Nakloňte stůl testu

Definice

Náklon stolu test se používá k vyhodnocení příčiny nevysvětlitelné mdloby (synkopa). Při naklonění tabulky test, je ležet na stole, který se pohybuje od vodorovné do svislé polohy. Vaše tepová frekvence a krevní tlak jsou sledovány po naklonění tabulky test.

Váš lékař může doporučit náklonu stolu test, pokud jste měli opakovat, nevysvětlitelné epizody omdlévání. Náklon stolu Zkouška také může být vhodné, aby prošetřila příčiny mdloby, pokud jste omdlela jen jednou, ale další epizoda by tě s vysokým rizikem úrazu vašeho pracovního prostředí, anamnézy, věku a dalších faktorech.

Nakloňte stůl test. Umístěte lepkavé skvrny (elektrody) na nohou, hrudníku a paží.
Nakloňte stůl test. Umístěte lepkavé skvrny (elektrody) na nohou, hrudníku a paží.

Lékaři používají naklonění tabulky test pomoci diagnostikovat příčinu mdloby. Během zkoušky jsou sledovány krevní tlak a srdeční frekvence. Začnete tím, že leží na stole. Popruhy jsou umístěny po celém těle tě držet na svém místě. Poté se tabulka nakloněna ke zvýšení své tělo na head-up pozici - simuluje změnu polohy z lehu do stoje. Tento test umožňuje lékařům vyhodnotit vašeho těla kardiovaskulární reakci na změnu v postavení.

Viz také

Proč se to dělá

Váš lékař může doporučit náklonu stolu test, pokud on nebo ona tuší, že neurokardiogenních synkopa je zodpovědný za své mdloby a potřebuje další testy k potvrzení diagnózy.

Neurokardiogenních synkopa se stane, když se ta část nervového systému, který řídí průtok krve změní váš srdeční tep a snižuje krevní tlak na krátkou dobu. Poté, méně krve proudí do mozku a může být na omdlení. Tento typ synkopy je také nazýván vazovagální, reflexní synkopy a společné omdlení.

S neurokardiogenních synkopy, může nebo nemusí mít varovné příznaky jako například kožní bledost, slabost, pocení, rozmazané vidění nebo nevolnost. Neurokardiogenních synkopa často je reakcí na něco jako pohled na krev nebo zneklidňující situaci. Ale to se může stát bez jasného spoušť. Tento druh synkopy se stane, když se stání nebo sezení.

Viz také

Rizika

Náklon stolu test je obecně bezpečné a komplikace jsou vzácné. Ale, stejně jako u jiných lékařských výkonů, to s sebou nesou riziko komplikací.

Potenciální komplikace patří:

 • Delší nízký krevní tlak
 • Delší pauza mezi údery srdce (asystolie)

Tyto komplikace obvykle ustoupí, když je tabulka, která lžeš během testu se vrátil do vodorovné polohy.

Viz také

Jak se připravit

Můžete být požádáni, jíst a pít po dobu dvou hodin nebo více než náklonu tabulky test. Můžete si vzít si léky jako obvykle, pokud lékař neurčí jinak.

Viz také

Co můžete očekávat

Než začnete náklonu stolu test bude členem týmu zdravotní péče proveďte následující kroky, aby vás připraví na zkoušku:

 • Umístěte lepkavé skvrny (elektrody) na nohou, hrudníku a paží. Elektrody jsou připojeny dráty na elektrokardiogramu (EKG nebo EKG), stroj, který sleduje vaše tepová frekvence.
 • Umístěte krevní tlak na prst, na ruce nebo na jak kontrolovat krevní tlak při naklopení stolu testu.
 • Pokud je to nutné, umístěte intravenózní (IV) linky do žíly na paži pro dodávání léčiva v průběhu druhé části testu, v případě potřeby.

Při naklonění tabulky test
Ke zkoušce si lehnout na stůl, který může být odstěhoval se z vodorovné do svislé polohy. Tabulka má opěru a bezpečnostní pásy. Pásy jsou umístěny po celém vašem těle během testu pomůže zajistit, že nemáte sklouznout ze stolu. Po navázání umístěn na stole, zkoušky postupuje tímto způsobem:

 • Vaše tepová frekvence a krevní tlak jsou sledovány asi pět minut, když jste naplocho (horizontálně).
 • Postel je pak se stěhoval do svislé polohy (asi 60 - až 90-stupňovém úhlu).
 • V závislosti na důvodu náklonu tabulky test, může zůstat ve svislé poloze po dobu asi pěti až 10 minut, nebo může zůstat ve svislé poloze po dobu až 45 minut.
 • I když jste ve svislé poloze, můžete zůstat pokud možno nehybně. Během testu, pokud máte pocit, příznaky, jako je nevolnost, pocení, točení nebo nepravidelný srdeční tep, řekněte člena svého týmu zdravotní péče.
 • Pokud nemáte na omdlení nebo mít žádné jiné příznaky po 45 minutách, může léčba isoproterenol (Isuprel) dostat pomocí kanyly. Tento lék snižuje vaše diastolický krevní tlak (spodní číslo ve čtení krevní tlak), snižuje periferní cévní odpor, zvyšuje tepovou frekvenci a může vyzvat abnormální nervové soustavy reflex, který způsobuje vasovagální nebo neurokardiogenních synkopu.
 • Ty pak zůstávají ve vzpřímené poloze a jsou sledováni dalších 15 až 20 minut.

Po naklonění tabulky test
Pokud máte slabý kdykoliv v průběhu zkoušky, když jste ve svislé poloze, je tabulka se vrátil do vodorovné polohy okamžitě, a ty pečlivě sledovat. Většina lidí nabýt vědomí téměř okamžitě. V některých případech, je-li krevní tlak a změny tepové frekvence naznačí, že omdlí, tabulka se vrátí do vodorovné polohy, a ve skutečnosti nemusí ztratit vědomí.

Když vaše náklon stolu dokončení testu se můžete vrátit ke svým běžným aktivitám pro zbytek dne.

Viz také

Výsledky

Výsledky náklonu stolu testu jsou založeny na tom, zda jste či nejste slabý při zkoušce a co se stane krevního tlaku a srdeční frekvence. V závislosti na výsledcích může lékař doporučit další vyšetření k vyloučení jiné příčiny mdloby.

Viz také