Kojenecká a batole zdraví

Plačící dítě: Co dělat, když vaše miminko pláče

Novorozená pláč jags jsou nevyhnutelné, ale plačící dítě můžete vyzkoušet vaši trpělivost všichni stejní. Zde je vám uklidňující plačící dítě - a obnovuje svou schopnost zvládnout slzy.

Sen: Vaše dítě spí přes noc po několika týdnech, bublání šťastně, zatímco vy pochůzky a fusses pouze tehdy, když hladovky.

Realita: Vaše dítě je oblíbený prázdno je po 2 hod. krmení. Mrzoutství vrcholy, když jste venku. Vy jste měli ponětí plačící dítě může udržet slzy tekoucí po tak dlouhou dobu.

Zní vám to povědomě? Každý den může novorozenec pláče až dvě hodiny - nebo i déle. Zjistěte, proč děti plakat, a co s tím dělat.

Dekódování slzy

Plačící dítě se snaží něco říct. Vaším úkolem je zjistit, proč vaše dítě pláče, a co - pokud vůbec něco - můžete to udělat o tom.

Podívejme se, co vaše plačící dítě mohli myslet.

Mám hlad
Většina novorozenců jíst každých pár hodin kolo-pro-hodinové. Některé děti se šílený, když hladovky. Mohly by se tak pracuje se v době, kdy začne krmení, že polykat vzduch do mléka, což může vést až plivat, pasti plyn a další pláč.

Aby se předešlo takové šílenství, reagovat na rané příznaky hladu. Pokud vaše dítě začne polykat během krmení, dejte si pauzu. Také nějakou dobu trvat, krkat vaše dítě během a po každém krmení.

Pokud jste kojit své dítě, může chuť mléka změnit v reakci na to, co jíte a pijete. Pokud máte podezření, že určitá potravina nebo nápoj, aby vaše dítě neurčitější, než je obvyklé, se mu vyhnout na několik dní, aby zjistil, jestli to dělá rozdíl.

Chci se na něco sát
Sání je reflex. Pro mnoho dětí, je to příjemné, uklidňující činnost. Pokud vaše dítě nemá hlad, zkuste čistý prst nebo dudlík.

Jsem unavený
Unavené děti jsou často vybíraví - a vaše dítě může potřebovat víc spánku než si myslíte. Novorozenci často spát až 16 hodin denně. Někteří novorozenci spát ještě víc.

Jsem mokrá
Pro některé děti, mokré nebo znečištěné pleny je surefire způsob, jak vyvolat slzy. Zkontrolujte, zda vaše dítě plenky často, aby se ujistil, že je čistý a suchý.

Chci se pohybovat
Někdy houpací sezení nebo chůze po domě je dost uklidnit plačící dítě. V ostatních případech, změna polohy je vše, co je potřeba. Vedení bezpečnostních opatření na mysli, zkuste dětskou houpačku nebo vibrační sedačku.

Pokud to počasí dovolí, hlavu venku s kočárkem. Dalo by se dokonce chtít připoutat pro jízdu v autě.

Raději bych být dodáván
Některé děti cítí nejbezpečnější v zavinout zábal. Pohodlně zabalit vaše dítě v přijímacím pokrývky nebo jiné malé, lehké přikrývky.

Mi horko
Dítě, které je příliš horko, je pravděpodobné, že bude nepříjemné. Totéž platí i pro dítě, které je příliš studená. Přidání nebo odebrání vrstvy oblečení podle potřeby.

Kojenecká a batole zdraví. Chci se na něco sát.
Kojenecká a batole zdraví. Chci se na něco sát.

Jsem osamělá
Někdy prostě vidět tě, slyšel svůj hlas nebo je objímat může zastavit slzy. Jemná masáž nebo lehké poplácává na zádech může uklidnit plačící dítě, taky.

