Oční vyšetření pomáhá odhalit oční problémy v jejich počáteční fázi - když jsou nejvíce léčitelná. Pravidelné oční vyšetření dát své oční specialista příležitost, které vám pomohou opravit nebo se přizpůsobí vizi změny a poskytne vám tipy na péči o vaše oči.

Kdy mít oční vyšetření
Několik faktorů může určit, jak často budete potřebovat oční vyšetření, včetně svého věku, zdravotního stavu a rizika vzniku oční problémy. Obecné pokyny zahrnují:

 • Děti. 5 let a mladších, u dětí do 3 let, bude váš pediatr pravděpodobně hledat v nejčastějších očních problémů - líné oko, přešel oči a otočil z očí. V závislosti na vašeho dítěte ochotu spolupracovat, měl by jeho nebo její první obsáhlejší oční vyšetření se provádí ve věku mezi 3 a 5.
 • Dětí školního věku a dospívajících. Vaše dítě vize kontrolovat před on nebo ona vstoupí do první třídy. Pokud vaše dítě nemá žádné příznaky a problémy se zrakem nemáte v rodinné anamnéze problémy se zrakem, má vaše dítě vize zkontrolován jednou za dva roky. Pokud vaše dítě má problémy se zrakem nebo v rodinné anamnéze problémy se zrakem, má vaše dítě vize překontroloval podle doporučení Vašeho očního lékaře.
 • Dospělí. Obecně platí, že pokud jste zdravé a nemají žádné příznaky vidění problémů, měli byste mít své vize kontrolovat každých pět až 10 let ve vašem 20s a 30s. Ve věku mezi 40 a 65, mají vaše vize kontrolovat jednou za dva až čtyři roky. Po 65 let, vaše oči kontrolovány nejméně jednou za dva roky. Pokud nosíte brýle, mají v rodinné anamnéze onemocnění oka nebo trpíte chronickým onemocněním, při kterém je vyšší riziko onemocnění očí, jako je cukrovka, má vaše oči kontrolovat častěji.

Viz také

Jak se připravit

Tři druhy očních specialistů může provádět oční vyšetření:

 • Ophthalmologists. Ophthalmologists jsou lékaři, kteří poskytují úplnou oční péči, jako dává vám kompletní oční vyšetření, předepisování korekční čočky, diagnostiku a léčbu očních onemocnění složité a provádění oční chirurgii.
 • Optometristů. Optometristů poskytuje mnoho ze stejných služeb jako oftalmologů, jako je vyhodnocování svou vizi, předepisování korekční čočky, diagnostice běžné oční poruchy a léčbě vybraných očních onemocnění s drogami. Máte-li komplexní oční problém nebo potřebu chirurgie, lékař vás odkázat na očního lékaře.
 • Optiky Optiky vyplnit. Recepty na brýle, včetně montáže, vybavení a prodávat je. Někteří optici také prodáváme kontaktní čočky.

Který odborník si vyberete, může být věc osobních preferencí, nebo bude záviset na povaze vašeho očního problému.

Co můžete očekávat od svého lékaře

Pokud jste viděli nový očního lékaře, nebo pokud máte svůj první oční vyšetření lze očekávat, že otázky týkající se vašeho vidění historie. Vaše odpovědi vám váš oční lékař porozumět riziko onemocnění oka a vidění problémů. Buďte připraveni poskytnout určité informace, včetně:

 • Máte nějaké oční problémy teď?
 • Měli jste nějaké problémy se zrakem v minulosti?
 • Narodil jste se předčasně?
 • Nosíte brýle nebo kontaktní čočky teď? Pokud ano, jste s nimi spokojeni?
 • Jaké zdravotní problémy jste měli v posledních letech?
 • Užíváte nějaké léky?
 • Máte nějaké alergie na léky, potraviny nebo jiné látky?
 • Už jste někdy měli oční chirurgii?
 • Má někdo ve vaší rodině li oční problémy, jako je makulární degenerace nebo zelený zákal?
 • Máte vy nebo někdo ve vaší rodině má cukrovku, vysoký krevní tlak, srdeční choroby nebo jiné zdravotní problémy, které mohou mít vliv na celé tělo?

