Vysoká hladina cholesterolu

Definice

Cholesterol je vosková látka, která se nachází v tucích (lipidů) v krvi. I když vaše tělo potřebuje cholesterol pokračovat v budování zdravé buňky, které mají vysoký cholesterol může zvýšit riziko onemocnění srdce.

Máte-li vysoký cholesterol, můžete vytvořit tukové usazeniny v cévách. Nakonec, tyto vklady ztěžují dostatek krve proudit tepny. Vaše srdce nemusí dostat tolik okysličenou krev, jak to potřebuje, což zvyšuje riziko infarktu. Snížený průtok krve do mozku může způsobit mrtvici.

Vysoká hladina cholesterolu (hypercholesterolemie) může být dědičná, ale to je často důsledkem nezdravého životního stylu volby, a tím předcházet a léčit ji. Zdravá strava, pravidelné cvičení a někdy léčba může jít dlouhou cestu směrem k snížení vysoké hladiny cholesterolu.

Viz také

Příznaky

Vysoký cholesterol nemá žádné příznaky. Krevní test je jediný způsob, jak zjistit vysokou hladinu cholesterolu.

Vysoká hladina cholesterolu. Lipoprotein o nízké hustotě (LDL).
Vysoká hladina cholesterolu. Lipoprotein o nízké hustotě (LDL).

Kdy navštívit lékaře
Požádejte svého lékaře o test základní cholesterolu ve věku 20 let a pak se znovu testovány cholesterol alespoň jednou za pět let. Pokud vaše výsledky testů nejsou v žádoucím rozsahu, může lékař doporučit častější měření. Váš lékař může také navrhnout máte častější testy, pokud máte v rodinné anamnéze vysoký cholesterol, onemocnění srdce nebo jiných rizikových faktorů, jako je kouření, cukrovka nebo vysoký krevní tlak.

Viz také

Příčiny

Cholesterol je prováděna prostřednictvím vaší krvi, které jsou připojeny na bílkoviny. Tato kombinace proteinů a cholesterolu se nazývá lipoprotein. Možná jste slyšeli o různé typy cholesterolu, založený na tom, jaký typ cholesterolu lipoproteinů nese. Jedná se o:

 • Lipoprotein o nízké hustotě (LDL). LDL, nebo "špatný" cholesterol transportuje cholesterol částice v celém těle. LDL cholesterol se hromadí ve stěnách tepen, což je tvrdá a úzká.
 • Velmi-low-density lipoprotein (VLDL). Tento typ lipoproteinu obsahuje nejvíce triglyceridů, což je druh tuku, které jsou připojeny na bílkoviny v krvi. VLDL cholesterol LDL cholesterol je větší velikosti, což způsobuje vaše zúžení krevních cév. Užíváte-li léky na snížení cholesterolu, ale mají vysokou úroveň VLDL, budete potřebovat další léky ke snížení hladiny triglyceridů.
 • High-density lipoprotein (HDL). HDL, nebo "dobrý" cholesterol zvedne nadbytečný cholesterol a vyváží ho zpět do jater.

Faktory ve vaší kontrolou - jako nečinnosti, obezita a nezdravá strava - přispět k vysoké LDL cholesterolu a nízké HDL cholesterolu. Faktory mimo vaši kontrolu může hrát roli také. Například může být vaše genetická výbava udržet buňky z odstraňování LDL cholesterolu z krve nebo účinně způsobí, že vaše játra produkují příliš mnoho cholesterolu.

Viz také

Rizikové faktory

Jsi větší pravděpodobnost, že máte vysokou hladinu cholesterolu, která může vést k onemocnění srdce, pokud máte některý z těchto rizikových faktorů:

