Hypnóza

Definice

Hypnóza, také odkazoval se na jako hypnoterapie nebo hypnotické sugesce, je vytržení-jako stát, ve kterém jste zvýšené soustředění. Hypnóza se obvykle provádí s pomocí terapeuta pomocí verbální opakování a mental images. Když jste v hypnóze, obvykle cítit klidný a uvolněný, a jsou více otevřený návrhům.

Hypnóza může být použit, které vám pomohou získat kontrolu nad nežádoucí chování, nebo které vám pomohou lépe se vyrovnat s úzkostí nebo bolest. Je důležité vědět, že i když jsou více otevřený návrh během hypnózy, abyste neztratili kontrolu nad svým chováním.

Viz také

Proč se to dělá

Hypnoterapie může být efektivní metoda pro zvládání stresu a úzkosti. Zejména může hypnóza snížit stres a úzkost před lékařskému zákroku, jako je biopsie prsu.

Hypnóza byla studována u jiných podmínek, včetně:

 • Kontrola bolesti. Hypnóza může být prospěšné pro bolesti spojené s rakovinou, syndromem dráždivého tračníku, fibromyalgie, čelistního problémy s klouby, stomatologické výkony a bolesti hlavy.
 • Návaly horka. Hypnóza může zmírnit příznaky návaly horka spojené s menopauzou.
 • Změna chování. Hypnóza se používá s určitým úspěchem v léčbě nespavosti, noční pomočování, kouření, obezita a fóbie.

Viz také

Rizika

Hypnóza, která je prováděna vyškoleným terapeutem nebo zdravotnický pracovník je považován za bezpečný, doplňkové a alternativní medicíny léčba. Nicméně, hypnóza není vhodné u lidí s těžkou duševní chorobou.

Nežádoucí účinky hypnózy jsou vzácné, ale mohou zahrnovat:

 • Bolest hlavy
 • Ospalost nebo závratě
 • Úzkosti nebo strachu
 • Vytváření falešných vzpomínek

Použijte speciální opatrnost před použitím hypnózy pro věkové regresi, které vám pomohou oživit dřívější události ve vašem životě. Tato praxe je stále kontroverzní a má omezené vědeckých důkazů na podporu jeho použití. To může způsobit silné emoce a může změnit své vzpomínky, nebo vést k tvorbě falešných vzpomínek.

Viz také

Jak se připravit

Nepotřebujete žádnou speciální přípravu podstoupit hypnózu. Ale je to dobrý nápad nosit pohodlné oblečení, které vám pomohou uvolnit. Také se ujistěte, že jste odpočatý, takže nejste ochotni usnout během relace.

Hypnóza. Kontrola bolesti.
Hypnóza. Kontrola bolesti.

Ujistěte se, že pečlivě vybírat terapeuta nebo zdravotníka provádět hypnózu. Získejte doporučení od někoho, komu důvěřujete. Naučit se co nejvíce, můžete o každém terapeuta uvažujete. Začněte tím, že klást otázky, jako například:

 • Máte školení v oblasti, jako je psychologie, lékařství, sociální práce nebo stomatologie?
 • Jste licence v oboru v tomto stavu?
 • Kde jste se jít do školy, a kde jste udělat si postgraduální vzdělávání?
 • Kolik jste měli školení v hypnoterapii a od toho, co školy?
 • Co profesních organizací patříte?
 • Jak dlouho jste byl v praxi?
 • Jaké jsou vaše poplatky?
 • Bude pojistné krytí své služby?

Viz také

Co můžete očekávat

Terapeut vysvětluje proces hypnózy a zkontrolovat, co byste chtěli dosáhnout. Pak terapeut obvykle mluví v mírném, uklidňující tón a popisovat obrázky, které vytvářejí pocit uvolnění, bezpečnosti a pohody.

Když jste v vnímavé stavu, terapeut navrhnout způsoby, jak pro vás k dosažení svých cílů, jako je snižování bolesti nebo odstranění chutě kouřit. Terapeut může také pomoci při vizualizaci živé, smysluplné mentální obrazy sebe sama dosažení vašich cílů.

Když je ukončeno, buď jste schopni přinést si z hypnózy nebo váš terapeut vám pomůže ukončit vytržení-jako stát.

Na rozdíl od toho, jak je hypnóza někdy vylíčen ve filmu nebo v televizi, nemusíte ztrácet kontrolu nad svým chováním, zatímco v hypnóze. Také je obecně zůstávají vědomi a vzpomenout si, co se děje v hypnóze.

Možná nakonec schopni praktikovat self-hypnóza, ve kterém vyvolat stav hypnózy v sobě. Můžete použít tuto dovednost v případě potřeby - například po chemoterapii zasedání.

Viz také

Výsledky

Hypnóza může být účinný v pomoci lidem vyrovnat se s bolestí, stresu a úzkosti. To může také být účinný jako součást komplexního programu pro odvykání kouření nebo zhubnout.

Hypnóza není pro každého, ačkoli. Například, můžete být schopni vstoupit do stavu hypnózy plně stačí, aby byl účinný. Někteří terapeuti se domnívají, že je pravděpodobnější, že je hypnotizován, tím větší je pravděpodobnost, že budete mít prospěch z hypnózy.

Viz také