Myofasciální bolestivý syndrom

Definice

Myofasciální bolestivý syndrom je chronické bolesti onemocnění. V myofasciální syndrom bolesti, tlak na citlivá místa ve vašich svalech (trigger points), způsobuje bolest zdánlivě nesouvisejících částí vašeho těla. Tato funkce se nazývá podle bolesti.

Myofasciální bolestivý syndrom obvykle dochází poté, co sval byl smluvně opakovaně. To může být způsobeno opakovanými pohyby používané v práci nebo koníčky nebo stresem svalového napětí.

Myofasciální bolestivý syndrom. Buďte si vědomi všech pre-jmenování omezení.
Myofasciální bolestivý syndrom. Buďte si vědomi všech pre-jmenování omezení.

Zatímco téměř každý zažil svalové napětí bolest, nepohodlí spojené s myofasciální syndrom bolesti přetrvává nebo se zhoršuje. Možnosti léčby myofasciální bolesti syndromu zahrnují fyzikální terapii a injekce bodu spouštění. Léky proti bolestem a relaxační techniky mohou také pomoci.

Příznaky

Známky a příznaky myofasciální syndrom bolesti mohou zahrnovat:

 • Hluboká, bolesti bolest svalů
 • Bolest, která přetrvává nebo se zhoršuje
 • Nabídka uzel ve svalu
 • Potíže se spánkem kvůli bolesti

Kdy navštívit lékaře
Domluvte si schůzku s lékařem, pokud zaznamenáte svalovou bolest, která nemá jít pryč. Téměř každý zažije bolesti svalů čas od času. Ale pokud vaše bolesti svalů přetrvává navzdory odpočinek, masáže a podobné péče o vlastní opatření, domluvte se se svým lékařem.

Příčiny

Citlivé oblasti těsných svalových vláken mohou tvořit ve svalech po úrazech či nadužívání. Tyto citlivé oblasti se nazývají spouštěcí body. Hranicí ve svalu může způsobit únavu a bolest v celém svalu. Když tato bolest přetrvává a zhoršuje, lékaři říkají, že myofasciální bolestivý syndrom.

Rizikové faktory

Myofasciální bolestivý syndrom je způsoben podnět, jako je tlak, který vyráží spouštěcích bodů ve svalech. Faktory, které mohou zvýšit riziko svalových spouštěcích bodů patří:

 • Svalové zranění. Akutní svalové zranění nebo kontinuální svalové stres může vést k rozvoji spouštěcích bodů. Například, může být místo uvnitř nebo v blízkosti napjaté svaly se spouštěcím bodem. Opakované pohyby a špatné držení těla může také zvýšit riziko.
 • Stres a úzkost. Lidé, kteří často zažívají stres a úzkost, mohou být náchylnější k spouštěcí body v jejich svalech. Jedna teorie tvrdí, že tito lidé mohou být více pravděpodobné, zatnout svaly, forma opakovaného napětí, která ponechává svaly náchylné na spouštěcí body.

Komplikace

Komplikace spojené s myofasciální syndrom bolesti může zahrnovat:

 • Problémy se spánkem. Známky a příznaky myofasciální syndrom bolesti může být obtížné v noci spát. Můžete mít problém najít pohodlnou pozici spánku. A pokud se budete pohybovat v noci, možná narazíte aktivační bod a probudit.
 • Fibromyalgie. Některé výzkumy naznačují, že myofasciální bolestivý syndrom se může vyvinout fibromyalgie u některých lidí. Fibromyalgie je chronické onemocnění, které je k dispozici rozšířené bolest. Předpokládá se, že mozky lidí s fibromyalgie bude citlivější na signálů bolesti v průběhu času. Někteří lékaři se domnívají, myofasciální bolestivý syndrom může hrát roli při zahájení tohoto procesu.

Příprava na vaše jmenování

Protože mnoho příznaků myofasciální syndrom bolesti jsou podobné s různými jinými poruchami, můžete vidět několik lékařů před přijetím diagnózy.

