Zvládání stresu

Potřebujete stres úlevu? zkuste 4 je

Rozšiřte své zvládání stresu nářadí osvojením tyto čtyři strategie zvládání stresu: vyhnout, změnit, přijmout a přizpůsobit se.

Když cítíme následky stresu vážení nás dolů, to je jako tahat batoh, který to stále těžší každou minutu. Příliš mnoho stresu může dělat naše cesta životem obtížné.

Šťastné události, jako je svatba, stejně jako nešťastné události, jako je například práce přesčas, může způsobit stres. Pokud váš stres překročí svou schopnost vyrovnat, musíte obnovit rovnováhu snížením stresory, nebo zvýšit svou schopnost vyrovnat se nebo obojí. Zkuste použít jeden ze čtyř je: vyhnout se, změnit, přijmout nebo upravit.

Vyhnout se

Věřte tomu nebo ne, můžete jednoduše vyhnout hodně stresu. Plánovat dopředu, uspořádat své okolí a využít výhod lehčího nákladu.

 • Převezměte kontrolu nad svým okolím. Je provoz šílený? Předčasný odchod do práce, nebo se na delší a méně cestoval cestou. Nenávidím čekání ve frontě na podnikové jídelně? Zabalte si oběd a jíst na vašem pracovním stole.
 • Vyhněte se lidem, kteří tě obtěžovat. Pokud máte spolupracovníka, který způsobí, že vaše čelist čase, dát fyzickou vzdálenost mezi vámi dvěma. Posaďte se daleko na zasedáních nebo se projít po jeho nebo její boxu, i když to vyžaduje nějaké další kroky.
 • Naučte se říkat ne. Máte spoustu povinností a nároků na váš čas. V určitém okamžiku, přejedete čáru mezi tím, charitativní a být hloupý. Ztlumte sousedství sportovní ligy. Předejte koučování T-ball. Ti kolem vás ocení víc času s uvolněnou vám. A budete mít čas, aby si je taky.
 • Ditch součástí vašeho seznamu. Označte své to-do list s to, dvojky a C je podle důležitosti. V hektických dnů, poškrábání C je z vašeho seznamu.

Nicméně, některé problémy nelze vyhnout. V situacích, zkuste jinou techniku.

Změnit

Jedna z nejužitečnějších věcí, které můžete udělat v období stresu, je vzít zásoby, pokuste se změnit situaci k lepšímu.

 • Uctivě požádat ostatní, aby změnili své chování. A byli ochotni udělat totéž. Malé problémy často vytvářejí ty větší, pokud nejsou vyřešeny. Pokud jste unaveni z toho, že terčem vaší manželky vtipy na večírcích, požádejte ji nechat z rutině komedie. Na oplátku byli ochotni si své další vtipy a děkuji jí za humoring vás.
 • Sdělit své pocity otevřeně. Nezapomeňte použít "i" příkazy, jako "Cítím se frustrovaný kratší lhůty a větší pracovní vytížení. Je tu něco, co můžeme udělat pro to, vyvážit věci?"
 • Řídit svůj čas lépe dát dohromady podobné úkoly -. Skupina vaše telefonní hovory, auto pochůzky a výpočetní techniky úkoly. Odměnou zvýšené účinnosti bude čas navíc.
 • Státní hranice předem. Namísto dušení přes kolegy nonstop tlachání, zdvořile zahájení konverzace s "Mám jen pět minut na krytí tohle."

Viz také

Potřebujete stres úlevu? zkuste 4 je

Přijmout

Někdy nemáme jinou možnost, než přijmout věci takové, jaké jsou. Pro ty časy se snaží:

 • Promluvte si s někým. Nemusí být možné je měnit frustrující situace, ale to neznamená, že vaše pocity nejsou legitimní. Telefon nebo naplánovat přestávku na kávu s chápavým přítelem. Budete se cítit lépe po rozhovoru ji.
 • Odpusťte. Trvá energii zlobit. Odpuštění může trvat praxi, ale tím budete osvobodit se od spalující více negativní energie. Proč dušené ve svém hněvu, když jste mohli pokrčit rameny a jít dál?
 • Praxe pozitivní self-talk. Je to snadné ztratit objektivitu, když jste ve stresu. Jeden negativní myšlenka může vést k další, a brzy jste vytvořili duševní lavina. Buďte pozitivní. Místo přemýšlení, "Já jsem hrozná s penězi a nikdy nebude schopen kontrolovat své finance", zkuste toto: "Udělal jsem chybu s mými penězi, ale jsem odolnější já se přes to dostat.".
 • Učit se ze svých chyb. Tam je hodnota v uznání "učenlivý moment." Nemůžete změnit skutečnost, že otálení poškodit váš výkon, ale můžete ujistěte se, že přidělí více času v budoucnosti.

Přizpůsobit

Zvládání stresu. Převezměte kontrolu nad svým okolím.
Zvládání stresu. Převezměte kontrolu nad svým okolím.

Myšlení nezvládnete, je jedním z největších stresorů. To je důvod, proč přizpůsobení - což často znamená změnu své požadavky a očekávání - může být velmi užitečné při zvládání stresu.

 • Upravte úroveň. Potřebujete k vysávání prachu a dvakrát týdně? By makarony se sýrem je nemyslitelné nahradit domácí lasagne? Znovu nastavit úspěch a přestat usilovat o dokonalost, a může pracovat s trochu méně viny a frustrace.
 • Praxe Myslela zastavení. Zastavit chmurné myšlenky okamžitě. Odmítnout přehrát stresující situaci jako negativní, a to může přestat být negativní.
 • Přeformulovat problém. Zkuste se podívat na vaši situaci z nového pohledu. Místo toho, pocit frustrovaný, že jsi doma s nemocným dítětem, podívat se na to jako příležitost, jak se spojit, relaxovat a dokončit dávky prádla.
 • Přijmout mantru. Vytvořte rčení jako "Já to zvládnu," a mentálně opakovat iv náročných situacích.
 • Vytvořte majetku sloupec Představte si všechny ty věci, které přinášejí radost do života:. Dovolená, děti, domácí zvířata. Pak volejte na tomto seznamu, když jste ve stresu. To bude dát věci do souvislostí a slouží jako připomínka životních radostí.
 • Podívejte se na velký obraz. Zeptejte se sami sebe: "Bude to záležitost za rok nebo za pět let?" Odpověď je často ne. Uvědomil si to dělá stresující situace jeví jako méně ohromující.

Výběr správné techniky

Stresory dobré a špatné jsou součástí každého života. Praxe použití těchto technik vyrovnat stresu rovnici. S praxí, bude to kdysi statný batoh se váš soukromý triků. Brzy budete moci vytáhnout jen nástroj, který vás udrží turistika po celý život konstantní klipu.

Viz také