Náhlá srdeční zástava

Definice

Náhlá srdeční zástava je náhlá, neočekávaná ztráta srdeční činnosti, dýchání a vědomí. Náhlá srdeční zástava obvykle vede z elektrické poruchy ve svém srdci, že narušuje její pumpování, zastavení přítoku krve do zbytku těla.

Náhlá srdeční zástava. Použijte přenosný defibrilátor.
Náhlá srdeční zástava. Použijte přenosný defibrilátor.

Náhlá srdeční zástava je odlišný od infarktu, k němuž dochází, když je blokován průtok krve do části srdce. Nicméně, může někdy vyvolat infarkt elektrickou poruchu, která vede k náhlé srdeční zástavy.

Náhlá srdeční zástava je lékařská pohotovost. Pokud není léčen okamžitě, způsobuje náhlé srdeční smrti. S rychlým, odpovídající zdravotní péči, je přežití možné. Správa kardiopulmonální resuscitaci (KPR) - nebo dokonce jen kompresí na hrudi - může zlepšit šance na přežití až havarijní personál dorazí.

Příznaky

Náhlá srdeční zástava příznaky jsou okamžité a drastické.

 • Náhlý kolaps
 • Žádný impulz
 • Žádné dýchání
 • Ztráta vědomí

Někdy jiné příznaky předcházet náhlé srdeční zástavy. Ty mohou zahrnovat únavu, mdloby, ztrátami vědomí, závratě, bolesti na hrudi, dušnost, slabost, palpitace nebo zvracení. Ale náhlá srdeční zástava se vyskytuje často bez varování.

Kdy navštívit lékaře
Pokud máte časté epizody bolesti na hrudi nebo nepříjemný pocit, bušení srdce, nepravidelný nebo zrychlený srdeční tep, dušnost nevysvětlitelné nebo dušnost nebo mdloby, nebo u mdloby nebo máte pocit slabosti nebo závratí, vyhledejte lékaře ihned. Pokud se tyto příznaky pokračují, měli byste zavolat 911 nebo lékařskou pomoc.

Když se zastaví srdce, může nedostatek okysličené krve způsobit poškození mozku během několika málo minut. Smrt nebo trvalé poškození mozku může dojít během čtyři-šestminut. Čas je rozhodující, když jste v bezvědomí, pomáhá osoba, která nedýchá. Podniknout okamžité kroky.

 • Volejte 911 nebo číslo tísňového volání ve vašem okolí, pokud narazíte na někoho, kdo se zhroutil nebo je zjištěno, nereaguje. Pokud je v bezvědomí jedná o dítě a ty jsi sám, spravovat CPR nebo stlačení hrudníku pouze dvě minuty před voláním 911 nebo lékařskou pomoc, nebo před použitím přenosného defibrilátoru.
 • Provést KPR. Rychle zkontrolovat osoba v bezvědomí dýchá. Pokud se on nebo ona nedýchá normálně, začněte KPR. Tvrdě a rychle na hrudi osoby - asi 100 stlačení za minutu. Pokud jste byli vyškoleni v CPR, zkontrolujte osoby dýchacích cest a doručit záchranné dechy po každých 30 kompresí. Pokud jste nebyli vyškoleni, prostě pokračujte komprese hrudníku. Nechte hrudníku stoupat úplně mezi kompresí. Postup opakujte, dokud přenosný defibrilátor k dispozici, nebo havarijní personál dorazí.
 • Použijte přenosný defibrilátor, pokud je k dispozici. Pokud si nejste vyškoleni používat přenosný defibrilátor, mohou 911 nebo lékařskou pomoc být provozovatel schopen vás v jeho používání. Doručit jeden šok, pokud poučeni o zařízení a poté okamžitě začít KPR počínaje kompresí hrudníku, nebo dát komprese hrudníku pouze dvě minuty. Použití defibrilátoru, zkontrolujte osoby srdeční rytmus. Pokud je to nutné, bude defibrilátor spravovat proudem. Opakujte tento cyklus, dokud se člověk zotaví vědomí nebo nouzové personál převzít.

