Srdeční arytmie

Automatizované externí defibrilátory: potřebujete AED?

AED může zachránit život při srdeční zástavě. Zvážit klady a zápory, zda byste měli dostat jeden.

Pokud jste někdy sledovali zdravotní pořady na televizi, pravděpodobně jste viděli lidi na pokraji smrti šokovala zpět k životu lékařem, který křičí "clear", pak dodává jeden nebo více nárazy elektřiny na hrudi.

Tento typ řízení může být provedeno ve vlastním domě s automatizovaný externí defibrilátor (AED). Ale AED nejsou pro každého. AED nebude resuscitaci, pokud nemáte konkrétní typ problému srdečního rytmu, které mohou AED opravit. A v některých případech mohou být jiné lékařské postupy, jako kardiopulmonální resuscitace (CPR), je stejně pravděpodobné, že zachránit svůj život, jak šoků z AED.

Domů AED jsou k dispozici bez lékařského předpisu. Otázkou je, zda automatizovaný externí defibrilátor by mohlo být užitečné pro vás. Zvažte výhody a nevýhody vlastnit AED. Pak vy a váš lékař může rozhodnout, jestli to stojí za nákup zařízení pro domácí použití.

Pokud budete muset použít AED?

Srdeční zástava nastává, když vaše srdce je elektrická aktivita se stává narušen a tep dostane nebezpečně rychle (komorová tachykardie), nebo chaotická (fibrilace komor). Vzhledem k této chaotické, často nepravidelného srdečního rytmu (arytmie), vaše srdce přestane bít účinně a nemůže adekvátně pumpovat krev.

Při zástavě srdce, mozek a jiné životně důležité orgány, rychle se nedostává krev a život udržující kyslík a živiny, které s sebou nese. Máte-li přežít, budete mít k trvalému poškození mozku a dalších orgánů. Čím dříve se vaše srdce rytmus je obnovena, tím lépe, protože každá minuta je rozhodující pro určení vaší šanci na přežití a jak velká škoda můžete mít.

Kardiopulmonální resuscitace (CPR) je důležitým krokem v procesu záchranných a můžete mít nějaký průtok krve do srdce a mozek na krátkou dobu. Ale často jen defibrilace může obnovit normální srdeční rytmus a nakonec zachránit život. To platí zejména, pokud se objeví typ abnormálního srdečního rytmu známý jako komorová fibrilace.

Pokud jste se setkali komorovou fibrilaci a AED je po ruce, může divák uchopit a snadno připojit ji k hrudníku, pro kontrolu srdečního rytmu. Pokud váš srdeční rytmus mohou být léčeni úrazu elektrickým proudem, AED se automaticky odešle elektrický proud do srdečního svalu. To náraz může obnovit své srdce do normálního rytmu, možná zachránil život. Pokud používáte AED na někoho, je to stále důležité, že budete volat 911 nebo místní pohotovostní služby nejprve získat pomoc na cestě. Nezapomeňte začít KPR před zapnutím přístroje AED a zahájení resuscitace znovu po šoku, pokud CPR je stále ještě zapotřebí.

Pokud používáte AED na někoho, je to stále důležité, že budete volat 911 nebo místní záchranné služby, jak získat pomoc na cestě dříve, než začnete používat AED.

Food and Drug Administration (FDA) schválil over-the-counter AED pro domácí použití. Vzhledem k tomu, že je over-the-counter, nepotřebujete lékařský předpis, aby si ji koupili. Pouze automatizovaný externí defibrilátor schválena pro domácí použití bez lékařského předpisu je Philips HeartStart Home defibrilátor. HeartStart AED může být použit u dětí ve věku 8 let, s tělesnou hmotností alespoň 55 kilogramů.

Uvedení antiepileptika, kde je nejvíce potřebujete

Kromě toho, že provádí policie a záchranné posádky, antiepileptika jsou dnes běžně dostupné v mnoha veřejných místech, včetně nákupních center, kancelářských budov, sportovních areálů, golfových hřišť, na výletních lodích, školy, kasina, letiště a letadla.

Problémem však je, že mnohé srdeční zatýkání se stalo v soukromých domech. Automatizovaným externím defibrilátorem ve vaší domácnosti, byste ztratit cenné minuty čekání na záchranáře, aby se dospělo s AED.

Zastánci systému v domácnostech antiepileptik říci dávat je tam, kde jsou potřeba nejvíce vám zachránit tisíce životů každý rok. Pokud sbalit na zástavu srdce, může člen rodiny nebo přítel rychle chytit svou domovskou AED, pošlete náraz elektřiny do tvého srdce a, teoreticky, zachránit život.

Ale kritici tvrdí, že to žádný spolehlivý důkaz, že domácí defibrilátory skutečně zachránit více životů. Kritici se také obávají, že lidé nebudou vyžadovat zdravotnické záchranné služby vůbec nebo dostatečně rychle, že nebudou udržovat jejich AED správně, nebo že zapomenu, kde je to stále.

Viz také

Automatizované externí defibrilátory: potřebujete AED?

Jak AED práce

Srdeční arytmie. Vaše riziko náhlé srdeční smrti.
Srdeční arytmie. Vaše riziko náhlé srdeční smrti.

AED je zařízení, které lze připojit k vašemu hrudníku. Snímá vaše srdce rytmus během srdeční zástavy a, v některých případech přináší úrazu elektrickým proudem, aby si vaše srdce znovu bít.

Domácí AED přichází s krátkou instruktážní školení video, které ukazuje, jak používat a udržovat zařízení. Měli byste se dívat na video, když si koupíte zařízení, a pravidelně přezkoumávat, aby se video osvěžit paměť o tom, jak zařízení používat.

