Vaginální krvácení po sexu

Definice

Vaginální krvácení po sexu znamená krvácení při sexu nebo těsně po pohlavním stykem, když nejste menstruovat nebo ne očekávat, že bude menstruovat. Vaginální krvácení po pohlavním styku nejčastěji se vyvíjí u žen ve věku mezi 20 a 40.

Děložního čípku - úzká, dolní konec vaší dělohy - je obvykle zdrojem krvácení z pochvy přivedl na pohlaví, a to zejména před menopauzou. I když budete mít zdravé děložního čípku, což je dost tření během pohlavního styku může způsobit krvácení. Zánět děložního hrdla, nebo jiné abnormality mohou také vést ke krvácení.

Ve většině případů, vaginální krvácení po pohlavním styku, je výsledkem neškodné krční změn, z nichž mnohé nevyžadují léčbu.

Příčiny

Pokud jste před menopauzou a máte vaginální krvácení po sexu tu a tam, ale ne často, to asi není něco, co se příliš obávat. Vaginální krvácení po pohlavním styku může znamenat rakovinu děložního čípku, ale pokud jste měli normální výsledky na rutinní Pap testů, to je více pravděpodobné, že příčinou je další podmínkou.

Pokud jste po menopauze, ale je vaginální krvácení jakéhokoliv druhu považuje za abnormální, dokud to byly vyhodnoceny a příčina stanovena.

Vaginální krvácení po pohlavním styku může vyplývat z:

Příčiny zde uvedené jsou obyčejně spojené s tímto příznakem. Práce se svého lékaře nebo jiného zdravotnického pracovníka pro přesné diagnózy.

Kdy navštívit lékaře

Pokud jste před menopauzou a máte málo časté epizody krvácení z pochvy po sexu - a vy jste měli normální výsledky na rutinní Pap testů - nemusíte navštívit lékaře mají být hodnoceny. Pokud je vaginální krvácení vadí nebo tě trápí, můžete domluvit schůzku s lékařem, aby si ho prohlédl.

Pokud jste po menopauze, musí být vaginální krvácení kdykoli vyhodnotit. S atrofické záněty pochvy nebo jiné příznaky vaginální suchosti může být důvod, že jste se setkali vaginální krvácení po pohlavním styku. Nejlepším řešením je, aby se poraďte se svým lékařem, aby se ujistil, že příčinou krvácení z pochvy není něco vážného.