 • Nekuřácké. Kouření cigaret poškozuje stěnách krevních cév, takže je pravděpodobné, že se hromadí tukové usazeniny. Kouření může také snížit hladinu HDL, nebo "dobrý" cholesterol,.
 • Obezita. Mít body mass index (BMI) 30 nebo vyšším při kterém je riziko vysokého cholesterolu.
 • Špatná strava. Potraviny, které jsou s vysokým obsahem cholesterolu, jako je červené maso a plnotučné mléčné výrobky, zvýší váš celkový cholesterol. Jíst nasycených tuků, který se nachází v živočišných produktech a trans-tuků, se nachází v některých komerčně pečené cukroví a sušenky, také může zvýšit hladinu cholesterolu.
 • Nedostatek cvičení. Cvičení pomáhá zvýšit vaše tělo HDL "dobrého" cholesterolu a zároveň snížit hladinu LDL "špatného" cholesterolu. Není dostatek pohybu při kterém je riziko vysokého cholesterolu.
 • Vysoký krevní tlak. Zvýšený tlak na své škody cévní stěny tepen, což může urychlit hromadění tukových depozit.
 • Diabetes. Vysoká hladina krevního cukru přispívá ke zvýšení LDL cholesterolu a nižší HDL cholesterolu. Vysoká hladina cukru v krvi rovněž poškozuje výstelku tepen.
 • Rodinná anamnéza onemocnění srdce. Pokud rodič nebo sourozenec vyvinula srdeční onemocnění před dosažením věku 55, vysoká hladina cholesterolu místo vás na vyšší než průměrné riziko vzniku srdečních chorob.

Viz také

Komplikace

Vysoká hladina cholesterolu může způsobit kornatění tepen, nebezpečnému hromadění cholesterolu a jiných usazenin na stěnách tepen. Tyto vklady (plaky) může snížit průtok krve tepen, což může způsobit komplikace, jako například:

 • Bolest na hrudi. Pokud tepny, které zásobují srdce krví (věnčité tepny) jsou ovlivněny, může mít bolest na hrudi (angina pectoris) a další příznaky ischemické choroby srdeční.
 • Infarkt Pokud plakety roztržení nebo prasknutí, krevní sraženiny se mohou tvořit na plak prasknutí místě -. Blokuje průtok krve a uvolňuje a zapojení tepnu proudu. Pokud se průtok krve do části srdce se zastaví, budete mít infarkt.
 • Zdvih. Podobně jako infarkt, když průtok krve do části mozku je blokován krevní sraženiny, mrtvice nastane.

Příprava na vaše jmenování

Pokud si myslíte, že máte vysokou hladinu cholesterolu, nebo se obávají mají vysoký cholesterol, protože významnou rodinnou anamnézou, domluvte si schůzku se svým lékařem a nechte si zkontrolovat hladinu cholesterolu.

Vzhledem k tomu, schůzky mohou být krátké, a protože tam je často hodně země ke krytí, je to dobrý nápad, být připraven na vaše jmenování. Zde je několik informací, které vám pomohou se připravit na schůzku, a co může očekávat od svého lékaře.

Co můžete udělat

 • Být si vědom žádných pre-jmenování omezení. V době, kdy uděláte jmenování, nezapomeňte se zeptat, jestli existuje něco, co musíte udělat v předstihu, například omezit svůj jídelníček. Pro vyšetření hladiny cholesterolu, budete pravděpodobně muset vyhnout jíst nebo pít cokoliv (kromě vody) po dobu devíti až 12 hodin před tím, než vzorek krve odebrán.
 • Zapište si jakýchkoli příznaků jste se setkali. Vysoká hladina cholesterolu sám nemá žádné příznaky, ale vysoká hladina cholesterolu je rizikovým faktorem pro srdeční choroby. Pronájem informujte svého lékaře, jestliže máte příznaky jako bolesti na hrudi nebo dušnost může pomoci váš lékař rozhodnout, jak agresivně bude vysoká hladina cholesterolu je třeba léčit.
 • Zapište si klíčové osobní údaje, včetně rodinné anamnézy vysoká hladina cholesterolu, srdeční choroby, mrtvice, vysoký krevní tlak nebo cukrovka a větších stresů nebo nedávné životních změn, stejně jako expozice do jiných srdečních rizik, jako je osobní historii kouření nebo vystavení na rodinné příslušníky, kteří kouří (druhotná expozice).
 • Udělejte si seznam všech léků, jakož i veškeré vitaminy nebo doplňky stravy, které užíváte.
 • Take člena rodiny nebo přítele spolu, pokud je to možné. Někdy to může být obtížné, aby nasákly veškeré informace poskytnuté na vás během jmenování. Někdo, kdo vás doprovází může pamatovat něco, co jste vynechal nebo zapomněl.
 • Buďte připraveni diskutovat o svůj jídelníček a cvičební návyky. Pokud nemáte již uplatňovat ani jíst zdravou stravu, buďte připraveni hovořit se svým lékařem o všechny výzvy můžete čelit v začátcích.
 • Zapište si otázky, zeptejte se svého lékaře.

