Syndromem náhlého úmrtí

Definice

Brugada (pivovar GAH-dah) syndrom je potenciálně život ohrožující poruchou srdečního rytmu. Je charakterizován specifickou abnormální srdeční názvem Brugada znak, který je detekován elektrokardiogramu testu. Syndromem náhlého úmrtí je často dědičné onemocnění.

Mnoho lidí, kteří mají syndromem náhlého úmrtí nemají žádné příznaky, a proto jsou vědomi jejich stavu. Syndromem náhlého úmrtí je mnohem častější u mužů než u žen.

Syndromem náhlého úmrtí je léčitelná pomocí lékařského zařízení zvané Kardioverter-defibrilátor.

Viz také

Příznaky

Mnoho lidí, kteří mají syndromem náhlého úmrtí jsou diagnostikovány, protože stav se často nevyvolává žádné znatelné příznaky.

Nejdůležitější znak nebo symptom syndromu náhlého úmrtí je abnormální vzor na elektrokardiogramu (EKG) s názvem Brugada znamení. Brugada znamení je vzor úderů, které se nacházejí na test vašeho srdečního rytmu (EKG, nebo EKG). Nemůžete cítit Brugada znamení - je detekován pouze na EKG.

Syndromem náhlého úmrtí. Rodinná anamnéza syndromem náhlého úmrtí.
Syndromem náhlého úmrtí. Rodinná anamnéza syndromem náhlého úmrtí.

Je možné mít Brugada znak, aniž by syndromem náhlého úmrtí. Nicméně, příznaky a symptomy, které by mohly znamenat, že máte syndromem náhlého úmrtí patří:

 • Mdloba (synkopa)
 • Nepravidelný srdeční tep nebo bušení srdce
 • Zastavil tep (náhlá srdeční zástava)

Syndromem náhlého úmrtí příznaky jsou podobné jako některé další problémy se srdečním rytmem, takže je důležité, abyste svého lékaře zjistit, zda syndromem náhlého úmrtí nebo jiné srdeční rytmus problém je příčinou vašich příznaků.

Kdy navštívit lékaře
Pokud máte bušení srdce nebo nepravidelný srdeční rytmus (arytmie), domluvte si schůzku navštivte svého lékaře. Váš problém může být způsoben problém srdečního rytmu, ale testy mohou určit, zda je problém se srdcem je syndromem náhlého úmrtí. Pokud máte slabý a máte podezření, že to může být z důvodu srdečního onemocnění, vyhledejte ihned lékařskou pomoc.

Pokud váš rodič, sourozenec nebo dítě bylo diagnostikováno s syndromem náhlého úmrtí, možná budete chtít domluvit schůzku s lékařem. On nebo ona může diskutovat o tom, zda byste měli mít genetické testy, aby zjistili, zda jste ohroženi syndromem náhlého úmrtí.

Příčiny

Brugada syndrom je poruchou srdečního rytmu. Každý tlukot vašeho srdce je vyvolána elektrického impulzu generovaného speciálních buněk přítomných v pravé horní komory svého srdce. Drobné póry, tzv. kanály, na každý z těchto buněk bude směřovat tuto elektrickou aktivitu, která dělá vaše srdce bít. V syndromem náhlého úmrtí, může vada v těchto kanálů způsobí, že vaše srdce bít neobvykle.

Během těchto epizod, vaše srdce nečerpá efektivně. V důsledku toho není dost krve cestuje do zbytku těla. To může způsobit mdloby nebo náhlé srdeční smrti.

Syndromem náhlého úmrtí je obvykle dědičná, ale to může také vyplývat z těžko detekovat strukturní abnormality ve svém srdci, nerovnováha chemických látek, které pomáhají přenášet elektrické signály prostřednictvím svého těla (elektrolyty), nebo účinky některých léků na předpis nebo užívání kokainu.

Syndromem náhlého úmrtí je obvykle diagnostikována u dospělých a někdy u dospívajících. Je to jen zřídka diagnostikována u malých dětí.

Rizikové faktory

Rizikové faktory pro syndrom náhlého úmrtí patří:

 • Rodinná anamnéza syndromem náhlého úmrtí. Pokud ostatní členové rodiny měli syndromem náhlého úmrtí, jste na zvýšené riziko, že stav.
 • Být samec. Dospělí muži jsou častěji diagnostikována, než jsou ženy. U malých dětí a mladistvých, jsou však chlapci a dívky diagnostikována zhruba ve stejné míře.
 • Závod. Brugada syndrom se vyskytuje častěji u Asiatů než u jiných ras.
 • Horečka. Když má horečku, nepřináší na syndromem náhlého úmrtí samotné, může teplota zvýšit riziko mdlob nebo jiné komplikace syndromem náhlého úmrtí, a to zejména u dětí.