Přenosné automatizované externí defibrilátory (AED) jsou k dispozici ve stále větším počtu míst, včetně letiště, kasina a nákupních center. Můžete si také koupit pro váš domov. AED jsou dodávány s integrovanými pokyny pro jejich použití. Jsou naprogramovány, aby šok, pouze pokud je to vhodné.

Příčiny

Bezprostřední příčinou náhlé srdeční zástavy je obvykle abnormality srdečního rytmu (arytmie), výsledkem potíže se srdcem elektrického systému.

Na rozdíl od jiných svalů v těle, které jsou založeny na nervová spojení přijímat elektrickou stimulaci, které potřebují k funkci srdce má svůj vlastní elektrický stimulátor - specializovaná skupina buněk tzv. sinusového uzlu se nachází v pravé horní komory (pravá předsíň) o vaše srdce. Sinusového uzlu generuje elektrické impulsy, které proudí uspořádaně prostřednictvím svého srdce synchronizovat tepovou frekvenci a koordinovat čerpání krve ze srdce do zbytku těla.

Pokud se něco pokazí s sinusového uzlu nebo tok elektrických impulsů prostřednictvím svého srdce, může mít za následek arytmie, což vaše srdce bít příliš rychle, příliš pomalý nebo nepravidelný způsobem. Často tyto přerušení rytmu jsou chvilkové a neškodné. Ale některé typy arytmie mohou být závažné a vést k náhlé zastavení srdeční funkce (náhlá srdeční zástava).

Nejčastější příčinou srdeční zástavy je tzv. arytmie fibrilace komor - kdy rychlé, nepravidelné elektrické impulsy způsobí, že vaše komory chvět zbytečně místo pumpuje krev.

Většinu času, srdeční zástava, arytmie vyvolávající nevyskytují na vlastní pěst. Ve osoby s normální, zdravé srdce, nepravidelný srdeční rytmus trvající není pravděpodobné, že vývoj bez vnějšího spuštění, například k úrazu elektrickým proudem, použití nelegálních drog nebo trauma na hrudi u jen ve špatnou dobu na srdce je cyklus (commotio cordis).

Srdce podmínky, které mohou vést k náhlé srdeční zástavy
Život ohrožující arytmie obvykle vyvíjí v osobě s preexistující srdeční chorobou, jako například:

 • Ischemická choroba srdeční. Většina případů náhlé srdeční zástavy vyskytují u lidí, kteří mají ischemickou chorobou srdeční. V ischemickou chorobou srdeční, vaše tepny ucpat cholesterolu a ostatních vkladů, což snižuje průtok krve k srdci. Toto může dělat to těžší pro vaše srdce, aby provedla elektrické impulsy hladce.
 • Srdeční infarkt. Pokud infarkt dochází často v důsledku závažného onemocnění koronárních tepen, může vyvolat fibrilaci komor a náhlé srdeční zástavy. Kromě toho může infarkt zanechat oblastech jizvy. Elektrické zkraty kolem zjizvené tkáně může vést k abnormalitám ve srdečního rytmu.
 • Zvětšené srdce (kardiomyopatie). K tomu dochází především při tvém srdci je svalnaté stěny roztáhnout a zvětšit nebo zahustit. V obou případech však nejsou Vaše srdce sval je normální, stav, který často vede k poškození srdeční tkáně a možných arytmií.
 • Chlopenní srdeční vadou. Tekoucí nebo zúžení srdečních chlopní může vést k natažení nebo ztluštění srdečního svalu nebo obojí. Když komory se zvětší nebo oslabené stresem způsobeným těsným nebo netěsný ventil, je tu zvýšené riziko vzniku arytmie.
 • Vrozená srdeční vada. Když náhlá srdeční zástava se vyskytuje u dětí a mladistvých, může to být kvůli srdeční slabosti, který byl přítomen při narození (s vrozenou srdeční vadou). Dokonce i dospělí, kteří už měli korektivní operaci pro vrozené srdeční vady ještě vyšší riziko náhlé srdeční zástavy.
 • Elektrické problémy v srdci. U některých lidí, problém je v srdci elektrického systému samotného namísto problému s srdečního svalu nebo ventilů. Jedná se o tzv. primární poruchy srdečního rytmu a zahrnovat podmínky, jako je syndrom náhlého úmrtí a syndromu dlouhého QT.

