Těhotenství týden po týdnu

Prenatální jóga: to, co potřebujete vědět

Prenatální jóga může být skvělý způsob, jak se připravit na porod. Zjistěte si, zda je tento typ prenatálního cvičení je pro vás to pravé.

Pokud jste těhotná, a hledají způsoby, jak relaxovat, nebo zůstat fit, může být s ohledem prenatální jógy. Dobré pro vás! Ale věděli jste, že prenatální jóga vám může rovněž pomoci připravit se na práci a podporovat své zdraví dítěte? Než začnete prenatální jóga, pochopit rozsah možných přínosů, stejně jako to, co s sebou nese typické třídy a důležité bezpečnostní tipy.

Jaké jsou výhody prenatální jógy?

Podobně jako jiné typy porodem příprava tříd, prenatální jóga je mnohostranný přístup k výkonu, který vybízí strečink, duševní centrování a zaměřila dýchání. Výzkum naznačuje, že prenatální jóga je bezpečný a může mít mnoho výhod pro těhotné ženy a jejich děti.

Například studie naznačují, že prenatální jóga může:

 • Zlepšení spánku
 • Snížení stresu a úzkosti
 • Zvyšte sílu, pružnost svalů a vytrvalosti potřebné pro porod
 • Snížení bolesti spodní části zad, nevolnost, syndrom karpálního tunelu, bolesti hlavy a dušnost
 • Snižte riziko předčasného porodu, těhotenství indukované hypertenze a intrauterinní růstová retardace - stav, který zpomaluje dětskou růst
Těhotenství týden po týdnu. Vychladnout a relaxaci.
Těhotenství týden po týdnu. Vychladnout a relaxaci.

Prenatální jóga může také pomoci setkat a spojit s dalšími těhotných žen a připravit se na stres je novou mateřskou.

Co se děje při typickém prenatální jógy?

Typický prenatální jógy může zahrnovat:

 • Dýchání. Budete doporučuje zaměřit se na dýchání a pomalu a zhluboka nosem. Můžete také trénovat různé techniky dýchání a dělat hluboké zvuky jako hučení nebo vrčení. Prenatální techniky jógy, dýchání může pomoci snížit nebo spravovat dušnost během těhotenství a propracovat stahy během porodu.
 • Jemný strečink. Budete podporovat jemně pohybovat různé oblasti těla, například na krku a pažích, přes jejich plného rozsahu pohybu.
 • Držení těla. Zatímco stojí, sedí nebo leží na zemi, budete mírně pohybovat vaše tělo do různých pozic zaměřených na rozvoj svou sílu, pružnost a rovnováhu. Rekvizity - například polštáře přikrývky a pásů - lze použít k poskytování podpory a pohodlí. Budete také i nadále soustředit na svůj dech.
 • Vychladnout a relaxaci. Na konci každé prenatální jógy, budete uvolnit svaly a obnovit vaši klidovou tepovou frekvenci a rytmus dýchání. Ty mohou být vyzváni k poslechu vlastní dech, věnujte pozornost pocity, myšlenky a emoce, nebo opakovat mantru nebo slovo přinést stavu sebeuvědomění a vnitřní klid.

Viz také

Prenatální jóga: to, co potřebujete vědět

Existují styly jógy, které nejsou vhodné pro těhotné ženy?

Existuje mnoho různých stylů jógy - některé náročnější než ostatní. Prenatální jóga a hatha (jemný), jóga jsou nejlepší volbou pro těhotné ženy. Pokud nejste možnost, promluvte si s instruktorem o svém těhotenství před zahájením jakékoliv jiné jógy.

Dávejte pozor, aby nedošlo k Bikram jógu, obyčejně volal hot jóga, která zahrnuje dělá silný představuje v místnosti vyhřáté na 100 - 110 F (38-43 ° C). Bikram jóga může zvýšit svou tělesnou teplotu příliš mnoho, což způsobuje onemocnění známé jako hypertermie. Kromě toho mohou Ashtanga a další typy powerjógy být příliš namáhavé pro ženy, které nemají zkušenosti z praxe jógy.

Existují speciální bezpečnostní pokyny pro prenatální jógy?

Chcete-li chránit své zdraví a zdraví dítěte během prenatálního jógy, dodržujte základní bezpečnostní pokyny. Například:

 • Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče. Než začnete prenatální jógy programu, ujistěte se, že máte Váš poskytovatel zdravotní péče je v pořádku. Ty nemusí být schopen dělat prenatální jóga, pokud jsou vystaveni zvýšenému riziku předčasného porodu, nebo mají určité zdravotní potíže, jako jsou srdeční onemocnění nebo problémy se zády.
 • Stanovit reálné cíle. U většiny těhotných žen, se nejméně 30 minut mírné fyzické aktivity doporučujeme u většiny, ne-li všechny, dny v týdnu. Je však možné i kratší nebo méně časté cvičení vám pomůže zůstat ve formě a připravit se na práci.
 • Přemáhat sám sebe. Pokud nemůžete normálně mluvit, když děláte prenatální jóga, budete pravděpodobně tlačí sebe příliš těžké.
 • Zůstat v pohodě a hydratovanou. Praxe prenatální jóga v dobře větrané místnosti, aby se zabránilo přehřátí. Pijte hodně tekutin během prenatální jógy udržet si hydratované.
 • . Vyvarovat se určitých polohách Při pózách, ohýbat od boky - ne vaše záda - k udržení normálního zakřivení páteře. Vyhněte se ležet na břiše nebo zádech, dělá hluboké vpřed nebo vzad ohyby nebo kroucení dělá pózy, že tlak na břicho. Můžete upravit kroucení představuje tak, že se pohybovat pouze horní část zad, ramen a hrudního koše. Vyhněte se převrácený pózy, které zahrnují rozšíření své nohy nad srdce nebo hlava, pokud jste zkušený praktikovat jógu. Jak těhotenství pokračuje, použijte rekvizity při zaujímání změny ve vašem těžiště. Pokud by vás zajímalo, zda je bezpečné představovat, požádejte instruktora o radu.
 • Nepřehánějte to. Jak to uděláte prenatální jóga, dávejte pozor, aby vaše tělo a jak se cítíte. Začněte pomalu a vyhnout se pozice, které jsou mimo vaši úroveň zkušeností a pohodlí. Stretch jen tak daleko, jak by měla před těhotenstvím. Pokud pocítíte bolest nebo jiné červené vlajky - jako vaginální krvácení, snížená fetální pohybu nebo kontrakce - během prenatální jógy, zastavte a obraťte se na svého poskytovatele zdravotnické péče.

Jak si mám vybrat prenatální jógy?

Máte-li zájem o prenatální jógy, podívejte se na program učil instruktor, který má výcvik v prenatální jógy. Zvažte pozorování třídu dopředu, abyste se ujistili, že jste spokojeni s dotyčných činností instruktora styl, velikost třídy a životní prostředí.

Viz také