Penilní implantáty

Definice

Penilní implantáty jsou zařízení umístěné uvnitř penisu, aby muži s erektilní dysfunkce (ED) dosáhnout erekce. Penilní implantáty jsou obvykle doporučuje po jiné léčby selžou ED.

Existují dva hlavní typy penilní implantáty, semirigidového a nafukovací. Každý typ penilní implantát funguje jinak a má různé výhody a nevýhody.

Umístění penilní implantáty vyžaduje chirurgický zákrok. Před výběrem penisu implantáty, ujistěte se, že jste pochopili, co se týká operace, včetně možných rizik, komplikace a následné péče.

Viz také

Proč se to dělá

Pro většinu lidí, je erektilní dysfunkce být úspěšně léčeni léčivými přípravky nebo používání penisu čerpadla (vakuum zúžení zařízení). Můžete zvážit penisu implantáty, pokud nejste kandidátem na jiné způsoby léčby, nebo se nemůžete dostat erekci dostatečnou pro sexuální aktivitu pomocí jiných metod.

Penilní implantáty může být také použit k léčbě těžkých případů onemocnění, které způsobuje zjizvení v penisu, což vede k zakřivené, bolestivá erekce (Peyronieho choroba).

Penilní implantáty nejsou pro každého. Váš lékař může také varovat před penilní implantáty, pokud máte:

 • ED je to situační výsledkem vztahu konfliktu nebo potenciálně reverzibilní
 • Infekce, jako je například plicní infekce nebo infekce močových cest
 • Dermatitida, rány nebo kožní léze na penisu nebo šourku

Mějte na paměti, že i když penilní implantáty umožňují mužům dosáhnout erekce, nemají zvýšení sexuální touhy nebo pocit. Většina penilní implantáty také nebude váš penis větší, než jakákoli přirozeně v době operace. Ve skutečnosti může být váš vztyčený penis být o něco kratší, než bývala.

Viz také

Rizika

Rizika penilní implantát chirurgie patří:

 • Infekce. Jako u každé operace, infekce je jednou z možností. Ty by mohly být vystaveni zvýšenému riziku infekce, pokud máte poranění míchy nebo diabetu. Muži, kteří vyžadují další operaci, seřiďte nebo vyměňte implantát (revizní operace), jsou také vyšší riziko infekce.
 • Implantát problémy. Nové penilní implantát vzory jsou spolehlivé, ale ve vzácných případech může implantáty závadu. Chirurgie je nutné odstranit, opravte nebo vyměňte zlomenou implantát.
 • Vnitřní eroze nebo adheze. V některých případech může být implantát nalepeny uvnitř penisu nebo opotřebení pryč od kůže v penisu. Zřídka, implantát prorazí kůži. Tyto problémy jsou často spojeny s infekcí.

Léčba infekce
Infekce po penilní implantát chirurgie typicky objevují během prvních týdnů nebo šest měsíců až dva roky později. Časné infekce může způsobit otok šourku, hnis nahromadění a horečka. Později se infekce může zahrnovat přetrvávající či recidivující dlouhodobou bolest. Chirurgické odstranění implantátu je pravděpodobně nutné k léčbě infekce. Výměna penilní implantát může být složité a může vést k nahromadění jizevnaté tkáně a snížení délka penisu.

Viz také

Jak se připravit

Zpočátku budete poraďte se se svým lékařem nebo urologem o penisu implantátů. Při Vaší návštěvě Vám lékař pravděpodobně:

 • Zkontrolujte své zdravotní historii. Buďte připraveni odpovídat na otázky o současných i minulých zdravotních problémů, zejména své zkušenosti s ED. Diskuse o případných léků, které užíváte nebo jste užíval v nedávné době, stejně jako všechny chirurgické zákroky, které jste měli.
 • Do fyzickou zkoušku. Aby penilní implantáty jsou nejlepší možnosti pro vás, váš lékař provést fyzikální vyšetření, včetně kompletní urologické vyšetření. Váš lékař vám potvrdí přítomnost a povahu ED, a ujistěte se, že vaše ED nemohou být léčeni jiným způsobem. On nebo ona bude také snažit zjistit, zda existuje nějaký důvod, že penilní implantát chirurgie je pravděpodobné, že způsobí komplikace. Váš lékař bude také zkoumat schopnost používat své ruce, protože některé penilní implantáty vyžadují větší manuální zručnost než ostatní.
 • Diskutovat vaše očekávání. Ujistěte se, že jste pochopili, co je postup zahrnuje a typ penilní implantát, který vám nejlépe vyhovuje. Váš lékař vám také vysvětlí výhody a rizika, včetně možných komplikací. V ideálním případě budete zahrnout svého partnera v diskusi se svým lékařem.