Váš čas se svým lékařem, je omezena, proto připravuje seznam otázek vám pomůže co nejlépe využít svůj čas spolu. Seznam vaše dotazy od nejdůležitějších po nejméně důležité v případě vyprší čas. Pro vysoký cholesterol, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří:

 • Jaké druhy testů budu potřebovat?
 • Jaký je nejlepší léčba?
 • Jaké potraviny bych měl jíst nebo se jim vyhnout?
 • Co je to přiměřená úroveň fyzické aktivity?
 • Jak často musím na vyšetření hladiny cholesterolu?
 • Jaké jsou alternativy k primární přístup, který co navrhuješ?
 • Mám i jiné zdravotní podmínky. Jak mohu nejlépe spravovat je společně?
 • Existují nějaká omezení, které musím dodržovat?
 • Měl bych vidět specialista?
 • Mám-li potřebovat léky, existuje obecný alternativa k léku jste předepisující mě?
 • Existují nějaké brožury nebo jiný tištěný materiál, že mohu vzít s sebou domů?
 • Jaké webové stránky se vám doporučujeme navštívit?

Kromě otázky, které jste připravena se zeptat svého lékaře, neváhejte a ptejte se při svém jmenování kdykoliv, že jste něčemu nerozumím.

Co můžete očekávat od svého lékaře
Váš lékař pravděpodobně se vás zeptat na několik otázek. Být připraveni zodpovědět si mohou vyhradit čas jít přes všechny body, které chcete trávit více času na. Váš lékař může požádat:

 • Máte v rodině vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak, nebo srdeční onemocnění nebo mrtvice?
 • Jaké jsou vaše strava a cvičení návyky jako je?
 • Kouříte? Jste, nebo jste byli kolem jiných kuřáků?
 • Už jste měli na vyšetření hladiny cholesterolu předtím? Pokud ano, kdy byl váš poslední test? Jaké byly vaše hladiny cholesterolu?

Co můžete udělat v mezidobí
Nikdy není příliš brzy na to, aby zdravý životní styl změny, jako přestat kouřit, jíst zdravé potraviny, a stále více fyzicky aktivní. Jedná se o hlavní linie obrany proti vysoké hladiny cholesterolu a jeho komplikací, včetně srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Testy a diagnostika

Příprava na vaše jmenování. Velmi-low-density lipoprotein (VLDL).
Příprava na vaše jmenování. Velmi-low-density lipoprotein (VLDL).

Krevní test ke kontrole hladiny cholesterolu - tzv. lipid panel nebo lipidový profil - typicky zprávy:

 • Celkový cholesterol
 • LDL cholesterol
 • HDL cholesterol
 • Triglyceridy - typ tuku v krvi

Pro nejpřesnější měření, nejezte a nepijte (kromě vody) po dobu devíti až 12 hodin před tím, než vzorek krve odebrán.

Tlumočení čísla
Hladiny cholesterolu se měří v miligramech (mg) cholesterolu na decilitr (dl) krve v Evropě a některých dalších zemích. Kanada a většina evropských zemí opatřením cholesterolu v milimolech (mmol) za litr (L) krve. Vezměme si tyto obecné pokyny, pokud vám vaše lipidů panel (cholesterol test) výsledky zpět, zda je váš cholesterol spadá do ideálních úrovních.