Co můžete udělat
Budete pravděpodobně začít s návštěvou svého lékaře primární péče, který může vás odkázat na lékaře, který se specializuje na diagnostiku a léčbu svalů a kloubů podmínky (revmatolog). Můžete získat více ze svého jmenování, pokud si tyto věci předem:

 • Být si vědom žádných pre-jmenování omezení. V době, kdy uděláte jmenování, nezapomeňte se zeptat, jestli existuje něco, co je třeba udělat v předstihu se připravit na vaše hodnocení.
 • Zapište si jakýchkoli příznaků, kterou zakoušíte, včetně těch, které se může zdát nesouvisí s důvodem, pro který jste naplánovali schůzku.
 • Udělejte si seznam vašich klíčových lékařských informací, včetně veškerých dalších podmínkách, pro které jste léčeni, a jména nějaké léky, vitamíny nebo doplňky stravy užíváte.
 • Zvažte otázky, zeptejte se svého lékaře a zapsat je. Vezměte s sebou papíře a pero k zapisování informací, jak Vám lékař řeší vaše dotazy.

Pro myofasciální syndrom bolesti, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří:

 • Jaké jsou možné příčiny mé příznaky?
 • Je můj stav dočasný?
 • Budu potřebovat lékařské ošetření?
 • Jaké typy léčby jsou k dispozici?
 • Máte nějaké brožury nebo jiný tištěný materiál, že mohu vzít s sebou domů?

Co můžete očekávat od svého lékaře
Váš lékař nebo zdravotní péče, je pravděpodobné, že se vás zeptat na několik otázek. Být připraveni zodpovědět si mohou vyhradit čas jít přes všechny body, které chcete trávit více času na.

Otázky Váš lékař může požádat, patří:

 • Jaké příznaky jste setkali?
 • Kde se cítíte nejintenzivnější oblast bolesti?
 • Jak dlouho jste tyto příznaky?
 • Do své příznaky Zdá se, že přicházejí a odcházejí, nebo jsou trvalé?
 • Má něco Zdá se, že vaše příznaky lepší?
 • Má něco Zdá se, že vaše příznaky horší?
 • Jsou vaše příznaky horší ráno nebo v určitém čase během dne?
 • Myslíte si, provádět opakující se úlohy na práci nebo koníčky?
 • Měl jste nějaké nedávné zranění?
 • Má vaše bolesti způsobí, že se omezí své aktivity?

Testy a diagnostika

Příprava na vaše jmenování. Zapište si jakýchkoli příznaků jste se setkali.
Příprava na vaše jmenování. Zapište si jakýchkoli příznaků jste se setkali.

Během fyzické zkoušky, může Váš lékař použít jemný tlak prsty na bolestivé místo, cit pro napjatých oblastí. Některé způsoby, jak tlačí na (pohmatem) bod sepnutí lze vyvolat specifické odpovědi. Například můžete zaznamenat svalovou křeč.

Bolest svalů má mnoho možných příčin. Lékař Vám může doporučit další vyšetření a postupy k vyloučení jiných příčin bolesti svalů.

Ošetření a léky

Léčba myofasciální bolesti syndrom obvykle zahrnuje léky, injekce aktivační bod nebo fyzikální terapie. Žádný přesvědčivý důkaz, podporuje terapii pomocí jednoho před druhým. Diskutovat své možnosti a preference léčby se svým lékařem. Možná budete muset vyzkoušet více než jeden přístup k najít úlevu od bolesti.

Léky
Léky používané pro myofasciální syndrom bolesti patří:

 • Proti bolesti. Over-the-counter proti bolesti jako je ibuprofen (Advil, Motrin, ostatní) a naproxen (Aleve) může pomoci některým lidem. Nebo Vám může lékař předepsat silnější léky proti bolesti. Některé z nich jsou k dispozici v místech, který umístíte na vaší kůži.
 • Antidepresiv. Mnoho typů antidepresiv může také pomoci zmírnit bolest. U některých lidí s myofasciální syndrom bolesti, amitriptylin zdá ke snížení bolesti a zlepšení spánku.
 • Sedativa. Klonazepam (Klonopin) pomáhá uvolnit svaly postižené myofasciální syndrom bolesti. Je třeba zacházet opatrně, protože to může způsobit ospalost a může být návykový.

