Sexuální zdraví

Dospívající a sex: chrání vaše dospívající sexuální zdraví

Dospívající a sex může být riskantní kombinace. Zjistěte, jak mluvit se vaše dítě o abstinenci a antikoncepci.

Několik rodiče chtějí čelit myšlenku, že jejich dospívající jsou sexu - ale výzkum ukazuje, že mnozí dospívající jsou sexuálně aktivní střední školy, případně dávat sebe riziko těhotenství a sexuálně přenosných infekcí (STI). Pokud jde o mladistvém věku a pohlaví, klíč je diskuse o důležitosti antikoncepce před sexuální aktivitou začíná.

Podpora abstinence

Při protahování téma mladistvém věku a pohlaví, nikdy není příliš pozdě na to, mluvit o abstinenci. Ať už máte chuť silně, že sex před manželstvím je nesprávné, nebo si prostě chcete, aby vaše dospívající odložit sex, dokud on nebo ona je zralejší, vysvětlit své pocity, aby vaše dítě. Pokud sdílíte důvody své víry, může vaše dítě bude s větší pravděpodobností rozumět a přijmout své hodnoty.

Zeptejte se také vaše dítě přemýšlet o své vlastní hodnoty a naděje pro budoucnost - a zvážit, jak sex mohly zasáhnout. Vysvětlete, že dospívající a sex může být riskantní kombinace. Jediný jistý způsob, jak zabránit těhotenství mladistvých a pohlavně přenosných infekcí, jako jsou chlamydie, kapavka, lidský papillomavirus (HPV), herpes a HIV, je praktikovat abstinenci od sexu - orální, vaginální a anální. Abstinence může také uložit vaše dítě nějaký emocionální stres je-li jeho vztah končí. Připomeňte vaše dítě, že existuje mnoho způsobů, jak nesexuální on nebo ona může ukázat city pro někoho.

Diskuse o možnosti antikoncepce

Pochopení metod antikoncepce je důležitá dovednost pro každého. Ať už vaše dítě rozhodne mít sex, nebo počkat, ujistěte se, že vaše dítě ví, jak zabránit těhotenství a chránit sám sebe před pohlavně přenosnými infekcemi. Poraďte se se svým dospívající:

  • Kondomy. Konzistentní a správné používání kondomů je nejúčinnější způsob, jak sexuálně aktivních dospívajících, aby se ochránili před pohlavně přenosnými infekcemi. Kondomy také pomoci předejít těhotenství. Ujistěte se, že vaše dítě chápe důležitost používání kondomů vždy při sexu.
  • Předpis antikoncepce Různé předpis antikoncepce -. Jako kombinace antikoncepce, antikoncepční náplast (Ortho Evra), vaginální kroužek (NuvaRing) a antikoncepční injekce (Depo-Provera) - může pomoci zabránit těhotenství mladistvých. Vaše dítě bude muset navštívit lékaře, aby předpis pro tyto typy antikoncepce. Vysvětlete vaše dítě, že lékař posoudí její anamnézu, provést vyšetření pánve a jít přes rizika a přínosy různých typů antikoncepce. Například, Depo Provera, není vhodný pro mladé lidi, protože to může mít vliv na kostní hmotu. Ujistěte se, že vaše dítě chápe, že předpis antikoncepce není náhrada za kondomy. Předpis antikoncepce zabraňuje otěhotnění, ale nenabízí ochranu před pohlavně přenosnými infekcemi.
  • Nouzová antikoncepce. Vysvětlete vaše dítě, že je to vždy dobrý nápad, aby se rozhodnutí o kontrole porodnosti, než sex. Nicméně, nouzové antikoncepce - jako ranní po pilulky (Ella, Plan B One-Step nebo Další Choice) - může pomoci zabránit otěhotnění, pokud vaše dítě neplánuje dopředu nebo antikoncepce selže. Plan B One-Step je k dispozici po-the-counter bez lékařského předpisu. Následující volba je dostupná přes-the-counter pro ženy 17 let a starší. Ella je k dispozici pouze na lékařský předpis od svého lékaře nebo poskytovatele zdravotní péče. Ujistěte se, že vaše dítě chápe, že nouzové antikoncepce musí být zahájena co nejdříve po nechráněném pohlavním styku, a do 120 hodin, aby byly účinné.
  • Přirozeného plánování rodičovství. Pokud používání antikoncepce jde proti svým hodnotám, můžete zvážit mluvit o vaše dítě přirozeného plánování rodičovství, která zahrnuje zdrží sexu během ženská nejvíce plodné dny. Mějte na paměti, nicméně, že přirozené metody plánování rodiny nejsou tak účinné, jak předpis antikoncepce a neposkytují ochranu před pohlavně přenosnými infekcemi. Kromě toho, efektivní využívání přírodních metod plánování rodičovství vyžaduje péči a plánování - a teen sex je často neplánované. Teen dívky také obyčejně mají nepravidelný menstruační cyklus, který může dělat to těžké posoudit, plodnost znamení.

Nebojte se, že mluvit o antikoncepci vaše dítě bude podporovat jej nebo ji mít sex. Vaše dítě je pravděpodobně zvědaví, o sexu a antikoncepci, zda jste či nejste vychovávat téma. Tím, že je otevřený a upřímný, můžete pomoci vaše dítě přijímat informovaná rozhodnutí a jednat odpovědně, když on nebo ona rozhodne mít sex - ať už je to teď, nebo let v budoucnosti.

Pokud máte potíže s mluvením, aby vaše dítě o antikoncepci, zeptejte se svého lékaře dospívající o pomoc. On nebo ona může poskytnout radu o tom, jak mluvit se vaše dítě a přesně odpovědět na otázky týkající se antikoncepce.

Viz také

Dospívající a sex: chrání vaše dospívající sexuální zdraví

Podpora odpovědného chování

Dospívající mohou postrádat dospělost řádně a důsledně používat některé druhy antikoncepce. Pokud je vaše dcera uvažuje o použití předpis antikoncepce, ujistěte se, že se domnívá, četnost použití a pohodlí před výběrem metody. Například kombinace antikoncepční pilulky je třeba vzít ve stejnou dobu každý den, zatímco NuvaRing se nosí po dobu tří týdnů v době. Ať antikoncepční metoda vaše dítě rozhodne, vysvětlit důležitost udržet přehled o jmenování lékaře a jak se dělá antikoncepce použít část její běžné - například tím, že jí denně kombinovanou antikoncepční pilulky, když kartáče zuby. Ujistěte se, že vaše dítě ví, co má dělat, když se vynechá dávku nebo má podezření, že by mohly být těhotné.

Je-li vaše dítě uvažuje stále sexuálně aktivní, můžete také poskytnout praktické rady - například udržování kondomy v peněžence. Vysvětlete vaše dítě, že užívání alkoholu a jiných drog může mít vliv na svůj úsudek a zvýšit riziko nákazy pohlavně přenosnou infekcí.

Pointa

Povídání o sexu a antikoncepci se vaše dítě není snadné. Nicméně, může vaše pokyny pomoci vaše dítě činit informovaná rozhodnutí, které pomáhají chránit jeho nebo její sexuální zdraví.

Viz také