Celkový cholesterol
(USA a některé další země)
Celkový cholesterol *
(Kanada a většina z Evropy)
Pod 200 mg / dl Pod 5,2 mmol / L Nejlepší
200-239 mg / dl 2.5.-02.06. mmol / L Hraniční velké
240 mg / dL a výše Nad 6,2 mmol / l Vysoký
LDL cholesterol
(USA a některé další země)
LDL cholesterol *
(Kanada a většina z Evropy)
Nižší než 70 mg / dl Nižší než 1,8 mmol / l Nejlepší pro lidi s onemocněním srdce
Pod 100 mg / dl Pod 2,6 mmol / l Nejlepší pro lidi na riziko onemocnění srdce
100-129 mg / dl 06.02.-03.3. mmol / L Blízko ideální
130-159 mg / dl 4.03.-01.4. mmol / L Hraniční velké
160-189 mg / dl 1/04-09/4 mmol / L Vysoký
190 mg / dL a výše Nad 4,9 mmol / L Velmi vysoká
HDL cholesterol
(USA a některé další země)
HDL cholesterol *
(Kanada a většina z Evropy)
Pod 40 mg / dl (muži)
Pod 50 mg / dl (ženy)
Pod 1 mmol / l (muži)
Nižší než 1,3 mmol / l (ženy)
Špatný
50-59 mg / dl 3/01-5/1 mmol / L Lepší
60 mg / dL a výše Nad 1,5 mmol / L Nejlepší
Triglyceridy
(USA a některé další země)
Triglyceridy *
(Kanada a většina z Evropy)
Pod 150 mg / dl Pod 1,7 mmol / L Nejlepší
150-199 mg / dl 07/01-02/02 mmol / L Hraniční velké
200-499 mg / dl 3/2-6/5 mmol / L Vysoký
500 mg / dL a výše Nad 5,6 mmol / L Velmi vysoká

European Heart Association (AHA) doporučuje, aby se hladina triglyceridů 100 mg / dl (1,3 mmol / l) nebo nižší se považuje za "optimální". AHA říká, že toto optimální úroveň by zlepšit vaše zdraví srdce. Nicméně, AHA nedoporučuje pro léčbu drogové závislosti k dosažení této úrovně. Místo toho, pro ty, kteří se snaží snížit jejich triglyceridů na této úrovni, se vyzývají, změny životního stylu, jako je strava, úbytek tělesné hmotnosti a fyzické aktivitě. To proto, triglyceridů obvykle dobře reagují na dietní a změny životního stylu.

* Kanadské a evropské pokyny mírně lišit od zásad USA. Tyto konverze jsou založeny na pokynech USA.

LDL cíle se liší
Vzhledem k tomu, LDL cholesterolu je významným rizikovým faktorem pro srdeční choroby, to je hlavní zaměření na snížení hladiny cholesterolu léčby. Váš cíl LDL počet se může lišit v závislosti na podkladové riziko srdečních onemocnění.

Většina lidí by se mělo zaměřit na LDL úrovni pod 130 mg / dl (3,4 mmol / l). Máte-li další rizikové faktory pro srdeční onemocnění, může váš cíl LDL nižší než 100 mg / dl (2,6 mmol / l). Pokud jste na velmi vysoké riziko srdečních onemocnění, může být nutné usilovat o LDL pod úroveň 70 mg / dl (1,8 mmol / l). Obecně platí, že čím nižší hladiny LDL cholesterolu v krvi, tím lépe.

Jste považováni za vysoké riziko onemocnění srdce, jestliže:

 • Měli předchozí infarkt myokardu nebo cévní mozkovou příhodu
 • Už tepna blokády v krku (krkavice onemocnění)
 • Už tepna blokády v horních nebo dolních končetin (periferní tepny)
 • Vědět, cukrovky, které vyžaduje léčbu

Kromě toho, mohou dva nebo více z následujících rizikových faktorů také místo vás ve vysoce rizikové skupiny:

 • Kouření
 • Vysoký krevní tlak
 • Nízký HDL cholesterol
 • Rodinná anamnéza časných fázích onemocnění srdce
 • Věk nad 45, pokud jste muž, nebo starší než 55 let, pokud jste žena
 • Zvýšené lipoprotein (a), jiný druh tuku (lipidů) v krvi

Děti a cholesterol testování
Děti ve věku 2 let může mít vysoký cholesterol, ale ne všechny děti musí být vyšetřeni na vysoký cholesterol. Evropská akademie pediatrů (AAP) doporučuje vyšetření hladiny cholesterolu (lipidů nalačno panel) pro všechny děti ve věku 9 a 11. AAP také doporučuje screening dětí od 1, kteří mají známé rodinné anamnéze vysoký cholesterol nebo předčasné ischemickou chorobu srdeční. Váš dětský lékař může doporučit opakování zkoušek, pokud vaše dítě první test ukáže, že on nebo ona má normální hladinu cholesterolu.

