Otěhotnění

Příprava na těhotenství: když máte cukrovku

Těhotenství a diabetes nemusí být riskantní kombinace. Do přípravy na těhotenství, můžete zvýšit šance na poskytování zdravé dítě. Zde je návod.

Pokud máte cukrovku - buď typu 1 nebo typu 2 - a uvažujete o tom mít dítě, můžete být znepokojeni rizikem. K tomu, aby svou mysl v klidu, brát vážně přípravy na těhotenství. Ovládání hladinu cukru v krvi a dělat zdravý životní styl před početím může pomoci dát své dítě nejzdravější start.

Začněte na vyšetření

Prvním krokem v přípravě na těhotenství je vidět svého poskytovatele zdravotní péče na konzultaci. Uveďte Váš zájem o těhotenství. Pokud budete mít ústní diabetes léky, budete muset přejít na inzulín nebo provést jiné změny svého plánu léčby diabetu před otěhotnět. Další léky změny je třeba provést také. Například, některé léky - včetně některých léků k léčbě vysokého krevního tlaku nebo problémy s ledvinami - se během těhotenství nedoporučuje. Pokud máte vysoký krevní tlak nebo známky srdce, očí, nervů nebo onemocnění ledvin - nebo jiných komplikací diabetu, které by mohly ještě zhoršit těhotenství - příprava na těhotenství, může zahrnovat léčbu před početím.

Váš poskytovatel zdravotní péče může také navrhnout jmenování plánování předsudek s porodníkem, který se specializuje na vysoce riziková těhotenství, diabetes a vychovatele, registrované dietologem nebo jiných specialistů.

Zaměřte se na kontrole cukru v krvi

Kontrola hladiny cukru v krvi, je nejlepší způsob, jak předejít komplikacím diabetu. Pokud se připravujete na těhotenství, kontrola hladiny cukru v krvi, je mnohem důležitější než kdy předtím - dokonce měsíce před otěhotnět.

Vaše dítě je mozek, mícha, srdce a další orgány začínají tvořit brzy po početí, ještě předtím, než víte, že jste těhotná. Pokud máte špatnou kontrolu krevního cukru během prvních dnů těhotenství, riziko potratu a vašeho dítěte riziko vzniku vrozených vad - především ty, které postihují mozek, míchu a srdce - zvýšit. Nicméně, pokud se vám podaří si hladinu krevního cukru před otěhotnět a během těhotenství, vaše šance, že zdravé dítě je téměř stejné, jako kdyby jste neměli cukrovku.

Váš poskytovatel zdravotní péče vám pomůže vytvořit vaši cílovou hladinu krevního cukru rozsah. On nebo ona bude také hodnotit diabetickou léčebný plán a zvážit veškeré změny, které mohou být potřebné pro zlepšení. Například některé ženy se připravují na těhotenství, zvažte použití inzulínové pumpy nebo zvýšení počtu inzulínových injekcí zlepšit kontrolu krevního cukru. Cílem je, aby se vaše hladina cukru v krvi co nejblíže k normě, jak je to možné.

Pamatujte si zdravé stravovací zásady,

Váš diabetes dieta pravděpodobně obsahuje spoustu ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Můžete jíst stejná jídla, jak jste připravují na těhotenství. Máte-li potíže udržet hladinu cukru v krvi v cílovém rozmezí, nebo chcete ztratit přebytečné kilo před otěhotněním, obraťte se na registrovaného dietologa. On nebo ona vám pomůže přizpůsobit diabetickou stravu, aby vyhovoval vašim pre-těhotenství je třeba.

Otěhotnění. Příprava na těhotenství: když máte cukrovku.
Otěhotnění. Příprava na těhotenství: když máte cukrovku.

Chcete-li pomoci zaplnit případné mezery výživy, vzít prenatální vitamíny, které obsahují kyselinu listovou - ideálně již několik měsíců před početím.

Viz také

Příprava na těhotenství: když máte cukrovku

Zahrnout fyzickou aktivitu ve svém každodenním životě

Fyzická aktivita je další důležitou součástí vašeho plánu léčby diabetu. Během svého předsudku jmenování, dostat své lékaře OK vykonávat. Pak zvolte činnost vás baví, jako je chůze, plavání nebo stacionární kola. Co je nejdůležitější je, aby fyzické aktivity součástí vašeho každodenního života. Snažte se alespoň 150 minut týdně středně aerobní aktivity - na základě ministerstvem zdravotnictví a sociálních služeb pokynů pro cvičení během těhotenství. Pokud jste nebyli aktivní na chvíli, začněte pomalu a postupně vybudovat.

Pamatujte si, že fyzická aktivita ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Zkontrolujte si hladinu cukru v krvi před a po jakékoliv činnosti, a to zejména pokud užíváte inzulín. Možná budete muset sníst svačinu před výkonem zabránit nízké hladiny krevního cukru. Pokud používáte inzulínové pumpy, může být nutné upravit bazální dávku pro cvičení.

Víte, co je zakázaný

Pokud se připravujete na těhotenství, ne:

  • Přejít dávky inzulínu nebo jiných léků
  • Kouřit
  • Pít alkohol
  • Nelegální drogy

Je také důležité, aby stres pod kontrolou. Příliš mnoho stresu může ovlivnit hladiny cukru v krvi a je těžší se dobře starat o sebe - a vaše dítě.

Trpělivost se vyplácí

Příprava na těhotenství může trvat řadu měsíců a více návštěv na svého poskytovatele zdravotní péče. Ve skutečnosti, Evropská Diabetes Association doporučuje udržovat dobrou kontrolu krevního cukru po dobu tří až šest měsíců před pokusem o otěhotnění. Váš poskytovatel zdravotní péče může chtít, abyste dosáhli požadovaného hemoglobinu A1c úroveň - odraz hladiny cukru v krvi za poslední dva až tři měsíce - před otěhotněním.

Dokud váš poskytovatel zdravotní péče vám dává zelenou pro těhotenství, nezapomeňte používat spolehlivou metodu antikoncepce. Zdravější těhotenství stojí za to čekání.

Viz také