Komplikace

Komplikace syndromem náhlého úmrtí vyžadují lékařskou péči. Patří mezi ně:

 • Náhlá srdeční zástava. Pokud není léčen okamžitě, tato náhlá ztráta srdeční funkce, dýchání a vědomí, které se často vyskytuje během spánku, je fatální. S rychlým, odpovídající zdravotní péči, je přežití možné. Správa kardiopulmonální resuscitaci (KPR) - rychlé stlačení, na hrudi - může zvýšit šance na přežití až havarijní personál dorazí.
 • Mdloba (synkopa). Pokud máte syndromem náhlého úmrtí a slabý, vyhledejte ihned lékařskou pomoc.

Viz také

Příprava na vaše jmenování

Pokud si Váš lékař myslí, že máte syndromem náhlého úmrtí, budete pravděpodobně potřebovat několik schůzek k potvrzení diagnózy a zjistit, jak vážný je váš stav. Váš lékař by vám měl poskytnout pokyny před každou schůzku na konkrétní přípravky.

Zde je několik informací, které vám pomohou se připravit na schůzku, a vědět, co může očekávat od svého lékaře.

Co můžete udělat

 • Být si vědom žádných pre-jmenování omezení. V době, kdy uděláte jmenování, nezapomeňte se zeptat, jestli existuje něco, co musíte udělat v předstihu. Například, pokud máte test se podívat na vaše srdce struktury (elektrofyziologie studie), budete muset rychle na osm až 12 hodin před zkouškou.
 • Zapište si jakýchkoli příznaků, kterou zakoušíte, včetně těch, které se může zdát nesouvisí s syndromem náhlého úmrtí.
 • Zapište si klíčové osobní údaje, a to zejména rodinnou anamnézu náhlé srdeční zástavy nebo onemocnění srdce, a žádné osobní historii mdlob nebo srdečních arytmií.
 • Udělejte si seznam všech léků, vitamínů a doplňků užíváte.
 • Take člena rodiny nebo přítele spolu, pokud je to možné. Někdo, kdo vás doprovází může pamatovat něco, co jste vynechal nebo zapomněl.
 • Zapište si otázky pro lékaře.
Příprava na vaše jmenování. Náhlá srdeční zástava.
Příprava na vaše jmenování. Náhlá srdeční zástava.

Příprava seznam otázek vám pomůže co nejlépe využít svůj čas se svým lékařem. Pro syndromem náhlého úmrtí, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří:

 • Co je to pravděpodobné, že příčinou mé příznaky nebo stav?
 • Jaké jsou další možné příčiny pro mé příznaky nebo stav?
 • Jaké druhy testů budu potřebovat?
 • Budu potřebovat léčbu syndromem náhlého úmrtí?
 • Jaký je nejlepší léčba?
 • Co je to přiměřená úroveň fyzické aktivity?
 • Jak často musím následné návštěvy sledovat můj stav?
 • Mám i jiné zdravotní podmínky. Jak mohu nejlépe spravovat je společně?
 • Existují nějaká omezení, které musím dodržovat?
 • Měl bych vidět specialista?
 • Existují brožury nebo jiný tištěný materiál, mohu vzít s sebou domů? Co webové stránky doporučujete?
 • Pokud má rodina bude promítat?

Neváhejte se zeptat nějaké další otázky, které jste.

Co můžete očekávat od svého lékaře
Váš lékař pravděpodobně se vás zeptat na několik otázek, jako například:

 • Máte v rodině syndromem náhlého úmrtí nebo jiných poruch srdečního rytmu?
 • Kdy se vaše příznaky začít?
 • Už se vaše příznaky byly kontinuální nebo občasné?
 • Jak často se u Vás objeví příznaky, jako jsou mdloby?

Testy a diagnostika

Kromě typické fyzikální vyšetření a poslouchat své srdce se stetoskopem, testy a zjistěte, zda máte syndromem náhlého úmrtí patří:

 • Elektrokardiogram (EKG) s léky. V tomto neinvazivním testem, technik klade sondy na prsou, které zaznamenávají elektrické impulsy, které váš srdeční tep. EKG zaznamenává tyto elektrické signály a může pomoci váš lékař zjistí nesrovnalosti ve svém srdci rytmus a strukturu.