Už toho mám dost
Příliš mnoho hluku, pohybu nebo vizuální stimulace může řídit své dítě k slzám. Přesuňte se na klidnějším prostředí, nebo umístit své dítě v postýlce. Bílý šum - např. záznam mořských vln nebo monotónní zvuk elektrického ventilátoru nebo vysavačem - mohou pomoci vaše plačící dítě odpočívat.

Nezapomeňte, že mnoho dětí má předvídatelné období úzkostlivost během dne. Tento druh pláče mohou pomoci vaše dítě zbavit přebytečné energie. Tam by mohlo být něco, co můžete udělat, ale potěšit své dítě, jak pláč běží jeho průběh.

Postupem času byste měli být schopni identifikovat vaše dítě potřeby podle toho, jak on nebo ona pláče. Například hladový křik krátký a hluboký, zatímco výkřik bolesti může být náhlý, dlouhý, pronikavý výkřik. Vyzvednutí na jakékoliv modely vám může pomoci lépe reagovat na vaše dítě pláče.

Plačící ji

Pokud jste vyzkoušeli všechno a vaše dítě je stále naštvaná, zvažte nechat dítě plakat ven. Plačící nebude bolet vaše dítě - a někdy jediným způsobem, jak zastavit pláč kouzlo je nechat volný průběh.

Samozřejmě, že můžete poslouchat vaše dítě naříká být bolestná. Pokud potřebujete rozptýlit se po dobu několika minut, můžete osprchovat, zavolat kamarádovi nebo si něco k jídlu.

Viz také

Plačící dítě: Co dělat, když vaše miminko pláče

Je to jen úzkostlivost, nebo je to kolika?

Některé děti mají frustrující období intenzivní, neutišitelný pláč známý jako koliky - zpravidla začínají několik týdnů po porodu a zlepšení ve věku 3 měsíců.

Kolika je často definována jako pláče déle než tři hodiny denně, tři dny v týdnu po dobu delší než tři týdny v jinak dobře krmené, zdravé dítě. Pláč může začít náhle a bez zjevného důvodu. Během epizody, může Vaše dítě být obtížné - nebo dokonce nemožné - pohodlí.

Co způsobuje koliky zůstává záhadou, a léčba se liší účinnost.

Pokud máte obavy o koliky, obraťte se na vašeho dítěte na poskytovatele zdravotní péče. On nebo ona může ujistěte se, že vaše dítě je jinak zdravé a pomůže vám zjistit, jak se starat o křečovité dítě.

Péče o sebe

Je těžké poslouchat vaše dítě pláče. Pro co nejlepší péči o své dítě, je důležité starat se o sebe taky.

  • Dejte si pauzu. Zeptejte se váš manžel, partner nebo jiný milenec převzít na chvíli. Dokonce i hodiny na vlastní pěst může pomoci obnovit svou sílu vyrovnat.
  • Zkontrolujte, zdravý životní styl. Jezte zdravé výživy. Zahrnout fyzickou aktivitu ve svém každodenním životě. Pokud můžete, spát, když dítě spí - a to i během dne. Čím lépe odpočinul jste, tím lépe budete schopni zvládnout plačící dítě.
  • Pamatujte si, že je to jen dočasné. Plačtivost často vyšplhají na zhruba šest až osm týdnů a pak postupně snižovat.
  • Vědět, kdy kontaktujte vašeho dítěte poskytovatele zdravotní péče. Pokud máte obavy o pláč nebo vaše dítě není jíst, spát nebo se chová jako obvykle, obraťte se na vašeho dítěte na poskytovatele zdravotní péče. On nebo ona vám pomůže poznat rozdíl mezi normální slz a něco vážnějšího.

Je také důležité si uvědomit své limity.

Pokud vaše dítě pláče se můžete ztratit kontrolu, dát dítě na bezpečném místě - např. na dětskou postýlku - a jít do jiné místnosti sbírat sami. Pokud je to nutné, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče, místní krizové intervence služby nebo duševní zdraví linku pomoci pro další podporu.

Viz také