Olupování kůže

Definice

Olupování kůže k poškození a ztrátě horní vrstvy pokožky (epidermis). Olupování kůže může dojít z důvodu přímého poškození kůže, jako je spálení nebo infekce. Nicméně, olupování kůže také být příznakem onemocnění imunitního systému nebo jiným onemocněním.

Vyrážka, svědění, pálení a další dráždivé kožní problémy mohou doprovázet olupování kůže.

Protože řada podmínek - významně liší v závažnosti - mohou způsobit olupování kůže, je důležité, aby si rychlou diagnózu.

Příčiny

Vaše pokožka je vystavena neustále složek životního prostředí, jako je slunce, vítr, teplo, sucho nebo nadměrná vlhkost, která může dráždit a poškodit jej. Opakované dráždění může vést k olupování kůže.

Méně často, olupování kůže - často doprovázeno svěděním - výsledky z onemocnění nebo stavu, který může začít někde jiný než vaše pleť. Někdy může být reakce na léky způsobují olupování kůže. Podmínky, které mohou způsobit olupování kůže patří:

  • Alergické reakce. Můžete se objeví vyrážka na kůži a nakonec kůra z opakovaného kontaktu s něčím, na které jsi alergický, jako jsou některé látky, latex, čistící prostředky nebo kosmetiky. Méně často se může jídlo, na které jste alergičtí vést k olupování kůže.
  • Infekce. Některé druhy stafylokoka a jiných infekcí plus plísňové infekce, včetně pásový opar, mykózy nohou a Jock svědí, může způsobit, že kůže slupkou.
  • Poruchy imunitního systému za určitých podmínek -. Jako skupiny vzácných onemocnění kůže (pemphigus) a syndrom toxického šoku - může způsobit olupování kůže.
  • Některé druhy rakoviny. Některé typy rakoviny, jako je lymfom dospělého nehodgkinského, může způsobit kožní vyrážky, které mohou nakonec vést k olupování kůže. Některé léčby rakoviny mohou mít vliv na kůži, způsoby, které vedou k odlupování.

Specifické onemocnění a podmínky, které mohou způsobit olupování kůže patří:

Příčiny zde uvedené jsou obyčejně spojené s tímto příznakem. Práce se svého lékaře nebo jiného zdravotnického pracovníka pro přesné diagnózy.

Kdy navštívit lékaře

Olupování kůže. Poruchy imunitního systému.
Olupování kůže. Poruchy imunitního systému.

Zavolejte lékaře
Olupování kůže způsobené suchou kůží, nebo jemným úpal může zlepšit s over-the-counter krémy a obvykle nevyžaduje lékařskou péči. Máte-li jakékoli pochybnosti o příčině olupování kůže, nebo v případě, že podmínka je těžké, kontaktujte svého lékaře, než se snaží over-the-counter krémy nebo domácí opravné prostředky.