Holter monitoru

Definice

Holter monitor je malý, přenosný přístroj, který zaznamenává vaši srdeční rytmus. Ty obvykle nosí Holterem na jeden až tři dny. Během této doby bude přístroj zaznamenávat všechny vaše údery srdce. Holter monitoru test se obvykle provádí až po tradiční zkoušce pro kontrolu srdečního rytmu (EKG), není schopen dát svého lékaře dostatek informací o stavu svého srdce.

Holter monitor má elektrody, které jsou připojeny k hrudníku s lepidlem a pak jsou připojeny k záznamovému zařízení. Váš lékař používá informace zachycené na záznamovém zařízení Holterem je zjistit, zda máte srdeční rytmus problém.

I když na sobě Holterem může být trochu nepohodlné, je to důležitý test, který může pomoci lékař diagnostikovat Váš zdravotní stav.

Viz také

Proč se to dělá

Pokud máte příznaky nebo symptomy srdeční problémy, jako je například nepravidelný srdeční tep (arytmie), může Váš lékař nařídit test s názvem EKG. EKG je krátký, neinvazivní test, který používá elektrody nalepeny na hrudníku ke kontrole vašeho srdce rytmus.

Nicméně, někdy elektrokardiogram nedetekuje žádné nesrovnalosti srdečního rytmu. Pokud se vaše příznaky naznačují, že občas nepravidelný srdeční rytmus může být příčinou Vašeho zdravotního stavu, může lékař doporučit, že budete nosit Holter monitor na den nebo tak. Holter monitoru může být schopna odhalit nesrovnalosti v srdečního rytmu, které elektrokardiogram nemohl, protože EKG obvykle trvá jen několik minut.

Váš lékař může také objednat Holterem pokud máte srdeční onemocnění, které zvyšuje riziko abnormálního srdečního rytmu, jako jsou hypertrofické kardiomyopatie. Váš lékař může doporučit nosit Holter monitor den nebo dva, a to iv případě, že jste neměli žádné příznaky abnormální srdeční tep.

Viz také

Rizika

Neexistují žádné významné rizika spojená sobě Holterem. Přístroj nevysílá elektřinu, takže není nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

Nicméně, Holterem vlhkem, nebo může dojít k poškození. Nepoužívejte plavat nebo koupat po celou dobu jste na sobě Holter monitoru. Zatímco Holter monitory jsou obvykle nemá vliv jiných elektrických přístrojů, neměli byste projít detektorem kovu, zatímco na sobě.

Viz také

Jak se připravit

Jen před zkouškou Holterem budete mít k lékaři na to, aby váš monitor vybaven. Ty by měly koupat před tímto jmenováním, protože jakmile vaše monitorovací začne, můžete se dostat na monitoru mokré nebo odstranit monitor vykoupat.

Technik umístí elektrody, které snímají vaše srdce na hrudi. U mužů může být malé množství vlasů se oholit, aby se ujistil, že elektrody držet. Technik pak připojte elektrodu k záznamovému zařízení s několika dráty, a poučí vás o tom, jak správně nosit záznamové zařízení, takže je možné nahrávat data přenášená z elektrod.

Budete poučeni, aby si deník o všech činnostech, které dělat, když na sobě monitor. Je to zvláště důležité zaznamenat do deníku jakékoliv příznaky bušení srdce, přeskočil tepy, dušnost, bolest na hrudi nebo lightheadedness. Budete obvykle daný formulář vám pomůže zaznamenávat vaše aktivity a jakýchkoli příznaků.

Jakmile je monitor vybaven a vy jste obdrželi instrukce o tom, jak ji nosit, můžete si nechat ordinaci a obnovit normální činnost.

Viz také

Co můžete očekávat

V průběhu řízení
Holter monitoring je bezbolestné a neinvazivní. Můžete skrýt elektrody a dráty pod oblečením, a můžete nosit záznamové zařízení na opasku nebo připojené k popruhu. Jakmile je vaše monitorovací začíná, neberte Holterem off - musíte nosit po celou dobu, i když spíte.

I když budete nosit Holterem, můžete provádět své obvyklé každodenní činnosti. Váš lékař Vám řekne, jak dlouho budete muset nosit monitor. To se může lišit od 12 hodin na tři dny, v závislosti na onemocnění lékař podezření máte, nebo jak často máte příznaky srdečního problému.

I když budete nosit Holterem, budete muset vést deník o všech vašich každodenních činností. Budete muset napsat, jaké aktivity děláte, a přesně to, co když budete dělat. Měli byste také napsat nějaké příznaky, které máte, když jste na sobě monitor, jako je bolest na hrudi, dušnost, nebo přeskočil tepy. Váš lékař může porovnávat data z rekordéru Holterem s diáři, který může pomoci diagnostikovat Váš zdravotní stav.

Holter monitoru. V průběhu řízení.
Holter monitoru. V průběhu řízení.

Po zákroku
Jakmile je vaše monitorovací období je u konce, budete se vrátit k ordinaci lékaře vrátit Holter monitoru. Zdravotní sestra nebo technik odstranit elektrod na hrudníku, což může způsobit určité nepohodlí, podobně jako obvaz vytažení pokožky.

Budeš zase v diáři vedeném při sobě Holterem. Když je interpretován Holter monitor, lékař porovnávat data z rekordéru a činnosti a příznacích jste si zapsali. Pokud váš srdeční rytmus změnil a vy jste měli příznaky při namáhavé činnosti, dělal s vědomím, že informace mohou pomoci lékař diagnostikovat Váš zdravotní stav.

Viz také

Výsledky

Poté, co váš lékař podíval na výsledky Holterem rekordéru a co jste napsali ve své činnosti deníku, on nebo ona bude s vámi mluvit o své výsledky. Informace z Holterem může odhalit, že máte problémy se srdcem, nebo Váš lékař může potřebovat další testy, aby zjistili, co může být příčinou vašich příznaků.

V některých případech může lékař nebude schopen diagnostikovat Váš zdravotní stav na základě výsledků testu Holterem zvláště pokud jste neměl žádné nepravidelného srdečního rytmu při sobě monitor. Lékař pak může doporučit záznamník událostí. Můžete nosit monitoru událostí v co největší míře po celý den a stisknout tlačítko na záznamové zařízení, které nosíte na opasku pro záznam vašeho srdce, když se objeví příznaky.

Viz také