Zdraví dětí

Stepfamilies: jak pomoci vašemu dítěti upravit

Stepfamilies může být úspěšný, pokud rodinní příslušníci pracují budovat zdravé vztahy. Zjistěte, jak pomoci vašemu dítěti přizpůsobit se být součástí smíšené rodiny.

Vztahy v Stepfamilies může být složité. Když se nový Stepfamily formy, každý člen rodiny čelí jedinečný soubor problémů a možných zdrojů stresu. Přesto, že je možné vybudovat úspěšnou smíšené rodiny.

Zvažte výzvy smíšené rodiny může představovat pro vaše dítě - a to, co můžete udělat pro překonání těchto překážek, jak si vybudovat nový život.

Potvrzení a truchlit ztráty

Vaše dítě by mohlo být jednání s úzkostí přes rozvodu nebo úmrtí jednoho z rodičů - nebo možná vaše dítě záběry přístavy doufám, že vy a váš ex-manžel opět sjednotí. Podobně může vaše dítě také obávají, že nová manželství a rodinný stav nevydrží.

Poslechněte si vaše dítě strach a obavy a aby vaše dítě se hojit na své vlastní tempo. Neočekávejte, že vaše dítě pocity řešit rychle, nebo v kterýkoli určitý okamžik - jako na vaší svatbě, nebo na pohybující den.

Pečujte o stávající rodinné vztahy

Trávit čas péči o rodinné vztahy, které existovaly před vytvořením vašeho Stepfamily. Například, plánovat činnosti nebo zvláštní vycházky, které zahrnují pouze vy a vaše dítě.

Nezapomeňte také, že dítě vstupuje do nově smíšené rodiny mohou cítit rozpolcena mezi rodiče s nímž žije a druhý rodič. Respektujte vašeho dítěte pocity, a dávejte pozor, aby negativní komentáře o druhého rodiče - bez ohledu na své pocity pro něj.

Podporovat nové rodinné vztahy

To může být obtížné pro dítě se dozvíte, jak se orientovat vztahy s novým stepparent nebo stepsiblings.

Chcete-li pomoci vaše dítě tvoří těchto dluhopisů, můžete identifikovat společné zájmy mezi členy vaší rodiny směsi. Povzbuzujte Vaše dítě trávit čas poznat své nové rodiny. Dávejte pozor, aby se nové vztahy rozvíjet svým vlastním tempem, nicméně.

Pokud vaše dítě kritizuje svou stepparent, snažte se přehnaně. Útěchu v tom, že v případě, že je upřímný stepparent v jeho úsilí o vytvoření vztahu, bude pravděpodobně pozitivní pocity převažují ty negativní nakonec.

Viz také

Stepfamilies: jak pomoci vašemu dítěti upravit

Podporovat respektování

To může trvat několik let - nebo i déle - nové Stepfamily přizpůsobit se žít společně.

Nepoužívejte tlak vaše dítě nebo ostatní členové rodiny, aby se nové vztahy hned pracovat. Místo toho, podporovat všechny členy rodiny k sobě chovat slušně as respektem.

Rozhodujte jako tým

Myslete na své smíšené rodiny jako celku. Zvažte pořádání pravidelných rodinná setkání diskutovat o problémech a přijít s pozitivní řešení jako tým.

Vědět, kdy vyhledat další pomoc

Většina Stepfamilies jsou schopni budovat vztahy a pracovat na své problémy v průběhu času. Jiní potřebují zvláštní pomoc.

Podle Evropské akademie Child & Adolescent Psychiatry, může vaše dítě využívat mluvit o duševní zdraví poskytovatele, pokud on nebo ona cítí:

 • Sám v jednání s jeho nebo její ztráty
 • Rozpolcená mezi dvěma rodiči nebo domácností
 • Vyloučené
 • Izolované pocity hněvu a viny
 • Nejste si jisti, co je správné
 • Nepříjemné kteréhokoliv člena jeho nebo její původní rodinou nebo Stepfamily

Kromě toho, může rodina terapie být užitečné, pokud:

 • Vaše dítě se ukazuje, hněv a zášť vůči konkrétním člena rodiny
 • Jedno dítě se zdá být dána přednost jiným
 • Disciplína je ponecháno pouze na rodičem dítěte, spíše než zahrnující jak rodiče a stepparent
 • Vaše dítě často pláče nebo začne odstoupit
 • Rodinní příslušníci nemají radost z typických zábavných aktivit, jako je s přáteli
Zdraví dětí. Stepfamilies: jak pomoci vašemu dítěti přizpůsobit.
Zdraví dětí. Stepfamilies: jak pomoci vašemu dítěti přizpůsobit.

Pamatujte si, že dělat úspěšnou Stepfamily nějakou dobu trvá. Povzbuďte svou rodinu, aby se navzájem poznali a rozvíjet nové tradice dohromady. Během doby se váš míchaná rodina může budovat vazby, které vám vydrží po celý život.

Viz také