Evropská akademie pediatrů doporučuje také testování v případě, že dítě v rodinné anamnéze vysoký cholesterol není znám, ale dítě má rizikové faktory pro vysokou hladinou cholesterolu, jako je obezita, vysoký krevní tlak nebo cukrovka.

Viz také

Ošetření a léky

Změny životního stylu, jako je cvičení a zdravá strava jsou první linií obrany proti vysoké hladiny cholesterolu. Ale pokud jste provedli tyto důležité změny životního stylu a váš celkový cholesterol - a zejména na LDL cholesterol - zůstává vysoká, lékař vám může doporučit léky.

Specifický výběr léků nebo kombinace léků závisí na různých faktorech, včetně vašich individuálních rizikových faktorů, věk, aktuální zdraví a možných vedlejších účinků. Společné volby jsou:

 • Statiny Statiny -. Mezi nejčastěji předepisované léky na snížení hladiny cholesterolu - blokovat látku játra potřebuje, aby se cholesterol. To způsobí, že játra k odstranění cholesterolu z vaší krve. Statiny mohou také pomoci vašemu tělu reabsorb cholesterol od zastavěných usazenin na vašich stěnách tepen, což může zvrátit ischemickou chorobou srdeční. Volby jsou atorvastatin (Lipitor), fluvastatin (Lescol), lovastatin (Altoprev, Mevacor), pravastatin (Pravachol), rosuvastatin (Crestor) a simvastatin (Zocor).
 • Žlučových kyselin závazné pryskyřice. Vaše játra používá cholesterol, aby se žlučové kyseliny, látky potřebné pro trávení. Léky cholestyramin (Prevalite), kolesevelam (Welchol) a kolestipol (Colestid) snížení hladiny cholesterolu nepřímo vazbou na žlučové kyseliny. To vede vaše játra použít nadbytečný cholesterol, aby se více žlučových kyselin, které snižují hladinu cholesterolu v krvi.
 • Inhibitory vstřebávání cholesterolu. Vaše tenké střevo absorbuje cholesterol z vaší stravy a uvolňuje do krevního oběhu. Droga ezetimib (Zetia) pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi tím, že omezí vstřebávání dietního cholesterolu. Zetia může být použit v kombinaci s některou z statinů.
 • Kombinace inhibitoru absorpce cholesterolu a statiny. Kombinace drog ezetimib-simvastatin (Vytorin) snižuje jak absorpci dietního cholesterolu v tenkém střevě a produkce cholesterolu v játrech. Je známo, zda je Vytorin je účinnější při snižování rizika onemocnění srdce, než při simvastatinu o sobě.

Léky na vysoký triglyceridů
Pokud máte také vysoké hladiny triglyceridů, může lékař předepsat:

 • Fibráty. Léky fenofibrát (Tricor) a gemfibrozil (Lopid) snížení triglyceridů snižuje vaše játra výrobu velmi nízké hustotě (VLDL), cholesterolu a urychlit odstranění triglyceridů z vaší krve. VLDL cholesterolu obsahují převážně triglyceridy.
 • Niacin. Niacin (Niaspan) snižuje triglyceridy omezením vaší schopnost jater produkovat LDL a VLDL cholesterolu. Předpis a přes-the-counter niacin je k dispozici, ale předpis niacin je lepší, protože má nejmenší vedlejší účinky. Doplňky stravy, které obsahují niacin, které jsou k dispozici přes-the-counter nejsou účinné pro snížení hladiny triglyceridů a může poškodit játra.
 • Omega-3 mastné kyseliny doplňky. Omega-3 mastné kyseliny doplňky mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu. Můžete si vzít over-the-counter doplňky, nebo Váš lékař může předepsat Lovaza, předpis omega-3 mastná kyselina doplněk, jako způsob, jak snížit vaše triglyceridy. Tyto doplňky mohou být přijata s dalším snížení hladiny cholesterolu léky, jako jsou statiny. Pokud se rozhodnete převzít prodejné doplňky, se Váš lékař je v pořádku jako první. Omega-3 mastné kyseliny doplňky mohou ovlivnit jiné léky užíváte.