Terapie
Fyzioterapeut může vymyslet plán, jak pomoci zmírnit bolesti na základě vašich příznaků. Fyzikální terapie ke zmírnění myofasciální bolestivý syndrom může zahrnovat:

 • Protahování. Fyzioterapeut může vést přes jemné protahovací cvičení pomoci zmírnit bolest v postiženém svalu. Pokud máte pocit, trigger point bolest, když strečink, může fyzioterapeut sprej znecitlivující roztok na kůži.
 • Masáže. Fyzioterapeut může masírujte postižené svaly pomoci zmírnit bolesti. Fyzioterapeut může používat dlouhé ruční tahy podél svalu nebo místo tlaku na konkrétní oblasti svalu uvolnění napětí.
 • Heat. Použití teplo, přes horké balení nebo horkou sprchu, může pomoci zmírnit svalové napětí a zmírnění bolesti.
 • Ultrazvuk. Tento typ terapie využívá zvukových vln k zvýšení prokrvení a teplo, což může podporovat hojení svalů postižených myofasciální syndrom bolesti.

Jehlové postupy
Injekční aplikace znecitlivující prostředek nebo steroidů do okamžiku spuštění může pomoci zmírnit bolest. U některých lidí, jen akt zavedením jehly do okamžiku spuštění pomáhá rozbít svalové napětí. Volal suché obstřik, tato technika zahrnuje jehlou na několika místech v okolí bodu spuštění. Akupunktura se také zdá být užitečné pro některé lidi, kteří mají myofasciální bolestivý syndrom.

Viz také

Životní styl a domácí opravné prostředky

Dávej na sebe pozor, pokud máte myofasciální bolestivý syndrom. Self-péče opatření, aby se vaše tělo zdravé může dělat to pro vás jednodušší soustředit se na zvládání své bolesti. Zkuste:

 • Cvičení. Nenáročné cvičení vám může pomoci lépe se vyrovnat s bolestí. Když se vaše bolest dovolí, jít dál. Zeptejte se svého lékaře nebo fyzioterapeuta o vhodných cvičení.
 • Relax. Pokud jste ve stresu a napětí, může dojít k ještě větší bolest. Najít způsob, jak se uvolnit. Meditace může psát v časopise nebo mluvit s přáteli všichni užitečné.
 • Pečujte o své tělo. Jíst zdravou stravu plnou ovoce a zeleniny. Získejte dostatek spánku, takže se probudíte odpočatí. Pečujte o své tělo, takže si můžete dát svou energii k zvládání své bolesti.

Alternativní medicína

Možná vás bude zajímat ve snaze doplňkovou a alternativní medicínu, pokud vaše bolest není pod kontrolou s konvenční léčbu. Diskutujte o možnosti se svým lékařem. I když se mohou zdráhat vychovávat bylinky, potravinové doplňky nebo jiných doplňkových terapií, když mluví s lékařem, můžete být překvapeni, když zjistíte, že mnozí lékaři jsou stále více ochotni diskutovat o těchto procedur.

Diskutujte jakékoliv doplňkové a alternativní léčby uvažujete s lékařem. Některé úpravy mohou zasahovat do vašich léků.

Mnoho doplňkové a alternativní léčby jsou nabízené jako dobré možnosti pro kontrolu chronické bolesti. Ale většina tvrzení nejsou podporovány studií, které ukazují, žádné výhody.

Akupunktura
Během akupunkturní sezení, lékař klade řadu tenkých jehel do kůže v určitých bodech na těle. Podle tradiční čínské medicíny, přesně umístěné akupunkturní jehly zmírnit bolest a další příznaky tím, vyvážení proudů životní energie vždy proudící vašeho těla. Některé důkazy na podporu využití akupunktury u lidí s myofasciální syndrom bolesti. Studie však byly malé a omezené.

Při podání renomovaného lékaře pomocí sterilní jehly, akupunktura může být v bezpečí. Požádejte svého lékaře o názvy certifikovaných odborníků v dané oblasti. Akupunktura není bezpečné, pokud máte poruchu krvácivosti nebo se ředění krve.

Zvládání a podporu

S chronické bolesti stav jako myofasciální syndrom bolesti může být frustrující. Léčba může být jen mírně úspěšný pro vás. To může pomoci promluvit s poradcem o výzvách, čelíte. On-line nebo in-osoba podpůrné skupiny mohou být také užitečné připojením vás s lidmi, kteří chápou, co jste procházejí.