Viz také

Rizikové faktory

Vzhledem k tomu, náhlá srdeční zástava je tak často spojena s ischemickou chorobou srdeční, mohou být stejné faktory, které vás na riziko ischemické choroby srdeční i vás na riziko náhlé srdeční zástavy. Mezi ně patří:

 • Rodinná anamnéza ischemické choroby srdeční
 • Kouření
 • Vysoký krevní tlak
 • Vysoká hladina cholesterolu v krvi
 • Obezita
 • Cukrovka
 • Sedavý způsob života
 • Nadměrné pití alkoholu (více než jeden nebo dva alkoholické nápoje denně)

Další faktory, které mohou zvyšovat riziko náhlé srdeční zástavy patří:

 • Předchozí epizoda srdeční zástavy či rodinnou anamnézou srdeční zástavy
 • Předchozí infarkt
 • Osobní nebo rodinné anamnéze jiné formy srdečního onemocnění, jako jsou poruchy srdečního rytmu, vrozené srdeční vady, srdeční selhání a kardiomyopatie
 • Věk - výskyt náhlé srdeční zástavy zvyšuje s věkem, a to zejména po dosažení věku 45 pro muže a 55 let pro ženy
 • Být muž - muži jsou dvakrát až třikrát větší pravděpodobnost, že zaznamenáte náhlé srdeční zástavu
 • Užívání nelegálních drog, jako je kokain nebo amfetaminy
 • Nutriční nerovnováha, jako je nízká draslíku nebo hořčíku v krvi

Komplikace

Při náhlé srdeční zástavě dechu, váš mozek je první část vašeho těla trpí, protože na rozdíl od jiných orgánů, nemá rezervu okysličené krve. Je to zcela závisí na nepřerušené dodávky krve. Snížený průtok krve do mozku způsobuje bezvědomí.

Pokud váš srdeční rytmus není rychle vrátí do svého normálního rytmu, poškození mozku dochází a nastává smrt. Pokud náhlá srdeční zástava trvá déle než 10 minut, přežití je vzácný. Ti, kdo přežili srdeční zástavě může vykazovat známky poškození mozku.

Viz také

Testy a diagnostika

Pokud narazíte na epizodu náhlé srdeční zástavy bez varování a přežít, bude Váš lékař chtít zjistit, co způsobilo zástavu srdce. Identifikace podstatu problému může pomoci předejít budoucím epizodám srdeční zástavu.

Testy Váš lékař může doporučit, patří:

Elektrokardiogram
Zkouška obvykle podává po srdeční zástavě je elektrokardiogram (EKG). Během EKG, jsou senzory (elektrody), které jsou schopny detekovat elektrickou aktivitu Vašeho srdce připojené k hrudníku a někdy i vašich končetin. ECG měří načasování a trvání každého elektrického fázi srdečního tepu a může odhalit poruchy srdečního rytmu. Vzhledem k tomu, poškozený srdeční sval nemá vést elektrické impulsy, obvykle, může ukázat, že EKG infarkt došlo. EKG může odhalit abnormální elektrické vzory, jako jsou prodloužené QT intervalu, které zvyšují riziko náhlé smrti.