  Nicméně, protože váš srdeční rytmus může změnit, může elektrokardiogram samo o sobě nemusí detekovat abnormální srdeční rytmus. Váš lékař vám může dát léky, které způsobují abnormální srdeční rytmus u lidí, kteří mají syndromem náhlého úmrtí. Lék je obvykle aplikován intravenózní (IV) řádku.

 • Elektrofyziologie (EP) Test. Pokud vaše EKG ukazuje, že máte syndromem náhlého úmrtí, Váš lékař může také doporučit test na EP určit, kde ve vašem srdci Vaše arytmie se vyskytuje a zkontrolovat závažnost svého stavu.

  V testu EP je katétr navlečeným přes žíly na tříslech do svého srdce, podobně jako srdeční katetrizace. Elektrody se posílají přes katétr do různých míst v srdci. Elektrody pak zmapovat všechny nepravidelného srdečního rytmu. Elektrody nemají šokovat své srdce - prostě detekovat elektrické signály běh přes srdce.

 • Genetické testování. Zatímco genetické testování není nutné diagnostikovat syndromem náhlého úmrtí, může lékař doporučit genetické testování pro ostatní členy rodiny, pokud jste s diagnózou syndromem náhlého úmrtí.

Viz také

Ošetření a léky

Syndromem náhlého úmrtí léčba závisí na rizika abnormálního srdečního tepu (arytmie). Ti považována za vysoce rizikovou mít:

 • Rodinná anamnéza náhlé srdeční smrti
 • Osobní anamnéza závažných poruch srdečního rytmu
 • Osobní historie mdloby

Vzhledem k povaze srdečního rytmu abnormality, obvykle léky mohou být použity k léčbě syndromu náhlého úmrtí - pouze zdravotnický prostředek s názvem Kardioverter-defibrilátor může. Implantace zařízení se obvykle doporučuje pro lidi s vysokým rizikem náhlé srdeční smrti či jiných komplikací syndromem náhlého úmrtí.

 • Kardioverter-defibrilátor (ICD). U vysoce rizikových jedinců, může být léčba zahrnovat Kardioverter-defibrilátor (ICD). Tento malý přístroj neustále monitoruje srdeční rytmus a dodává elektrické šoky, když je potřeba ovládat abnormální srdeční tep. Postup implantovat ICD vyžaduje hospitalizaci na den nebo dva.

  ICD může způsobit komplikace, některé život ohrožující, a proto je důležité zvážit přínosy a rizika. Lidé, kteří ICD implantován jako lék na syndromem náhlého úmrtí byly hlášeny příjem šoky z jejich MKN, i když jejich srdce byla pravidelná. To může být proto, že mnoho lidí, kteří dostávají ICD jako lék na syndromem náhlého úmrtí jsou mladí, a mohou obdržet šoky, když se jejich srdeční frekvence se zvyšuje během běžnými stresy, jako například cvičení. Váš lékař bude naprogramovat ICD na snížení tohoto rizika. Pokud máte ICD implantován jako součást svého syndromem náhlého úmrtí léčby, poraďte se se svým lékařem o možnostech, aby se zabránilo nevhodné šoky.

Zvládání a podporu

Zjištění máte syndromem náhlého úmrtí může být obtížné. Můžete si starosti, pokud vaše léčba bude fungovat, nebo pokud ostatní členové rodiny by mohla být v ohrožení. Existují způsoby, jak si poradit se svými pocity o svém stavu, včetně:

 • Podpůrné skupiny. Zjistil, že vy nebo někdo milovaný má srdeční onemocnění může být skličující. Pokud jde o přátele a rodinu o podporu je nezbytné, ale pokud zjistíte, že budete potřebovat další pomoc, poraďte se se svým lékařem o vstupu podpůrnou skupinu. Možná zjistíte, že mluvit o svých obavách s ostatními, kteří se potýkají se stejnými potížemi může pomoci.
 • Pokračování lékařské prohlídky. Pokud máte syndromem náhlého úmrtí, je to dobrý nápad, aby pravidelně kontrolují se svým lékařem, aby se ujistil, že jste řádně spravovat své srdce. Pravidelné prohlídky může pomoci váš lékař rozhodne, zda budete muset změnit Vaši léčbu, a může pomoci chytit nějaké nové problémy včas.