Osteoporóza

Cvičení s osteoporózou: zůstat aktivní bezpečný způsob

Pokud máte osteoporózu, můžete se mylně domnívají, cvičení povede k prasknutí. Ve skutečnosti, i když pomocí svalů pomáhá chránit vaše kosti..

Osteoporóza je hlavní příčinou invalidity u starších žen. Kostí oslabení onemocnění, osteoporóza často vyústí v zlomenin kyčle a páteř - což může vážně narušit vaši mobilitu a nezávislost.

Jak můžete snížit riziko vzniku těchto život-měnit zranění? Cvičení může pomoci.

Určité typy cvičení může posílit svaly a kosti, zatímco jiné druhy cvičení mají za cíl zlepšit rovnováhu - což může pomoci předcházet pádům.

Výhody cvičení

Ženy, které byly fyzicky aktivní po celý život obecně mají silnější kosti než dělat ženy, které vedly více sedavý způsob života. Ale nikdy není pozdě začít cvičit. U žen po menopauze, může pravidelná tělesná aktivita:

 • Zvyšte svou svalovou sílu
 • Zlepšete svou rovnováhu
 • Aby si lépe plnit každodenní úkoly a činnosti
 • Zachovat nebo zlepšit své držení těla
 • Zbavte se bolesti nebo snížení
 • Zlepšete svůj pocit pohody

Cvičení, pokud máte osteoporózu znamená najít nejbezpečnější a zábavné aktivity pro Vás dané váš celkový zdravotní stav a množství kostní hmoty. Neexistuje jeden univerzální recept pro všechny.

Dříve než začnete

Poraďte se se svým lékařem před zahájením jakéhokoli cvičebního programu pro osteoporózu. Možná budete muset nějaké testy jako první, včetně:

 • Kostní měření hustoty
 • Fitness hodnocení

Do té doby, přemýšlet o tom, jaký druh aktivit vás baví nejvíce. Zvolíte-li cvičení vás baví, jste více pravděpodobné, že držet se ho v průběhu času.

Viz také

Cvičení s osteoporózou: zůstat aktivní bezpečný způsob

Výběr správného formu cvičení

Tyto aktivity jsou často doporučuje pro lidi s osteoporózou:

 • Posilovací cvičení, zejména ty, na horní části zad
 • Nosných aerobní aktivity
 • Flexibilita cvičení
 • Stabilita a vyvážení cvičení

Vzhledem k různým stupněm osteoporózy a riziko zlomenin mohou být některé cvičení se odradit. Zeptejte se svého lékaře nebo fyzioterapeuta, zda jste ohroženi osteoporózou souvisejících problémů a zjistit, jaké cviky jsou pro vás vhodné.

Silový trénink
Silový trénink zahrnuje využití bez závaží, hmotnost stroje, odolnost kapely nebo vodní cvičení na posílení svalů a kostí v ruce a horní části páteře. Silový trénink může také pracovat přímo na vaše kosti zpomalit úbytek minerálů.

Osteoporóza. High-impact cvičení.
Osteoporóza. High-impact cvičení.

Osteoporóza může způsobit kompresi zlomeniny ve vaší páteře. Tyto zlomeniny často vedou k skloněnou pozicí. Cvičení, které jemně roztáhnout a rozšířit horní části zad, posílit svaly mezi vaše lopatky a zlepšit držení těla může pomoci omezit škodlivé namáhání kostí a udržovat hustotu kostí.

Nosných aerobní aktivity
Nosných aerobní aktivity zahrnují dělá aerobní cvičení na vašich chodidlech, se vaše kosti podporovat svou váhu. Příklady zahrnují chůzi, tanec, low-dopad aerobik, eliptický posilovací stroje, do schodů a zahradničení. Tyto typy cvičení pracovat přímo na kostech v kyčlích nohy a dolní části páteře a zpomalit úbytek minerálů. Mohou také poskytnout kardiovaskulární výhody, která posilují srdce a oběhový systém zdraví.

Koupání a vodní aerobik mají mnoho výhod, ale nemají vliv vaše kosti potřebují zpomalit úbytek minerálů. Nicméně, tyto aktivity mohou být užitečné v případě mimořádné osteoporózy, při rehabilitaci po zlomeniny nebo pro zvýšení aerobní kapacity.

Flexibilita cvičení
Být schopen se pohybovat vaše klouby v celém rozsahu jejich rozsah pohybu pomáhá udržovat rovnováhu a zabránit svalové zranění. Úseky se nejlépe provádí až po vaše svaly zahřeje - na konci cvičební relace, například. Že by mělo být provedeno opatrně a pomalu, bez odrážení. Vyhněte se táhne, že Flex páteř nebo způsobit, že ohnout v pase. Zeptejte se svého lékaře, který protahovací cvičení by pro vás nejlepší.

Stabilita a vyvážení cvičení
Podzim prevence je důležité pro lidi, kteří mají osteoporózu. Stabilita a vyvážení cvičení pomůže vaše svaly pracovat společně tak, že pomáhá udržet si stabilnější a méně pravděpodobné, že pokles. Jednoduché cvičení, jako stojí na jedné noze nebo hnutí založené na cvičení tai chi, jako může zlepšit stabilitu a rovnováhu.

Pohyby je třeba se vyvarovat

Pokud máte osteoporózu, nedělejte následující typy cvičení:

 • High-dopad cvičení. Aktivit, jako je skákání, běh nebo jogging může vést ke zlomeninám v oslabení kostí. Vyvarujte se trhavých rychlého pohybu obecně. Vyberte si cvičení s pomalými, kontrolovaných pohybů.
 • Ohýbání a kroucení. Cvičení, ve kterém budete předklánět a otáčet v pase, jako dotýkat prsty nebo dělat situps, může zvýšit riziko kompresních zlomenin páteře. Další aktivity, které mohou vyžadovat ohýbat nebo kroutit silou v pase je golf, tenis, bowling a některé jóga představuje.

Pokud si nejste jisti, jak zdravé jsou vaše kosti, poraďte se se svým lékařem. Nedovolte, aby strach ze zlomenin od vás baví a je aktivní.

Viz také