Kardioverze

Definice

Kardioverze je léčebná procedura provádí obnovit normální srdeční rytmus pro lidi, kteří mají určité typy abnormálních srdečních tepů (arytmie). Kardioverzi se nejčastěji provádí zasláním elektrické šoky do srdce skrze elektrod umístěných na hrudníku. Občas se může Váš lékař provést kardioverzi pouze pomocí léků obnovit srdeční rytmus.

Kardioverze je obvykle naplánován postup, který se provádí v nemocnici, a měli byste být schopni jít domů ve stejný den jako svého postupu. Pro většinu lidí, kardioverze rychle obnoví normální srdeční rytmus.

Viz také

Proč se to dělá

Kardioverzi lze opravit srdeční tep, který je příliš rychle (tachykardie) nebo nepravidelný (síní). Kardioverze je obvykle používán k léčbě lidí, kteří mají fibrilace či flutter síní. Jedná se o podmínky, v nichž jsou elektrické signály, které způsobí, že vaše srdce bít v pravidelném rytmu a rychlosti nejsou správně cestovat přes horní komory svého srdce.

Kardioverze se provádí, když vaše srdce bije neefektivně. Je to odlišné od defibrilace, nouzový postup, který je provádí, když vaše srdce zastaví nebo toulce zbytečně. Defibrilace přináší silnější šoky do srdce, aby napravilo svůj rytmus. Kardioverze je obvykle naplánována předem, ale je někdy také provádí v mimořádných situacích.

Kardioverze se obvykle provádí elektrickým proudem, který spravuje prostřednictvím elektrod připojených k hrudníku, když jste pod sedativy. Elektrická kardioverze zabere méně času než kardioverzi provádí výhradně s léky a lékař může okamžitě zjistit, zda byl postup obnovení normální srdeční tep.

Pokud lékař doporučuje kardioverzi s léky k obnovení svého srdce rytmus, nebudete dostávat elektrické šoky do svého srdce.

Viz také

Rizika

Kardioverzi. Uvolněných krevních sraženin.
Kardioverzi. Uvolněných krevních sraženin.

Komplikace elektrické kardioverzi jsou vzácné, a lékaři mohou podniknout kroky ke snížení rizika. Hlavní rizika kardioverzi patří:

  • Uvolněných krevních sraženin. Někteří lidé, kteří mají arytmie krevních sraženin v jejich srdcích. Elektrická kardioverze může způsobit, že tyto krevní sraženiny se stěhovat do jiných částí těla, což může způsobit život ohrožující komplikace, jako například mrtvice nebo krevní sraženiny, která cestuje na plicích (plicní embolie). Pokud je to nutné, lékař Vám může předepsat léky na ředění krve před zákrokem, nebo bude kontrolovat krevní sraženiny v srdci svém před kardioverzi.
  • Abnormální srdeční rytmus. Ve vzácných případech někteří lidé, kteří podstoupili kardioverzi skončí s jinými problémy se srdečním rytmem v průběhu nebo po jejich postupu. Toto je vzácná komplikace. Pokud se to stane, je to obvykle objeví jen pár minut poté, co váš postup, takže Váš lékař vám může dát léky nebo další otřesy k odstranění problému.
  • Popálení pokožky. Zřídka, někteří lidé mají menší popáleniny na kůži, kde byly umístěny jejich elektrody.

Těhotné ženy mohou mít kardioverzi, ale je doporučeno, že tlukot srdce dítěte je sledován v průběhu řízení.

Viz také

Jak se připravit

Kardioverze postupy jsou obvykle naplánovány předem, ale pokud se vaše příznaky jsou závažné, možná budete muset mít kardioverzi v případě nouze nastavení.

Definice. Abnormální srdeční rytmus.
Definice. Abnormální srdeční rytmus.

Můžete si obvykle nemohou nic jíst ani pít po dobu 12 hodin před postupem. Váš lékař Vám řekne, zda byste měl některý z vašich běžných léků před postupem. Pokud užíváte léky před postupem, popíjet jen tolik vody, polykat prášky.

Před kardioverzi, můžete mít postup nazvaný jícnová echokardiografie pro kontrolu krevních sraženin v tvém srdci, které mohou být shozeny kardioverzi, což způsobuje život ohrožující komplikace. Váš kardiolog rozhodne, zda budete potřebovat transezofageální echokardiografie před kardioverzi.

V jícnová echocardiogram, vaše hrdlo zkřehlé a flexibilní trubice obsahující snímače je veden do krku a do jícnu, který spojuje ústa se žaludkem. Odtud můžete získat více snímač, detailní snímky svého srdce, aby Váš lékař může kontrolovat krevní sraženiny.

Pokud lékař zjistí, krevní sraženiny, bude váš postup kardioverze být odloženo na pár týdnů si můžete užívat léky na ředění krve snížit riziko komplikací.

Viz také

Co můžete očekávat

V průběhu řízení
Zdravotní sestra nebo technik umístit několik velkých oprav zvané elektrody na hrudník. Elektrody se připojí k počítači (kardioverze defibrilátor) použití kabelů. Defibrilátor zaznamená srdeční rytmus během celého postupu a dodá šoky do svého srdce obnovit normální srdeční rytmus. Toto zařízení může také přecházet srdce, pokud bije příliš pomalu, po kardioverzi.

Před šoky jsou dodávány se zdravotní sestra nebo technik vložit intravenózní (IV) řádek v ruce. Linka IV se používá, aby vám léky, které vám bude spát v průběhu řízení, takže nebudete cítit žádnou bolest z šoků. Váš lékař může také použít linku IV dát další léky, které mohou pomoci obnovit srdeční rytmus.

Jakmile jste pod sedativy, elektrické kardioverzi obvykle trvá jen několik minut.

Po zákroku
Elektrická kardioverze se provádí ambulantně, takže můžete jít domů ve stejný den váš postup je hotovo. Budete trávit asi hodinu v pooperačním pokoji jsou pečlivě sledováni pro komplikace.

Vzhledem k tomu, budete spát na postup, může vnímání okolí ovlivněna později. Budete potřebovat někoho, kdo tě odvezl domů, a vaše schopnost dělat rozhodnutí může být ovlivněna několika hodin po postupu.

I kdyby nebyly nalezeny sraženiny v srdci před svého postupu, vezmete na ředění krve léky na několik týdnů poté, co svého postupu, aby se zabránilo nové sraženin.

Viz také

Výsledky

Pro většinu lidí, může kardioverze rychle obnovit pravidelný srdeční tep. Pro některé to může vaše nepravidelný srdeční rytmus, vrátí během několika minut či dní. Je možné, že budete muset opakovat postupy pro udržení normální srdeční rytmus.

Aby vaše srdce zdravé, může být nutné provést změny životního stylu, které zlepšují celkové zdraví vašeho srdce, a to zejména k prevenci nebo léčbě stavů, které mohou způsobit arytmie, jako je vysoký krevní tlak. Váš lékař může naznačovat, že jste:

  • Vyhněte se kofeinu.
  • Používat méně soli (sodíku), který může pomoci snížit krevní tlak.
  • Zvyšte svou fyzickou aktivitu.
  • Přestat kouřit.
  • Vyhněte se konzumování více než jednu skleničku alkoholu u žen a více než dva nápoje denně pro muže, pokud se rozhodnete pít vůbec.
  • Jíst srdce zdravé potraviny a udržet si zdravou váhu.

Viz také