Pokud nosíte kontaktní čočky nebo brýle, aby do svého jmenování. Váš oční lékař bude chtít zajistit, aby váš recept je nejlepší právě pro vás. Být připraveni odstranit vaše kontaktní čočky nebo brýle během zkoušky. Testy, které používají barvivo (fluorescein) dočasně barva očí může způsobit trvalé odbarvení Vaše kontaktní čočky, takže budete vyzváni k jejich odstranění za těchto zkoušek.

Viz také

Co můžete očekávat

Oční vyšetření. Děti od 5 let mladší.
Oční vyšetření. Děti od 5 let mladší.

Oční vyšetření obvykle zahrnuje tyto kroky:

 • Nejprve budete požádáni o své zdravotní historii a všechny problémy se zrakem, které by vás mohly dochází.
 • Dále se měří, jak dobře vidíte (zraková ostrost). To pomáhá určit vaši předpis na brýle.
 • Váš nitrooční tlak se měří, za které můžete dostat kapky, které zvětšují své žáky.
 • Váš oční lékař kontroluje stav vašich očí, možná používat několik světel hodnotit přední části oka a uvnitř každého oka.
 • Konečně Váš oční lékař popisuje, co on nebo ona našla během zkoušky a odpovědi na otázky, které máte ohledně vašich očí.

Součástí vyšetření, jako je užívání svého anamnézu a počáteční oční zkoušku, může být provedena pomocí technik, který pomáhá svým lékařem.

Několik různých testy mohou být provedeny v průběhu oční vyšetření. Testy jsou určeny pro kontrolu své vize a zkoumat vzhledu a funkce všech částí vašich očí.

Oční svaly testu
Tento test zkoumá svalů, které ovládají pohyby očí, hledá slabost, špatné ovládání nebo špatná koordinace. Váš oční lékař sleduje vaše pohyby očí, jak budete postupovat pohybující se objekt, jako je například pero nebo světlo, s očima.

Zraková ostrost testu
Tento test měří, jak dobře vidíte. Váš lékař vás vyzve k identifikaci jednotlivých písmen abecedy vytištěné na grafu (graf Snellenova) nebo plátno umístěné v určité vzdálenosti od hotelu. Řádky typu se zmenší, jak budete pohybovat dolů graf. Každé oko je testován samostatně. Vaše vidění na blízko mohou být také testovány použitím karty s písmeny podobné dávné oko grafu, který se koná na čtecí vzdálenost.

Refrakční hodnocení
Světelné vlny jsou ohnuty, zatímco oni projdou vaší rohovky a čočky. Pokud se světelné paprsky se nezaměřují perfektně na zadní straně oka, máte "refrakční chybu." S refrakce může znamenat, že budete potřebovat nějakou formu opravy, například brýlí, kontaktních čoček nebo refrakční chirurgii, vidět tak jasně, jak je to možné. Posouzení vaší refrakční vady nebo lomu pomáhá lékaři určit objektivu recept, který vám poskytne nejostřejší a nejvíce pohodlný výhled. Lom hodnocení může také určit, že nepotřebujete korektivní čočky.

Váš lékař může použít počítačové dalekohled k měření zakřivení povrchu očí a odhadnout předpis na brýle nebo kontaktní čočky. Nebo on nebo ona může použít techniku ​​zvanou retinoscopy. Při tomto postupu, doktor svítí světla do oka a měří refrakci vyhodnocením pohybu světla odraženého od zadní sítnici prostřednictvím svého žáka.

Váš oční lékař obvykle jemně dolaďuje tuto refrakční posouzení tím, že mají se podíváte přes maska-jako zařízení, které obsahuje kola různých pravomocí čočky (phoropter). Budete požádáni, aby posoudili, která kombinace čoček vám nejostřejšího vidění. Opakováním tento krok několikrát, Váš lékař zjistí, čočky, které vám nejostřejší zrakovou ostrost.