Krevní testy
Krevní testy mohou zahrnovat:

 • Srdeční enzymového testu. Některé srdeční enzymy uvolní do krve, pokud vaše srdce byla poškozena infarkt. Vzhledem k tomu, infarkt může vyvolat náhlou srdeční zástavu, je důležité vědět, zda jste měl infarkt. Testování vzorku krve na těchto enzymů může pomoci určit, zda infarkt skutečně došlo.
 • Elektrolyt zkouška. Vzorek krve může být také testovány na hladiny elektrolytů, jako je draslík, vápník a hořčík. Elektrolyty jsou minerály v krvi a tělních tekutinách, které pomáhají vytvářet elektrické impulsy. Nerovnováha v množství těchto látek může zvýšit riziko arytmií a náhlé srdeční zástavě.
 • Test na přítomnost drog. Lékař může kontrolovat Vaši krev pro evidenci léků, které mají potenciál vyvolat arytmie, včetně určitého předpis a volně prodejné léky a nelegálních drog.
 • Hormonální testu. Testování hypertyreózy může indikovat tento stav jako spoušť pro vaše srdeční zástavou.

Zobrazovací testy
Ty mohou zahrnovat:

 • Hrudník x-ray. Rentgenový snímek hrudníku umožňuje Váš lékař kontrolovat velikost a tvar srdce a jeho cév. Může se také uvést, zda máte srdeční selhání.
 • Echokardiografické vyšetření. Tento test využívá zvukových vln vytvořit obraz vašeho srdce. Echocardiogram může pomoci určit, zda oblast tvého srdce byl poškozen infarkt a není čerpání normálně nebo na maximální výkon (ejekční frakce), nebo zda existují chlopenní vady.
 • Ejekční frakce testování. Jedním z nejdůležitějších prediktorů vašeho rizika náhlé srdeční zástavy je, jak dobře vaše srdce je schopno pumpovat krev. Váš lékař může určit svého srdce čerpací schopnost měřením, co se nazývá ejekční frakce. To se odkazuje na procento krve, která je čerpána z naplněné komory s každým srdce. Normální ejekční frakce je 50 až 70 procent. Ejekční frakce menší než 40 procent zvyšuje riziko náhlé srdeční zástavy.

  Váš lékař může změřit ejekční frakci v několika způsoby, například s echocardiogram, magnetická rezonance (MRI), nukleární medicíny skenování (více bránou akvizice nebo MUGA), počítačová tomografie (CT) nebo srdeční katetrizace

 • Jaderná skenování. Tento test se obvykle provádí spolu s zátěžového testu pomáhá identifikovat problémy s tokem krve do srdce. Malé množství radioaktivního materiálu, jako thalia, proniknou do krevního oběhu. Speciální kamery mohou detekovat radioaktivní materiál, jak to teče přes srdce a plíce.

Jiné testy
Další testy, které se často provádějí, zahrnují:

 • Srdce podmínky, které mohou vést k náhlé srdeční zástavy. Ischemická choroba srdeční.
  Srdce podmínky, které mohou vést k náhlé srdeční zástavy. Ischemická choroba srdeční.

  Elektrický systém (elektrofyziologické) testování a mapování. Tento test, v případě potřeby, se obvykle provádí později, poté, co se zotavil a pokud základní vysvětlení pro srdeční zástavu nebyl nalezen. U tohoto typu zkoušky, může lékař pokusit způsobit arytmii, zatímco pečlivě sleduje vaše srdce. Test může pomoci najít, kde v srdci arytmie začíná.

  Během testu, tenké, ohebné trubice (katetry) zakončené elektrody jsou protaženy přes krevních cév na různých místech ve vašem srdci. Jakmile na místě Elektrody mohou přesně zmapovat šíření elektrických impulsů prostřednictvím svého srdce. Kromě toho mohou od svého kardiologa použít elektrody pro stimulaci své srdce bít za ceny, které mohou vyvolat - nebo zastavení - arytmii. To umožňuje lékaři sledovat umístění arytmie.

 • Koronární katetrizace (angiogram). Tento test může ukázat, zda vaše věnčité tepny zúží nebo blokovány. Spolu s ejekční frakcí, počet ucpaných cév je dalším významným prediktorem náhlé srdeční zástavě.

