Sexuální zdraví

Sexuální výchova: mluví vaše dítě o sexu

Sexuální výchova je nabízen v mnoha školách, ale nespoléhejte na výuku ve třídě sám. Sexuální výchova musí stát doma taky. Zde je vám mluví vaše dítě o sexu.

Základy sexuální výchovy mohou být hrazeny v rámci zdravotního třídě, ale vaše dítě nemusí slyšet - a pochopit - vše, co on nebo ona potřebuje vědět, aby byla nesnadná rozhodnutí o sexu. To je místo, kde můžete jít dál Trapné, jak to může být sexuální výchova je rodič odpovědnost. Posílením a doplňuje to, co vaše dítě učí ve škole, můžete si připravit půdu pro život zdravé sexuality.

Prolomit ledy

Sex je jedním z pilířů zpravodajství, zábavu a reklamu. Je to často těžké se vyhnout tomuto všudypřítomný téma. Ale když rodiče a dospívající potřebují mluvit, to není vždy tak snadné. Pokud budete čekat na správný okamžik, unikne vám nejlepší příležitosti. Místo toho, myslím, že sexuální výchovy jako probíhající konverzace. Zde jsou některé nápady, které vám pomohou začít - a udržet diskusi v chodu.

 • Chopit příležitosti. Když televizní program nebo video vyvolává otázky ohledně odpovědného sexuálního chování, použít ji jako odrazový můstek pro diskusi. Pamatujte si, že každodenní momenty - např. jízda v autě nebo odkládání potraviny - někdy nabízejí nejlepší příležitosti k rozhovoru.
 • Buďte upřímní Pokud jste nepříjemné, řekněte to -. Ale vysvětlit, že je důležité, aby mluvil. Pokud nevíte, jak odpovědět na vaše dítě na otázky, nabízejí najít odpovědi nebo si je dohromady.
 • Být přímá. Jasně uvést své pocity o konkrétních otázkách, jako je orální sex a pohlavní styk. Prezentujte rizika objektivně, včetně emocionální bolest, sexuálně přenosných infekcí a neplánované těhotenství. Vysvětlete, že orální sex není bez rizika alternativu k pohlavnímu styku.
 • Zvažte vaše dospívající názor. Nepoučuj vaše dítě, nebo spoléhají na zastrašovací taktiku odradit sexuální aktivitu. Místo toho, poslouchejte pozorně. Pochopit vaše dítě v tlacích problémy a obavy.
 • Překonat skutečností vaše dítě potřebuje přesné informace o sexu -. Ale je to stejně důležité mluvit o pocitech, postojích a hodnotách. Zkontrolujte otázky etiky a odpovědnosti v kontextu vašich osobních nebo náboženského přesvědčení.
 • Pozvat další diskusi. Nechte své dospívající vědět, že je to v pořádku s vámi mluvit o sexu, kdykoli on nebo ona má otázky nebo obavy. Odměna otázky slovy: "Jsem rád, že jsi za mnou přišel."

Řešení těžké témat

Sexuální výchova pro mládež zahrnuje abstinenci, datum znásilnění, homosexualitu a jiné tvrdé témata. Buďte připraveni na otázky typu:

 • Jak se dozvím, že jsem připravená na sex různé faktory - tlak okolí, zvědavost a osamělost, abychom jmenovali alespoň některé - řídit někteří dospívající do začátku sexuální aktivity. Ale žádný spěch. Připomeňte vaše dítě, že je to OK počkat. Sexuální aktivita je pro dospělých jedinců. Do té doby, tam je mnoho jiných způsobů, jak vyjádřit lásku - Intimní rozhovory, dlouhé procházky, drželi se za ruce, poslouchání hudby, tanec, líbání, dotýkání a objímání.
 • Co když můj přítel či přítelkyně chce mít sex, ale já ne? Vysvětlete, že by nikdo neměl mít sex z pocitu povinnosti nebo strachu. Jakákoli forma vynuceného sexu je znásilnění, zda je pachatel cizinec nebo někdo vaše dítě bylo datování. Udělejte dojem na vaše dítě, že ne vždy znamená, že ne. Zdůraznit, že alkohol a drogy ovlivnit úsudek a snížit zábrany, což vede k situacím, ve kterých datum znásilnění je pravděpodobnější.
 • Co když si myslím, že jsem gay? Mnoho dospívajících divit na nějakém místě, zda jsi gay nebo bisexuál. Nápověda vaše dítě pochopí, že on nebo ona je právě začíná objevovat sexuální přitažlivost. Tyto pocity se mohou měnit, jak jde čas. Především však, ať vaše dítě vědět, že ho milujete, nebo ji bezpodmínečně. Chvalte vaše dítě ke sdílení jeho nebo její pocity.

Viz také

Sexuální výchova: mluví vaše dítě o sexu

Zdravé vs Nezdravé vztahy

Dospívající a dospělí si často neuvědomují, jak pravidelně chodit dochází k násilí, a proto je důležité, aby si fakta a sdílet je se vaše dítě. Rodiče by také měla dávat pozor na varovné signály, které dospívající může být obětí násilí datování, jako například:

 • Alkoholu nebo užívání drog
 • Odstoupení od přátel a společenských akcí
 • Omlouvání jejich datování partnera chování
 • Strach kolem jejich datování partnera
 • Ztráta zájmu o škole, nebo činnosti, které byly kdysi příjemné
 • Podezřelé modřiny, škrábance nebo jiné zranění

Dospívající, kteří jsou urážlivé vůči svým partnerům jsou vystaveni riziku právních problémů, stejně jako emocionální následky. Pokud tomu tak není získat pomoc, tito dospívající často vyvinou celoživotní vzory nezdravých, nešťastných vztahů.

Lekce teens dnes dozvíte o respekt, zdravé vztahy, a to, co je správné nebo špatné se přenáší do svých budoucích vztazích. Proto je důležité mluvit se vaše dítě o tom, co dělá, a nepředstavuje zdravý vztah.

Pokud vaše dítě je sexuálně aktivní

Pokud vaše dítě stane sexuálně aktivní - zda si myslíte, on nebo ona je připraven, nebo ne - udržet konverzaci. Uveďte své pocity otevřeně a upřímně. Připomeňte vaše dítě, které očekáváte ho, aby se sex a související odpovědnost vážně. Zdůraznit význam bezpečného sexu, a ujistěte se, že vaše dítě ví, jak získat a používat antikoncepci.

Vaše dítě je lékař může také pomoci. Rutinní vyšetření může dát vaše dítě příležitost pro sexuální aktivitu a jiné chování v podpůrném, důvěrné atmosféry - stejně jako dozvědět o antikoncepci a bezpečném sexu. Lékař může také zdůraznit význam rutinního očkování proti lidskému papillomaviru Zamezíte genitální bradavice a rakovina děložního čípku.

Při pohledu do budoucna

S vaší podporou, může vaše dítě objevit na sexuálně odpovědná dospělá osoba. Buďte upřímní a mluvit od srdce. Nenechte se odradit, pokud vaše dítě nejeví zájem o to, co máte říct o sexu. Řekni to tak. Studie ukazují, že dospívající, jejichž rodiče mluví otevřeně o sexu jsou zodpovědné v jejich sexuálním chování.

Viz také