Tolerance se liší
Tolerance léků se liší od člověka k člověku. Mezi časté nežádoucí účinky jsou bolesti svalů, bolesti břicha, zácpa, nevolnost a průjem. Pokud se rozhodnete vzít cholesterolu léky, může lékař doporučit jaterní testy monitorovat na léky je vliv na játra.

Děti a cholesterol léčba
Dieta a cvičení jsou nejlepší počáteční léčba pro děti ve věku 2 a starší, kteří mají vysoký cholesterol nebo kteří jsou obézní. Evropská akademie pediatrů doporučuje také léčbu léky na předpis, jako jsou statiny, pro děti 8 let a starší, pokud dítě má vysokou hladinu cholesterolu LDL. Nicméně, toto doporučení je sporný. Dlouhodobé účinky na snížení cholesterolu léky nebyly rozsáhle studován u dětí. Kromě toho jsou některé léky, jako je cholesterol niacinu nedoporučuje pro děti. Vzhledem k neshodě v lékařské komunitě na toto téma, poraďte se se svým dětským lékařem o nejlepší způsob, jak snížit hladinu cholesterolu vašeho dítěte.

Viz také

Životní styl a domácí opravné prostředky

Změny životního stylu jsou nezbytné zlepšit hladinu cholesterolu. Chcete-li aby vaše čísla dolů, snížit nadváhu, jíst zdravé potraviny a zvýšit fyzickou aktivitu. Pokud kouříte, přestaňte.

Ztratit kil
Nadváha přispívá k vysoké hladiny cholesterolu. Ztráty ani 5-10 liber může pomoci snížit celkové hladiny cholesterolu. Začněte tím, že upřímný pohled na své stravovací návyky a každodenní rutiny. Zvažte své problémy na hubnutí - a způsoby, jak je překonat. Stanovit dlouhodobé, udržitelné cíle.

Jíst srdce zdravé potraviny
To, co jíte, má přímý vliv na hladinu cholesterolu. Ve skutečnosti může být strava bohatá na vlákninu a další na snížení cholesterolu potraviny pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, stejně jako statiny, léky pro některé lidi.

 • Vyberte si zdravější tuky. Nasycených tuků a trans-tuků zvýšit svou hladinu celkového cholesterolu a LDL cholesterolu. Získejte více než 10 procent svého denního kalorií z nasycených tuků. Mononenasycené tuky - nalezený v olivovém, arašídové a řepkový olej - je zdravější. Mandle a vlašské ořechy jsou jiné zdroje zdravých tuků.
 • Trans-tuky. Trans-tuky, které se často nacházejí v margarínech a komerčně pečené koláčky, sušenky a koláče, občerstvení jsou velmi špatné pro vaše hladiny cholesterolu. Nejen, že trans-tuky zvýšit celkový LDL ("zlého") cholesterolu, ale také snížit HDL ("dobrého") cholesterolu.

  Možná jste si všimli více na etiketách potravin nyní na trh své výrobky jako "trans tuku." Ale nespoléhejte pouze na tomto štítku. V Evropě, pokud potravina obsahuje méně než 0,5 g trans-tuků v porci, může být označen trans tuku. To se může zdát jako mnoho, ale pokud budete jíst hodně potravin s malým množstvím trans-tuků, může přidat až rychle. Místo toho, přečtěte si seznam složek. Pokud potravina obsahuje částečně hydrogenovaný olej, to je trans-tuky, a vy byste měli hledat alternativu.