  V průběhu řízení, je kapalina barvivo vstřikuje do tepny vašeho srdce přes dlouhou, tenkou hadičkou (katétr), která postupovala přes tepny, obvykle v noze, do tepny v srdci. Jako barvivo naplní vaše tepny, tepny viditelné na rentgenu a videokazety, odhalil oblasti blokování.

  I když je katétr je v poloze, může lékař léčbu ucpání provedením angioplastiky a vložení stent držet tepnu otevřený.

Viz také

Ošetření a léky

Náhlá srdeční zástava vyžaduje okamžitý zásah na přežití.

CPR
Okamžité kardiopulmonální resuscitace (CPR) je rozhodující pro léčbu náhlé srdeční zástavy. Tím, že udržuje průtok okysličené krve do životně důležitých orgánů těla, může CPR poskytuje životně důležité spojení do vyspělejší tísňové péče je k dispozici.

Pokud nevíte, KPR, ale někdo se zhroutí v bezvědomí ve vašem okolí, volejte 911 nebo lékařskou pomoc. Pak, když je osoba nedýchá normálně, okamžitě začít tvrdě a rychle na hrudi osoby - asi 100 stlačení za minutu, což hrudníku plně stoupat mezi kompresí. Toto opakujte, dokud automatizovaný externí defibrilátor (AED) k dispozici, nebo havarijní personál dorazí.

Chcete-li provést resuscitaci:

 • Je osoba vědomě nebo nevědomě?
 • Pokud osoba, se objeví v bezvědomí, klepněte na ikonu nebo chvění jeho nebo její rameno a zeptejte se hlasitě, "Jsi v pořádku?"
 • Pokud osoba nereaguje a dva lidé jsou k dispozici, mají jednu osobu volejte 911 nebo místního čísla tísňového volání a jeden začne KPR.
 • Pokud jste sami a mít okamžitý přístup k telefonu, volejte 911 nebo na místní tísňové číslo před zahájením KPR - pokud si myslíte, že tato osoba přestane reagovat, protože udušení (např. z utonutí), v tomto zvláštním případě, začněte KPR jednu minutu a pak volat 911 nebo lékařskou pomoc.
 • Pokud jste sami a záchranu dítěte, proveďte KPR po dobu dvou minut před voláním 911 nebo rychlá záchranná pomoc nebo použití AED.
 • Pokud AED je okamžitě k dispozici, dodat jeden šok, pokud poučeni o zařízení a začněte KPR.
 • Začněte tím, že komprese hrudníku patu jedné straně v centru na hrudi osoby a pokrývá první ruky druhou rukou. Lokty rovně, použijte horní část tělesné hmotnosti tlačit tvrdě a rychle na hrudi osoby ve výši asi 100 stlačení za minutu. Pro dítě může být nutné používat pouze jednu ruku.
 • Pokud jste byli vyškoleni v CPR, pokračujte stlačení hrudníku až lékařskou pomoc přijde.
 • Pokud jste byli vyškoleni v KPR po každých 30 kompresí, lehce skloňte hlavu a zvedněte bradu k otevření dýchacích cest. Rychlá kontrola normálním dýchání, přičemž více než 10 sekund. Pokud postižený nedýchá, dát dva záchranné dechy, ujistěte se, že hrudník zvedá po dechu. Špetka nozdry zavřít a dát první záchranný dech - trvalý jedna sekunda - a sledovat, zda se hrudník zvedá. Pokud se to zvednout, dát druhý dech. Pokud se hrudník nezvedne, opakujte head-tilt, bradu výtah manévr a pak dát druhý dech.
 • Pokud dítě nezačne pohybovat po pěti cyklech (asi dvě minuty) a je k dispozici AED, použijte jej a postupujte podle pokynů. Aplikujte jednu proudem pokud ano, poradil, a pak pokračujte v KPR - od komprese hrudníku - po dobu dalších dvou minut před podáním druhé proudem. Pokud si nejste vyškoleni k použití AED, může 911 nebo lékařskou pomoc být provozovatel schopen vás v jeho používání.
 • Pokračovat CPR nebo stlačení hrudníku, dokud člověk obnoví vědomí a nedýchá normálně nebo do záchranné personál převzít.

