Chronická bolest může interferovat se sexualitou

Vy a váš partner může mít uspokojivý sexuální vztah i přes své chronické bolesti.

Lidé potřebují fyzické a emocionální intimita skoro stejně jako potřebují jídlo a přístřeší. Sexualita pomáhá plnit důležitou potřebu, aby lidské připojení. Je to přirozené a zdravé součástí života, stejně jako důležitý aspekt své totožnosti jako člověka. Ale když chronická bolest napadne svůj život, potěšení z sexuality často zmizí. Zde je pomoc v tom, jak se znovu na svou sexualitu navzdory chronické bolesti.

Promluvte si se svým lékařem

Někdy bolest je přímou příčinou sexuálních problémů. Můžete prostě bolet moc na sex. Přizpůsobení léky proti bolesti, může být řešením. Pokud je vaše bolest je tak silná, že sex se zdá vyloučeno, poraďte se s lékařem. Možná budete muset nastavit načasování vašeho léku nebo vytvořit jiný nebo silnější bolest plán kontrol.

Na druhou stranu, mohou některé léky způsobit sexuální problémy. Některé léky snižují sexuální touhu (libido) nebo inhibují sexuální funkce tím, že způsobí změny v nervovém systému. Léky mohou také ovlivnit průtok krve a hormony - dva důležité faktory v sexuální odezvu. Informujte svého lékaře o jakýchkoli účinků léků straně, které se zdají být ovlivňuje svou sexualitu. Váš lékař může být schopen doporučit alternativní léčbu nebo upravit dávky Vašeho aktuálního léky.

Zkontrolujte své emoce

Chcete-li mít dobrý sex, musíte cítit dobře o sobě. Takže začít tím, že zkoumá své vlastní emoce. Pokud bolest opustil fyzicky poškrábané, nezaměstnaný nebo není schopen přispívat k práci v domácnosti, vaše sebevědomí bude tak zbitý, že máte pocit, že jsou neatraktivní a nežádoucí, aby svého partnera. Vědomí, že vaše fyzické a emocionální vzdálenost poškozuje váš partner může přidat do své úzkosti, strachu, viny a zášť.

Stres může také zhoršit základní problémy ve vašem vztahu. Dokonce i silné vztahy mohou být napadena zdravotních potížích nebo chronické bolesti. Být si vědom emocionálního konfliktu, a to, co způsobuje, že je důležitým prvním krokem v posilování váš vztah s vaším partnerem. Poradenství může pomoci.

Promluvte si se svým partnerem

Dalším krokem při rekultivacích svou sexualitu, je mluvit s partnerem o svých pocitech. Zpočátku to může být nejlépe dosáhnout tím, že mluví k sobě navzájem plně oblečen, u kuchyňského stolu, nebo v jiné neutrální polohy. Sex může být obtížné mluvit. Začněte své věty s "Já", ne "vy". Například: "Cítím se miloval a staral se o tom, kdy budete držet mě blízko," je pravděpodobnější, že pozvat dialog než "Nikdy se mě dotýkat už ne."

To je čas pro vás oba mluvit o své obavy a touhy. Můžete si myslet, že váš partner přestal dotýkat vás, protože on nebo ona ztratila zájem, nebo si najde nežádoucí. Namísto toho může váš partner se obávat způsobit víc fyzickou bolest.

Znovuobnovení jiskru

Trávit čas jen na to, aby navzájem poznali znovu. Každý z vás může dělat jen málo věcí, které umožní další cítit milován. Obnovení svůj emoční intimity bude snazší přejít k dalšímu kroku - fyzické intimity.

Začněte odpojovat fyzicky s průzkumem vzájemně orgány, aby nedošlo genitálie zcela (var. vnímavé ostření). Cílem není orgasmus. Místo toho jste se dozvědět více o tom, co se cítí dobře pro vás a vašeho partnera.

Buďte kreativní

Pohlavní styk je jen jeden způsob, jak uspokojit vaše potřeby pro lidské blízkosti. Intimita lze vyjádřit mnoha různými způsoby.

  • Dotkněte se tlačítka. Poznáním svého partnera tělo skrze dotek je vzrušující způsob, jak vyjádřit své sexuální pocity. To může zahrnovat držení za ruce, objímání, mazlení, hlazení, masáž a líbání. Dotyková v jakékoliv formě zvyšuje pocit intimity.
  • Self-stimulace. Masturbace je normální a zdravý způsob, jak splnit své sexuální potřeby. Jeden z partnerů se může používat při vzájemné masturbace sexuální aktivity v případě, že druhý partner je schopen velmi aktivní.
  • Orální sex. To může být alternativou nebo doplňkem tradiční styku.
  • Různé pozice. Lehněte si bok po boku, klečet nebo sedět. Podívejte se do knihovny nebo knihkupectví pro průvodce, který popisuje a ilustruje různé způsoby, jak mít pohlavní styk. Pokud jste v rozpacích, aby se tento druh knihy lokálně, zkuste on-line rezervovat prodejce.
  • Vibrátory a maziva. Vibrátor můžete přidat potěšení, bez fyzické námahy. Při nedostatku přírodních mazání je problém, over-the-counter maziva prevenci bolesti spojené s vaginální suchost.

Plánujte dopředu

Intimita může být více uspokojující, pokud máte v plánu na to předem. Udělejte si den se svým partnerem, vybírání denní dobu, kdy máte nejvíce energie a co nejmenší bolest.

Vezměte si léky proti bolesti v dostatečném předstihu tak, aby jeho účinnost bude vrcholit, když ji potřebujete. Omezit množství alkoholu, pijete a vyhnout se používání tabáku v jakékoliv formě. Alkohol a tabák může negativně ovlivnit sexuální funkce.

Dejte si dostatek času vyzkoušet nové věci. Snažte se zůstat uvolněný a udržet si smysl pro humor. Zaměřte se na cestu, ne cíl. Pokud narazíte na překážky, snažte se odradit nebo se zaměřit na negativní - to zkoušet dál.

Vyplatí

Intimita může skutečně budete cítit lépe. Přirozená analgetika, tzv. endorfiny se uvolňují při kontaktu a sexu. A blízkost cítíte při milování vám pomůže cítit se silnější a lépe se vyrovnat s chronickou bolestí.

Viz také