Typy penilní implantáty
Existují dva hlavní typy implantátů penisu:

 • Nafukovací implantáty. Nafukovací zařízení, nejčastější typ penilní implantát použit, může být nahuštěny na vytvoření erekci a deflaci jindy. Třídílný nafukovací implantáty používají tekutiny-naplněné nádrže implantované pod břišní stěny, čerpadlem a odvzdušňovací ventil umístěný uvnitř šourku a dva nafukovací válce uvnitř penisu. Dosáhnout erekce, je čerpadlo na kapaliny ze zásobníku do válce. Potom uvolníte ventil uvnitř šourku vypustit kapaliny zpět do nádrže. Dvoudílný model pracuje podobným způsobem, ale kapaliny je součástí čerpadla implantováno do šourku.
 • Semirigidového tyče. Semirigidového zařízení jsou vždy pevná. Penis může být ohnut směrem od těla pro sexuální aktivitu a směrem k tělu pro utajování. Polohovatelný penisu implantát je napůl ohebný zařízení s centrální řady segmentů držena spolu s pružinou na obou koncích. Je možné udržovat směrem nahoru a dolů pozice lepší, než ostatní semirigidového tyče může.

Další speciální konstrukce může poskytnout větší délku a vejde zkrácený penis. Některé nafukovací penilní implantáty jsou k dispozici také s antibiotiky povlaky, které mohou napomoci ke snížení rizika infekce.

Porovnání typů implantátů
Při volbě, který typ implantátu penisu je pro vás to pravé, zvažte své osobní preference a své zdravotní historii. Váš lékař může navrhnout jeden typ konstrukce nad druhým na základě mnoha faktorů, včetně vašeho věku, riziko infekce, a zdravotní stav, zranění nebo léčebné postupy, které jste měli v minulosti.

Typ implantátu Pros Nevýhody
Sedací nafukovací
 • Vytvoří nejpřirozenější, rigidní erekce
 • Poskytuje ochablosti při deflaci
 • Vyžaduje nejrozsáhlejší operaci jakéhokoliv implantátu
 • Má více částí, které by mohly závadu, než dělá nějakou jinou implantát
 • Vyžaduje nádrž uvnitř břicha
Dvoudílná nafukovací
 • Vyžaduje méně komplikovanou operaci, než dělá sedací implantát
 • Poskytuje ochablosti při deflaci
 • Deflace vyžaduje méně než zručnost dělá sedací implantát
 • Vyžaduje rozsáhlejší operaci, než dělá napůl ohebný implantát
 • Je mechanicky mnohem složitější, než je napůl ohebný implantát
 • Poskytuje méně pevná erekce, než dělá třídílný implantát
Semirigidového tyč
 • Je snadno chirurgicky implantovat
 • Má malou šanci na selhání vzhledem k malému počtu součástek
 • Je snadno použitelný pro osoby s omezenou duševní nebo manuální zručnost
 • Výsledky v penisu, která je vždy poněkud tuhý
 • Klade konstantní tlak na vnitřní straně penisu, což může způsobit zranění
 • Může být obtížné skrývat pod oblečením

Viz také

Co můžete očekávat

Penilní implantát chirurgie se obvykle provádí v ordinaci centru nebo v nemocnici. Váš lékař může dát léky, aby se vám v bezvědomí operaci (celková anestezie), nebo léky, které blokují bolest v dolní části těla (spinální anestezie).

Váš lékař vám IV antibiotika pomáhají předcházet infekci. Operace stránka bude také oholený bezprostředně před operací, aby se snížilo riziko infekce.

Během operace
Trubka (katétr) mohou být vložena do močového měchýře přes váš penis sbírat moč v určitém okamžiku během operace. Chirurg, aby řez pod hlavu penisu, ve spodní části penisu, nebo v dolní části břicha. Dále bude váš lékař natáhnout houbovité tkáně v penisu, které by za normálních okolností naplní krví během erekce. Tato tkáň se v každém z těchto dvou dutých komor s názvem corpora cavernosa.

Váš lékař vybere správnou velikost implantátu a umístit implantát válce uvnitř penisu. Všechny velikosti jsou přizpůsobené přesně podle vašich tělesných rozměrů.

Pokud váš lékař implantaci dvoudílný nafukovací zařízení jsou čerpadlo a ventil umístěný uvnitř šourku. Pro sedací zařízení, bude Váš lékař také implantovat nádržku pod břišní stěny přes vnitřní řez.

Jakmile je přístroj na svém místě, bude váš lékař šít řezy uzavřen. Penilní implantát chirurgie obvykle trvá 45 minut až hodinu.

Po operaci
Po penilní implantát chirurgie, budete pravděpodobně muset užívat léky na zmírnění bolesti po operaci. Mírná bolest může přetrvávat i několik týdnů. Může být také nutné brát antibiotika, aby se zabránilo infekci po dobu jednoho týdne. Váš lékař může doporučit udržet svůj penis až na podbřišek a ukázal směrem k pupku v průběhu hojení, aby se zabránilo dolů zakřivení.

Váš lékař vám poskytne konkrétní pokyny o tom, kdy můžete pokračovat v běžné činnosti. Většina mužů může pokračovat namáhavé fyzické aktivity a sexuální aktivitu čtyři až šest týdnů po operaci. V tomto bodě, může Vám Váš lékař doporučit plně nafukování a vyfukování nafukovacích penisu implantáty dvakrát denně, aby vám procvičit jejich použití a protáhnout oblast kolem válce.

Viz také

Výsledky

Ačkoli penilní implantáty jsou nejvíce a nejméně invazivní často voleny léčby erektilní dysfunkce, většina mužů a jejich partnery zpráva spokojenost s zařízení.

Viz také