V případě nouze, automatizovaný externí defibrilátor v podstatě dělá rozhodnutí. Nabízí krok-za-krokem hlasové pokyny k vedení uživatele přes defibrilační procesu. Vysvětluje, jak kontrolovat dýchání a puls a jak umístit elektrody podložky na hrudi osoby.

Jakmile polštářky jsou na místě, AED se automaticky měří osoby srdeční rytmus a určí, zda je šok je potřeba. Pokud je zařízení oznámí uživateli ustoupit dozadu a okamžitě pokyn, aby uživatel stisknout tlačítko dodat proudem. To bude také řídit uživatelům prostřednictvím KPR. Tento proces lze opakovat podle potřeby, dokud Záchrannou službu převzít.

Rozhodování o tom, jestli AED je pro váš domov

Mít doma AED není pro každého. Domácí AED výboj pouze tehdy, pokud srdce člověka se zastavilo v důsledku určitého srdečního rytmu problému. Je také možné, že osoba s použitím AED nesmí používat přístroj správně za stresových podmínek poskytování péče osobě, která je v srdeční zástavu.

Ale pro některé lidi, kteří mají vysoké riziko srdeční zástavy, které mají AED může poskytnout klid a může pomoci zachránit život. Neexistuje žádný konkrétní seznam kritérií rozhodnout, zda je automatizovaný externí defibrilátor by bylo vhodné pro váš domov. Ale tady jsou některé věci byste měli mít na paměti, jak si zvážit, zda koupit automatizovaný externí defibrilátor:

 • Vaše riziko náhlé srdeční smrti. Váš lékař vám může pomoci pochopit, pokud trpíte onemocněním, které mohou dostat do vyšší riziko srdeční zástavy nebo pokud vedete životní styl, který by mohl způsobit problémy se srdcem. U většiny lidí, kteří jsou vystaveni vysokému riziku náhlé srdeční smrti, lékaři doporučují zařízení zvané Kardioverter-defibrilátor (ICD) spíše než AED. Pamatujte si, že AED pracují pouze za zástavu srdce, který zahrnuje specifické typy srdečních síní. Nebude to oživí každý v zástavě srdce. A s určitými typy onemocnění srdce, budete potřebovat defibrilátor, který je ve skutečnosti implantované v hrudi místo externího zařízení pro případ nouze.
 • Váš oblasti bydlení Pokud žijete sám, bude AED být k ničemu, pokud máte srdeční zástavu -. Tam nebude někdo používat stroj na vás.
 • Vaše fyzické schopnosti. Vy nebo rodinný příslušník musí mít pružnost a pevnost sedět nebo dřepnout na zem, používat přístroj, a vrátil se zpět.
 • Vaše náklady. Domů antiepileptik může být drahé. Zdravotní pojištění není obvykle vyzvednout kartu.
 • Váš celkový zdravotní stav a filozofie. Pokud máte mnoho zdravotních problémů, smrtelné nemoci nebo velmi slabé srdce, která nereagovala na léčbu, může se rozhodnout, že byste nechtěli být resuscitaci z náhlé srdeční smrti.

Tipy pro správné použití a údržbu antiepileptik

Pokud se rozhodnete získat AED pro váš domov, ujistěte se, že se naučíte, jak používat a udržovat správně. Pokud tak neučiníte, bude AED být k ničemu v případě nouze.

Zde jsou některé tipy pro udržení vašeho domova AED:

 • Nespoléhejte se pouze na učební materiály dodané s AED. Zápis sebe a své rodinné příslušníky, ve třídě Společenství v oblasti vzdělávání, jako jsou třídy, které nabízí Evropská červeného kříže, se dozvíte, jak používat automatizovaný externí defibrilátor správně. To vám také umožní přijít na pomoc, pokud někdo má srdeční zástavu, na veřejném místě, a tam je AED okolí.
 • Vezměte AED na ordinaci lékaře. Může být užitečné ukázat, jak vy a vaše rodina bude používat to, aby se ujistil, že používáte správně.
 • Mít rodinu praxe spustit pomocí AED, jako byste ve skutečném nebezpečí. Pamatujte si, že AED funguje pouze u některých typů srdeční zástavu. Vědět, jaké kroky je třeba přijmout v případě, že AED znamená šok není nutná, ale člověk zůstává reagovat.
 • Zkontrolujte své AED pokynů. Osvěžující paměť každé tři-šestměsíců vám pomůže si vzpomenout, jak používat AED v nouzové situaci.
 • Uložte si AED na snadno přístupném místě. Ujistěte se, že všichni členové rodiny věděli, kde to je.
 • Udržujte AED řádně udržovány, včetně instalace nových baterií podle potřeby.
 • Naučte CPR. Udělejte si kurz naučit příznaky srdeční zástavou, jak a kdy přivolat havarijních a záchranných týmů, a jak provádět resuscitaci.
 • Kupte si správné AED za vás. Některé AED nejsou určeny pro domácí použití, ale pro nouzové posádky nebo pro instalaci na veřejných místech. Nenechte se zlákat bezohlednými webových stránek či jiných prodejců nabízet antiepileptik, které nejsou určeny pro domácí použití.

AED nabízejí způsob, jak zachránit něčí život, možná vaše vlastní. Ale nemusí být vhodné pro každého domova. Před nákupem jednoho, poraďte se se svým lékařem, a udělat malý průzkum. A nezapomeňte se naučit základy, jako je CPR.

Viz také