Oxid dusnatý test na astma

Definice

Vydechovaného oxidu dusnatého test je jedním z několika testů, které mohou být použity pro kontrolu astmatu. Jedná se dýchání do trouby připojené k zařízení, které měří hladinu oxidu dusnatého v plynu dechu. Oxid dusnatý je produkován v lidském těle normálně, ale vysoká hladina v dechu může znamenat, že dýchací cesty jsou zanícené - znamení astmatu.

Pro lepší pochopení si nitric oxid výsledků testů může lékař zeptat na podrobné otázky o astmatu příznaků. Můžete potřebovat další testy, aby viděli, jak dobře vaše plíce pracují, jako je např. maximální měření průtoku a spirometrických testy.

Viz také

Proč se to dělá

Oxid dusnatý testování se provádí k diagnostice astmatu nebo zjistit, jak dobře astma léky fungují. Pokud jste již byl diagnostikován s astmatem, může lékař použít oxid dusnatý testu během návštěvy v ordinaci pomoci určit, zda je astma pod kontrolou.

Oxid dusnatý Test sám o sobě nemůže přesně diagnostikovat astma nebo měření tíže astmatu. Z tohoto důvodu může Váš lékař muset provést další testy a zváží další informace při posuzování výsledků oxidu dusnatého testů.

Oxid dusnatý testování je k dispozici pouze v některých nemocnicích a ordinacích lékaře. To nemusí být nutné nebo užitečné informace pro každého, kdo má astma.

Viz také

Jak se připravit

Podívejte se dopředu zjistit, zda oxid dusnatý testování je kryta pojištěním.

Abyste se ujistili, výsledky testů jsou přesné, budete potřebovat, aby se zabránilo pokračování na nejméně dvě hodiny dříve, než začnete test:

 • Použití k léčbě astmatu
 • Jídlo a pití
 • Cvičení
 • Užívání tabáku, zubní pasty nebo ústní vody

Viz také

Co můžete očekávat

Chcete-li provést tento test, budete sedět. Váš lékař bude muset dáte do náustku připojuje se trubky, která vede k elektronické měřicí přístroje. Další, budete dýchat po dobu dvou až tří sekund, dokud vaše plíce naplní vzduchem. Váš lékař pak bude mít při výdechu postupně tak, že vzduch proudí ven z plic stabilním tempem. Váš lékař může mít budete dívat počítačový monitor, který registruje, kolik jste dýchání, takže můžete udržovat stabilní výdech. Budete se muset test opakovat několikrát potvrdil své výsledky. Celá zkouška obvykle trvá pět minut nebo méně.

Viz také

Výsledky

Vyšší než normální hladiny oxidu dusnatého obecně znamenat, že váš dýchací cesty jsou zanícené - znamení astmatu.

 • Úrovně pod asi 20 ppb u dětí, a to za cca 30 ppb u dospělých jsou považovány za normální.
 • Více než 25 ppb u dětí a 35 ppb u dospělých může signalizovat zánět dýchacích cest způsobené astmatem.
Oxid dusnatý test na astma. Definice.
Oxid dusnatý test na astma. Definice.

Mějte na paměti, může dusnatého výsledky oxidu testů se značně liší od člověka k člověku. Při interpretaci výsledků testu, Váš lékař zvážit řadu dalších faktorů. Ty mohou zahrnovat:

 • Výsledky dalších testů, jako špičkový průtok testů nebo zkoušek spirometrických
 • Minulé výsledky oxidu dusnatého testů
 • Vaše astma příznaky
 • Všechny léky, které užíváte
 • Ať už máte rýmu nebo chřipku
 • Ať už máte sennou rýmu nebo jiné alergie

Viz také