Zdraví mužů

Zdraví mužů: zabránit top hrozeb

Mnoho z hlavních příčin úmrtí u mužů může být zabráněno. Zde je to, co potřebujete vědět, abyste mohli žít delší a zdravější život.

Znáte z největších hrozeb pro zdraví mužů? Tento seznam je překvapivě krátká. Horní příčin úmrtí dospělých mužů v USA jsou srdeční choroby, mrtvice, rakovina a chronická onemocnění dolních cest, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Dobrou zprávou je, že několik změn životního stylu může výrazně snížit riziko těchto společných zabijáků.

Začněte tím, že při pohledu na váš životní styl

Postarat se o své zdraví tím, že zdravější životní styl. Například:

  • Nekouřím. Pokud kouříte, nebo používat jiné tabákové výrobky, zeptejte se svého lékaře, aby vám pomohou přestat kouřit. Je také důležité, aby se zabránilo vystavení pasivnímu kouření, znečištění ovzduší a vystavení chemickým látkám (např. na pracovišti).
  • Jezte zdravé výživy. Zvolte zeleninu, ovoce, celozrnných výrobků, potraviny s vysokým obsahem vlákniny a libové zdroje bílkovin, jako jsou ryby. Omezte potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků a sodíku.
  • Udržet si zdravou váhu ztrácí přebytečné kilo -., A držet je pryč - může snížit riziko srdečních onemocnění, stejně jako různé druhy rakoviny.
  • Získejte pohybu. Zahrnout fyzickou aktivitu ve svém každodenním životě. Víš, že cvičení vám může pomoci kontrolovat váhu a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Ale věděli jste, že to může také snížit riziko vzniku některých typů rakoviny? Vyberte si sportovní nebo jiné činnosti si můžete vychutnat z košíkové rychlá chůze.
  • Limit alkoholu. Pokud se rozhodnete pít alkohol, tak učinit pouze s mírou. U mužů to znamená, že až na dva nápoje denně u mužů ve věku 65 let a mladší a jeden nápoj denně u mužů starších 65 let. Riziko různých druhů rakoviny, jako například rakoviny jater, zdá se zvyšuje s množstvím alkoholu pijete a délce doby, po které jste pili pravidelně. Příliš mnoho alkoholu může zvyšovat krevní tlak.
  • Zvládat stres Pokud máte pocit, neustále na hraně nebo pod útokem, může být vaše životní návyky trpí -., A tak může váš imunitní systém. Podniknout kroky ke snížení stresu - a naučit se vypořádat se stresem u zdravých způsoby.

Zastavte se vyhnout lékaře

Nečekejte navštívit lékaře, dokud je něco vážně špatně. Váš lékař může být váš nejlepší spojenec prevenci zdravotních problémů. Ujistěte se, postupujte podle pokynů svého lékaře doporučení léčby, pokud máte zdravotní problémy, jako je vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak nebo cukrovka. Také se ujistěte, zeptejte se svého lékaře o tom, kdy by měl mít rakovinu projekce a další zdravotní hodnocení.

Viz také

Zdraví mužů: zabránit top hrozeb

Co jiného vám dává v ohrožení?

Zdraví mužů. Udržet si zdravou váhu.
Zdraví mužů. Udržet si zdravou váhu.

Další častou příčinou úmrtí u mužů jsou nehody motorových vozidel. Chcete-li zůstat v bezpečí na cestách, používat zdravý rozum. Noste si pás. Dodržujte povolenou rychlost. Nejezděte pod vlivem alkoholu nebo jiných látek, a nejezděte při ospalá.

Sebevražda je zdraví, další přední pánské riziko. Významným rizikovým faktorem sebevraždy u mužů je deprese. Máte-li příznaky deprese - jako jsou pocity smutku či neštěstí a ztráta zájmu o běžné činnosti - poraďte se s lékařem. Léčba je k dispozici. Pokud uvažuje o sebevraždě, obraťte se na lékařskou pomoc v nouzových situacích, nebo jít na nejbližší pohotovost.

Pointa

Pochopení zdravotních rizik je jedna věc. Přijetí opatření ke snížení svá rizika je jiný. Začněte zdravý životní styl - zdravá strava, zůstat fyzicky aktivní, odvykání kouření a jak doporučené zdravotní projekce. Dopad může být větší, než kdy budete vědět.

Viz také