Defibrilace
Pokročilá péče o komorovou fibrilaci, typ arytmie, která může způsobit náhlou srdeční zástavu, obvykle zahrnuje dodávku úrazu elektrickým proudem přes hrudní stěny k srdci. Postup, nazývaný defibrilace, na okamžik zastaví srdce a chaotický rytmus. To často umožňuje normální srdeční rytmus obnovit.

Šok může být podáván zasahujících v případě nouze nebo občan, pokud veřejné použití defibrilátoru, zařízení sloužící ke správě šok, je k dispozici.

Defibrilátory jsou k dispozici v malé, přenosné formě a jsou dodávány s vestavěnou automatizovaných pokyny k zajištění řádného používání. Jsou naprogramovány rozpoznat komorovou fibrilaci a poslat šok, pouze tehdy, pokud je to vhodné. Tyto přenosné defibrilátory jsou k dispozici v rostoucím počtu veřejných místech, včetně letišť, nákupní centra, kasina, sportovní kluby a komunity a důchodce center.

Na pohotovosti
Jakmile se dostanete na pohotovosti, bude zdravotnický personál pracovat na stabilizaci Váš zdravotní stav a léčit případné srdeční infarkt, srdeční selhání nebo nerovnováhu elektrolytů. Můžete dostat léky ke stabilizaci srdeční rytmus.

Prognóza po náhlé srdeční zástavě liší. Někteří lidé mohou být v komatu dny, týdny nebo na dobu neurčitou. Jiní mohou získat pouze částečný funkci. Po obnovení, bude Váš lékař s Vámi probere, nebo vaši rodinu, jaké další testy budete muset určit příčinu srdeční zástavy. Váš lékař bude také diskutovat o preventivní léčebné možnosti s vámi snížit riziko další srdeční zástavu.

Léčba může zahrnovat:

 • Drogy. Lékaři používají různé antiarytmika léky pro případ mimořádné události nebo dlouhodobé léčbě arytmií nebo potenciální arytmie komplikací. Třída léčiv nazývaných beta-blokátory je běžně používán u osob ohrožených náhlou srdeční zástavou. Další možné léky patří inhibitory angiotenzin-konvertujícího enzymu (ACE) inhibitory, blokátory kalciových kanálů, nebo lék s názvem amiodaron (Cordarone).

  Stejně jako u jiných léků, může být anti-arytmické léky mají potenciální vedlejší účinky. Například může antiarytmická lék způsobit zejména arytmie se objevují častěji - nebo dokonce způsobit novou arytmii, aby se zdálo, že je to tak špatné, jak nebo horší než vaše již existující stav.

 • Kardioverter-defibrilátor (ICD). Poté, co se váš stav stabilizuje, lékař pravděpodobně doporučit implantaci ICD. ICD je napájen z baterie jednotka, která je implantována u levé klíční kosti. Jeden nebo více elektrod zakončené dráty z MKN projít žilami do srdce.

  ICD neustále monitoruje srdeční rytmus. Pokud zjistí rytmus, který je příliš pomalý, to stimuluje vaše srdce, kardiostimulátor by. Pokud zjistí nebezpečnou srdečního rytmu změnu, vysílá nízké nebo vysoké energii otřesů obnovit své srdce do normálního rytmu. ICD může být účinnější než preventivní protidrogové léčby v rámci snižování vaše šance mít fatální arytmie.