Zorné pole test (perimetrie)
Vaše zorné pole je plný rozsah toho, co můžete vidět na bocích bez pohybu očí. Zorné pole test určuje, zda máte potíže vidět ve všech oblastech svého celkového zorném poli. Existují různé typy testů zorného pole:

 • Konfrontace zorného pole zkouška. Váš oční lékař sedí přímo před vámi a zeptá se vás na úhradu jedno oko. Můžete se podívat přímo na svého očního lékaře, zatímco on nebo ona se pohybuje jeho nebo její ruku do a ven z vašeho zorného pole. Řekněte svému lékaři, pokud vidíte svou rukou nebo prsty a kolik prstů vidíš.
 • Tangent obrazovka zkouška. Sedíte kousek od obrazovky a soustředit se na cíl v jeho středu. Řekněte svému lékaři, pokud vidíte objekt přesunout do vašeho periferního vidění a když to zmizí.
 • Automatická perimetrie. Váš oční lékař nebo technik používá počítačový program, který bliká, lampičky, jak se díváte do speciálního nástroje. Můžete stisknout tlačítko, když vidíte světla.

Pomocí své odpovědi na jednu nebo více těchto zkoušek, váš oční lékař určí, plnost vašeho zorného pole. Pokud nejste schopni vidět v některých oblastech, a upozorňuje, vzor vaší ztráty vizuálního pole mohou pomoci vaše oční lékař diagnostikovat oční vadou.

Dětí školního věku a dospívajících. Co můžete očekávat od svého lékaře.
Dětí školního věku a dospívajících. Co můžete očekávat od svého lékaře.

Barevné vidění testování
Ty by mohly mít špatné barevné vidění, a ani si to uvědomit. Pokud máte potíže s rozlišováním určité barvy, může váš oční lékař prověří svou vizi pro barevnou nedostatek. K tomu, lékař vám ukáže několik pestrobarevných bodový vzor testy. Pokud nemáte barevnou nedostatek, budete si moci vybrat čísla a tvary zevnitř bodové rastry. Nicméně, pokud máte barevný nedostatek, zjistíte, že je těžké vidět určité vzory v tečkami. Váš lékař může použít i jiné testy, stejně.

Vyšetření štěrbinovou lampou
Štěrbinová lampa je mikroskop, který zvětší a rozsvítí přední části oka s intenzivním dráhy světla. Váš lékař použije toto světlo zkoumat víčka, řasy, rohovku, duhovku, čočku a kapalinová komora mezi rohovky a duhovky.

Při zkoumání rohovku, může lékař použít barvivo, nejčastěji fluorescein (flooh-RES-EEN), obarvit film slz přes oka a zobrazte všechny poškozené buňky v přední části oka. Tvé slzy umýt barvivo z povrchu oka poměrně rychle.

Sítnice vyšetření
Sítnice vyšetření - někdy nazýván Oftalmoskopie nebo Vyšetření očního pozadí - umožňuje lékař zhodnotit zadní části oka, včetně vaší sítnice, optického disku a základní vrstva krevních cév, které vyživují sítnici (cévnatky). Obvykle před Váš lékař může vidět tyto struktury, musí být vaše žáky rozšířily se oční kapky, které drží žáka z čím dál tím menší, když lékař svítí světlo do očí.

Po podání oční kapky a dát jim čas na práci, může váš oční lékař použít jeden nebo více z těchto technik pro zobrazení na zadní straně vašeho oka:

 • Přímé vyšetření. Váš oční lékař používá oftalmoskopem zazářit paprsek světla prostřednictvím svého žáka a najdete na zadní straně oka. Někdy oční kapky nejsou nutné k rozšíření své oči před touto zkouškou.
 • Nepřímé vyšetření (nepřímá oftalmoskopie). Během této zkoušky, může si lehnout, posed na židli nebo se posadit. Váš oční lékař zkoumá vnitřek oka pomocí kondenzačního objektivu a jasným světlem umístěným na jeho nebo její čelo - trochu jako lampa hornickém. Tato zkouška umožňuje váš oční lékař vidět sítnici a další struktury uvnitř oka velmi podrobně a ve třech rozměrech.
 • Štěrbinové lampy zkouška. V této zkoušce lékař svítí paprsek štěrbinové lampy pomocí speciální čočky do očí. Štěrbinová lampa odhalí více-detailní pohled na zadní části oka.