 • Omezte dietního cholesterolu Cíl nejvýše 300 miligramů (mg) cholesterolu denně. - Nebo méně než 200 mg jestliže máte srdeční onemocnění. Nejvíce koncentrované zdroje cholesterolu obsahují vnitřnosti, vaječné žloutky a celé mléčné výrobky. Používejte libové maso, vejce náhražky a odtučněného mléka místo.
 • Vyberte celá zrna. Různé živiny nalezené v celých zrnech podporovat zdraví srdce. Vyberte si celozrnné pečivo, celozrnné těstoviny, celozrnné mouky a hnědou rýži. Ovesné vločky a ovesné otruby jsou další dobrou volbou.
 • Zásobili ovoce a zeleniny. Ovoce a zelenina jsou bohaté na vlákninu, která může pomoci snížit hladinu cholesterolu. Svačina na sezónního ovoce. Experiment se zeleninou na bázi rendlíky, polévky a hýbat-se smaží.
 • Jezte srdce-zdravé ryby Některé druhy ryb -. Jako treska, tuňák a černý - mají méně celkového tuku, nasycených tuků a cholesterolu než maso a drůbež dělat. Losos, makrela a sleď jsou bohaté na omega-3 mastných kyselin, které pomáhají podporovat zdraví srdce.
 • . Pít alkohol jen s mírou Mírné pití alkoholu může zvýšit hladinu HDL cholesterolu v krvi - ale výhody nejsou dostatečně silné, aby alkohol doporučit pro každého, kdo nepije už. Pokud se rozhodnete pít, učiňte tak s mírou. To znamená, že již více než jeden nápoj denně pro ženy a jeden dva drinky denně pro muže.

Pravidelně cvičte
Pravidelné cvičení může pomoci zlepšit vaši hladinu cholesterolu. Se se svým lékařem v pořádku, pracovat až do 30 - 60 minuty cvičení denně. Udělejte si svižné chůze denně. Jízda na kole. Zaplavat. Chcete-li zachovat svou motivaci, aby byla stále zábavná. Najít cvičení kámoš nebo se připojit cvičební skupiny. A nemusíte dostat všechny 30-60minuty v jednom cvičení zasedání. Pokud můžete zmáčknout tři až šest 10-minutových intervalech cvičení, budete ještě dostat nějaké snižující hladinu cholesterolu výhody.

Nekouřím
Pokud kouříte, přestaňte. Ukončení může zlepšit HDL cholesterolu v krvi. A výhody nekončí. Jen 20 minut po opuštění, krevní tlak klesá. Do 24 hodin, riziko infarktu snižuje. Do jednoho roku a Vaše riziko srdečních onemocnění je poloviční kuřáka. Během 15 let se riziko srdečních onemocnění je podobná jako u někoho, kdo nikdy nekouřili.

Viz také

Alternativní medicína

Několik přírodních produktů bylo prokázáno, že snížení hladiny cholesterolu, ale některé z nich mohou být užitečné. Se se svým lékařem v pořádku, zvažte tyto vysoké hladiny cholesterolu doplňky a produkty:

 • Artyčok
 • Ječmen
 • Beta-sitosterol (nachází se v ústní doplňků a některé margaríny, jako slib Activ)
 • Černé psyllium (vyskytuje se ve semen slupky a výrobků, jako jsou Metamucil)
 • Česnek
 • Ovesné otruby (nalezený v ovesných vloček a celé oves)
 • Sitostanol (nachází se v ústní doplňků a některé margaríny, jako Benecol)

Možná jste také slyšeli o další doplněk ke snížení hladiny cholesterolu, červená kvasnice. Některé značky Red kvasnice obsahují lovastatin, účinná látka v léku Mevacor. To může být nebezpečné, protože neexistuje žádný způsob, jak určit množství nebo kvalitu lovastatinu v dodatku.

Pokud se rozhodnete, aby se ke snížení hladiny cholesterolu doplňky, pamatujte na důležitost zdravého životního stylu. Pokud Vám lékař předepíše léky na snížení hladiny cholesterolu, vezměte si ji podle pokynů. Ujistěte se, že Váš lékař ví, které doplňují bereš stejně.

Viz také

Prevence

Stejné srdce zdravé změny životního stylu, které mohou snížit hladinu cholesterolu může pomoci zabránit mají vysokou hladinu cholesterolu v první řadě. Chcete-li zabránit vysoký cholesterol, můžete:

 • Ztratit kil a udržet si zdravou váhu
 • Přestat kouřit
 • Jezte s nízkým obsahem tuku, nízkým obsahem soli stravu, která obsahuje mnoho ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků
 • Cvičení po většinu dní v týdnu, po dobu nejméně 30 minut
 • Pít alkohol s mírou, pokud vůbec

Viz také