 • Koronární angioplastika. Tento postup se otevírá ucpané věnčité tepny, což umožňuje průtok krve volněji do svého srdce, což může snížit riziko závažných arytmií. Lékaři vložit dlouhý, tenký trubku (katétr), který se prošel tepny, obvykle v noze, na ucpaná tepna ve svém srdci. Tento katétr je vybaven speciálním balónu tip, že krátce nafoukne otevřít zablokovanou koronární tepnu. Ve stejné době, může být kovové pletivo stent být vložen do tepny, aby se otevřený dlouhodobě, obnovení toku krve do srdce. Koronární angioplastika může být provedeno současně jako koronární katetrizace (angiogram), což je postup, který lékaři udělat jako první najít zúžených tepen srdce.
 • Koronární bypass. Jiný postup ke zlepšení průtoku krve je koronární bypass. Bypass zahrnuje šití žíly nebo tepny v místě, v místě, až za hranice uzavřené nebo zúžené věnčité tepny (obchází zúženou část), obnovení toku krve do srdce. To může zlepšit krevní zásobení srdce a snížit četnost závodních tepů.
 • Radiofrekvenční katetrizační ablace. Tento postup lze použít k blokování jediný abnormální elektrické dráhy. Při tomto postupu je jeden nebo více katetry provlečen krevních cév svému vnitřnímu srdci. Jsou rozmístěny podél elektrických drah označených svého lékaře, protože příčinou vašeho arytmii. Elektrody na katetrizačních tipů jsou vytápěny radiofrekvenční energie. To zničí (ablates) malá skvrna srdeční tkáně a vytváří elektrický blok podél cesty, která je příčinou vašich arytmii. Obvykle se zastaví na arytmii.
 • Korektivní operace srdce. Pokud máte vrozenou srdeční deformity, vadný ventil nebo nemocnou tkáň srdečního svalu v důsledku kardiomyopatie, chirurgickým zákrokem k úpravě abnormalita může zvýšit srdeční frekvenci a krevní oběh, snižuje riziko fatálních arytmií.
 • Transplantace srdce. Někteří lidé s těžkým srdečním selháním, kteří zažili srdeční zástavu, mohou mít nárok na transplantaci srdce. Ale vzhledem k nedostatku dárcovských srdcí, dostupnost je omezená.

Viz také

Prevence

Neexistuje žádný způsob, jak vědět, zda riziko náhlé srdeční zástavy, a tak snížit vaše riziko je nejlepší strategie. Kroky, aby zahrnovat pravidelné prohlídky, promítání pro srdeční choroby a žít srdce zdravý životní styl s následujícími přístupy:

 • Nekuřte a nepoužívejte alkohol s mírou (ne více než jeden nebo dva alkoholické nápoje denně).
 • Jezte výživnou, vyváženou stravu.
 • Zůstaňte fyzicky aktivní.

Pokud víte, že máte srdeční onemocnění nebo podmínky, které se budete náchylnější k nezdravému srdce, lékař vám může doporučit, abyste se vhodná opatření pro zlepšení svého zdraví, jako je užíváte léky na vysoký cholesterol nebo pečlivě správu diabetu.

U některých lidí se známým vysokým rizikem náhlé srdeční zástavy - jako jsou problémy se srdcem - lékaři mohou doporučit, antiarytmika drogy nebo implantabilní kardioverter-defibrilátor (ICD) jako primární prevence.

Pokud máte vysoké riziko náhlé srdeční zástavy, můžete také chtít, aby zvážila nákup automatizovaný externí defibrilátor (AED) pro domácí použití. Před nákupem jeden, prodiskutovat rozhodnutí se svým lékařem. Antiepileptika mohou být drahé a ne vždy hrazena ze zdravotního pojištění.

Pokud žijete s někým, kdo je citlivé na náhlou srdeční zástavou, je důležité, že můžete být vyškoleni v CPR. Evropská Červený kříž a další organizace nabízejí kurzy v CPR a defibrilátor použít pro veřejnost. Být vyškoleni pomůže nejen svou drahou polovičku, ale i ti, ve své komunitě. Čím více lidí, kteří vědí, jak reagovat na srdeční nouze, tím více přežití pro náhlou srdeční zástavou se zlepšit.

Viz také