Sítnice, vyšetření trvá obvykle méně než 10 minut, ale může trvat i několik hodin účinků se šířit kapek zanikat. Vaše vize bude pravděpodobně rozmazaný, a můžete mít problémy se zaměřením na blízké objekty. Pokud světlo vadí, možná budete muset nosit tmavé brýle, sluneční brýle (nebo) na krátkou dobu. Můžete být nepříjemné jízda s rozšířenými žáky, takže se ujistěte, máte dopravu po vašem zkoušku. V závislosti na tom, co potřebujete vidět při práci, možná budete muset nosit brýle na čtení nebo odstranit brýle, které korigují krátkozrakost, dokud účinky oční kapky zanikat.

Screening glaukomu
Test měří vaši nitroočního tlaku (tonometrie) - tlak tekutiny uvnitř vašich očí. Pomáhá svého očního lékaře detect glaukom, onemocnění, které poškozuje zrakový nerv. Nicméně, oko měření tlaku je jen jedna věc, váš oční lékař považuje při určování riziko glaukomu. Je možné mít vyšší než průměrný očního tlaku, a ne glaukom, nebo máte zelený zákal, pokud máte normální nitrooční tlak. Váš oční lékař bude také pečlivě zhodnotit své zrakový nerv nejeví známky poškození.

Metody váš oční lékař může použít k měření nitroočního tlaku patří:

 • Aplanačním tonometrie. Tento test měří množství síly potřebné k dočasně narovnat část vaší rohovky. Fluoresceinu, stejné barvivo používané v pravidelném vyšetření štěrbinovou lampou, se obvykle zařazují do oka, aby se vaše oči lépe vidět. Budete také dostávat oční kapky obsahující anestetikum. Pomocí štěrbinové lampě, lékař pohybuje tonometr na dotek vaše rohovky a stanovení nitroočního tlaku. Protože vaše oko zkřehlé, nebudete nic cítit.
 • Bezkontaktní tonometrie. Tato metoda používá obláček vzduchu k odhadu tlaku v oku. Žádné nástroje se dotknout oka, takže nebudete potřebovat anestetikum. Budete se cítit momentální puls vzduchu na oku, což může být překvapující.

Pokud váš nitrooční tlak je vyšší než průměr nebo váš zrakový nerv vypadá neobvykle, může lékař použít pachymetrie. Tento test využívá zvukových vln k měření tloušťky rohovky svého. Nejběžnější způsob měření tloušťky rohovky je, aby anestetikum kapku do oka, pak místo malé sondy do kontaktu s předním povrchu oka. Měření trvá několik sekund.

Můžete potřebovat více specifických testů, v závislosti na vašem věku, anamnézy a riziko vzniku oční onemocnění.

Viz také

Výsledky

Na konci své oční vyšetření, vy a váš lékař diskutovat výsledky všech testů, včetně posouzení vaší vizí, riziko onemocnění oka a preventivní opatření, kterými můžete chránit váš zrak.

Normální výsledky z oční vyšetření patří:

 • 20/20 vidění
 • Dobrý periferní vidění
 • Schopnost rozlišovat různé barvy
 • Normálně vyhlížející struktury vnějšího oka
 • Absence katarakta, glaukom nebo sítnice, jako je makulární degenerace

Váš lékař vám může dát recept na korekčních čoček. Pokud váš oční vyšetření přináší další abnormální výsledky, Váš lékař s Vámi probere další kroky pro další testování nebo pro léčbu základní onemocnění.

Viz také