Zvládání stresu

Zvládání stresu: znát vaše triggery

Vaše reakce na požadavky světa určuje úroveň stresu. Udělejte si čas na zvážení běžné stresory a jejich vliv na vás.

Děti křičí, že účty jsou splatné, a hromadu papírů na stole roste alarmujícím tempem. Je nesporné, - život je plný stresu. Pochopení druhy a zdroje stresu - krátkodobé a dlouhodobé, vnitřní a vnější - je důležitou součástí zvládání stresu. Takže to, co zdůrazňuje vás?

Dva hlavní typy stresu

Stres je vaše tělo reaguje na požadavky světa. Stresory jsou události nebo podmínky ve svém okolí, které mohou vyvolat stres. Vaše tělo reaguje na stres jinak v závislosti na tom, zda stresor je nového - akutní stres - nebo zda stresor byl asi na delší dobu - chronického stresu.

Akutní stres

Také známý jako boj nebo odezva letu, akutní stres je vaše tělo je bezprostřední reakcí na vnímané hrozby, výzvy nebo vyděsit. Akutní reakce na stres je okamžitá a intenzivní, a za určitých okolností to může být vzrušující. Příklady akutních stresorů zahrnovalo pracovní pohovor, nebo dostat pokutu za rychlost.

Jediná epizoda akutního stresu obecně nezpůsobuje problémy pro zdravé lidi. Nicméně, těžká akutní stres způsobit vážné psychické problémy, jako posttraumatickou stresovou poruchou, a dokonce i fyzické potíže, jako je srdeční infarkt.

Chronický stres

Mírná akutní stres může být prospěšný - je může podněcovat k akci, motivovat a povzbudit vás. Problém nastane, pokud stres hromadit a držet kolem. Tento přetrvávající stres může vést ke zdravotním problémům, jako jsou bolesti hlavy a nespavost. Chronické reakce na stres je jemnější, než je akutní stresové reakce, ale účinky mohou být stálejší a problematické.

Efektivní zvládání stresu zahrnuje identifikaci a řízení akutní i chronický stres.

Viz také

Zvládání stresu: znát vaše triggery

Znát vaše stresory

Efektivní zvládání stresu začíná identifikovat své zdroje stresu a vypracování strategií pro jejich správu. Jeden způsob, jak to udělat, je vytvořit seznam se týká situací, nebo problémy, které vyvolávají vaše odpověď na stres. Udělejte si chvilku a zapište top 10 otázek čelíte právě teď. Všimněte si, že někteří z vašich stresory jsou události, které se dějí na vás, zatímco jiní vypadají, že pocházejí zevnitř.

Externí exasperations

Vnější stresory jsou události a situace, které se dějí na vás. Některé příklady vnějších stresorů patří:

  • Významné životní změny. Tyto změny mohou být pozitivní - nové manželství, plánované těhotenství, propagace nebo nový dům. Nebo mohou být negativní - smrt milovaného člověka nebo rozvodu.
  • Životní prostředí. Vstupní ze světa kolem nás může být zdrojem stresu. Zvažte, jak budete reagovat na zvuky, jako je štěkání psa, nebo příliš mnoho nebo příliš málo světla v místnosti.
  • Nepředvídatelné události. Zčistajasna, nezvanými houseguests dorazí. Nebo zjistíte, nájem zvýšil nebo že váš plat byl snížen.
  • Společné pracoviště. Stresory při práci patří nemožné zatížení, nekonečné e-maily, urgentní termíny a náročnou modulu.
  • Sociální. Poznávám nové lidi může být stresující. Jen si myslím o tom, jít na rande naslepo a pravděpodobně začnete potit. Vztahy s rodinou často třít stres stejně. Jen si vzpomeňte na vaše poslední plivl se svým partnerem nebo dítětem.

Strategie pro řízení externích stresory patří faktory životního stylu, jako je jíst zdravou stravu, být fyzicky aktivní a dostatek spánku - což pomůže zvýšit vaši odolnost. Další užitečné kroky zahrnují žádají o pomoc od ostatních, používat humor, učit se být asertivní a procvičování řešení problémů a řízení času.

Vnitřní podráždění

Ne všechny stres pochází z věcí, které se dějí ty. Velká část naší stresové reakce je self-přiměl. Tyto pocity a myšlenky, které se objevují do vaší hlavy a způsobit nepokoje, jsou známé jako vnitřní stresory. Příklady vnitřních stresorů patří:

  • Obavy. Obyčejné zahrnují strach z neúspěchu, strach z mluvení na veřejnosti a strachu z létání.
  • Nejistota a nedostatek kontroly. Jen málo lidí si neví, nebo není schopen kontrolovat, co se může stát. Přemýšlejte o tom, jak byste mohli reagovat při čekání na výsledky lékařského testu.
  • Víry. Může se jednat o postoje, názory a očekávání. Dokonce ani nemusí přemýšlet o tom, jak své víry formují své zkušenosti, ale tyto přednastavené myšlenky často nastaven nás stresu. Zvažte očekávání si na sebe vytvořit perfektní dovolenou nebo oslavu postupu na kariérním žebříčku.

Dobrou zprávou je, že máme schopnost kontrolovat naše myšlenky. Špatnou zprávou je, že naše obavy, postoje a očekávání byli naši společníci na dlouhou dobu a často trvá nějakou snahu změnit. Strategie pro řízení vnitřní stresory patří jevem své myšlenky, napadat negativní myšlenky, pomocí relaxačních technik, a mluvit s důvěryhodného přítele nebo poradce.

Udělejte první krok

Zvládání stresu. Nejistota a nedostatek kontroly.
Zvládání stresu. Nejistota a nedostatek kontroly.

Rozpoznání problému je prvním krokem k jeho vyřešení. Tím začíná identifikovat a pochopit zdroje stresu, jste první krok v učení, aby lépe řídit. Správa, ne odstranit. Stres je součástí života. A to je v pořádku. Můžete se naučit způsoby, jak s ní zacházet.

Viz také