Sexuální zdraví

Sexuální výchova: zeptejte se svého školního věku o sexu

Sexuální výchova nemusí být jediný říct-všechny diskuse. Postupujte podle vašeho dítěte narážky na to, co on nebo ona potřebuje vědět - a kdy.

Sexuální výchova často začíná jako jednoduchá anatomie lekce během batole let. Ale v průběhu školního věku let, může vaše dítě začít klást specifické otázky o sexu. Nejste si jisti, co na to říct? Vezměme si tento návod k diskusi o sex se svým školního věku dítěte.

Očekávejte detailní otázky

Batolata a předškolním věku jsou často spokojeni s vágní odpovědi na otázky o tom, kde děti přicházejí na svět. Ale ve školním věku děti mají tendenci žádat víc specifické otázky týkající se vztahu mezi sexualitou a dělání dětí. Jak vaše dítě otázky o sexu, stále složitější - a snad i trapné - on nebo ona může obrátit na přátele nebo jiné zdroje informací.

Když se vaše dítě školního věku se ptá na pohlaví, zeptat se, co on nebo ona už ví. Opravte všechny mylné představy, a pak nabídnout dostatek informací k zodpovězení specifických otázek. Nesmějte se vašeho dítěte otázek nebo použít přezdívky vašeho dítěte pohlavní anatomie, který může poslat signál, že tyto části těla by neměla být diskutována.

Vezměme v úvahu následující příklady:

  • Co je to erekce? Dalo by se říct, "chlapec penis je obvykle měkká. Ale někdy to bude těžké a stojí od těla. To se nazývá erekce." Popište, jak stavba se může stát, když kluk spí, nebo když se dotknete jeho penis. To může také být čas k popisu erotický sen.
  • Co je to doba? Dalo by se říct, "obdobím se rozumí, že dívčí tělo je dostatečně zralý, aby otěhotnět." Vysvětlete, jak menstruace je důležitou součástí reprodukčního cyklu. Ty by mohly nabídnout podrobnosti o krvácení a dámské hygienické výrobky.
  • Jak se lidé mají sex? Pokud vaše dítě zajímá o mechanice pohlaví, být upřímný. Dalo by se říct: "Ten muž dává jeho penis uvnitř pochvy ženy." Zvažte použití knihu s ilustracemi nebo diagramů, aby svému dítěti pomoci pochopit.
  • Can dvě dívky mají sex? nebo dva kluci? To by mohlo stačit říci: "Ano. Existuje mnoho druhů intimních vztazích." Pokud vaše dítě chce vědět více, můžete využít možnost hovořit o respektu k ostatním, nebo se podělit o své osobní myšlenky o homosexualitě.
  • Co je to masturbace? Dalo by se říct, "Masturbace je, když kluk leští jeho penis nebo holka tře její vaginální oblasti." Připomeňte dítěti, že masturbace je normální - ale vlastní - aktivitu.

I když jste nepříjemné, vpřed. Pamatujte si, že jste chystat stádium na otevřené, poctivé jednání v příštích letech. Zvažte, kdo je nejlépe vychovávat své dítě - vy nebo televize, internetu nebo vašeho dítěte přátelé?

Nedospělý úzkosti

Ve věku mezi 8 a 12, děti se často obávají, ať už je to "normální" - zejména pokud jde o velikosti penisu a velikost prsou. Vysvětlete, co se děje během puberty pro chlapce i dívky. Nabídka jistotu, že děti ve stejném věku dospět různými rychlostmi. Puberta může začít lety - nebo novější - pro některé děti, ale nakonec se všichni chytí. Možná budete chtít podělit se o zkušenosti z vlastního vývoje, a to zejména pokud jste kdysi měl stejné obavy, že vaše dítě má teď.

Viz také

Sexuální výchova: zeptejte se svého školního věku o sexu

Odpovědnost a důsledky

Promluvte si se svým dítětem o emocionální a fyzické důsledky stále sexuálně aktivní, jako je těhotenství, sexuálně přenosných infekcí a řadu pocitů. Projednání těchto otázek dnes mohou pomoci vaše dítě vyhnout pocitu tlakem, aby se sexuálně aktivní dříve, než on nebo ona je připraven. I když říkáte vaše dítě o nebezpečích sexu, nebojte se zmínit o radosti, taky. Nechte své dítě ví, že sex může být krásná v milující, závazný vztah.

Každodenní momenty jsou klíčové

Použijte každodenní příležitosti diskutovat sex. Učenlivá momenty jsou všude. Pokud je těhotenství v rodině, mluví o tom, jak dítě vyvíjí v ženském těle. Pokud vidíte reklamu na ženskou hygienu, používat jako odrazový můstek mluvit o období. Pokud se pár v televizní show začíná chodit, mluvit o vztazích a zamilování.

Vezměte si svou roli v sexuální výchovy vážně. Povzbuzujte Vaše dítě se postarat o jeho nebo její tělo, rozvíjet zdravý pocit sebeúcty, a vyhledávat informace z důvěryhodných zdrojů. Váš přemýšlivý přístup k sexuální výchově může pomoci vašemu dítěti rozvíjet po celý život zdravé sexuality.

Viz také