Zvládání stresu

Stres úlevu od smíchu? to není vtip

Pokud jde o zmírnění stresu, více hihňání a guffaws jsou přesně to, co mu doktor objednal. Zde je proč.

Ať už se provinile guffawing v epizodě "South Park", nebo tiše chichotala nejpozději New Yorker karikatura, smál se dobře. Smích je skvělá forma stresu, a to není vtip.

Stres úleva od smíchu

Dobrý smysl pro humor nemůže vyléčit všechny neduhy, ale data jsou montáž o pozitivních věcí smích můžete udělat.

Zvládání stresu. Stimulovat mnoho orgánů.
Zvládání stresu. Stimulovat mnoho orgánů.

Krátkodobé přínosy
Dobrý smích má skvělé krátkodobé účinky. Když začnete se smát, to není jen odlehčit zátěž psychicky, ale ve skutečnosti vyvolává fyzické změny v těle. Smích může:

 • Stimulovat mnoho orgánů. Smích zvyšuje příjem kyslíku-bohatý vzduch, stimuluje vaše srdce, plíce a svaly a zvyšuje endorfiny, které se uvolňují do mozku.
 • Aktivace a zmírnit stresovou reakci. Nevázaný smích požáry a pak se ochladí na stresovou reakci a zvyšuje tepovou frekvenci a krevní tlak. A výsledek? Dobrý, uvolněný pocit.
 • Uklidnit napětí. Smích může také stimulovat krevní oběh a pomoci uvolnění svalů, z nichž oba pomoci snížit některé fyzické příznaky stresu.

Dlouhodobé účinky
Smích není jen rychlý pick-me-up, ačkoli. Je to také dobré pro vás během na dlouhou trať. Smích může být:

 • Zlepšete svůj imunitní systém. Negativní myšlenky manifestovat do chemických reakcí, které mohou mít vliv na vaše tělo tím, že větší důraz do vašeho systému a snižuje imunitu. Naopak pozitivní myšlenky skutečně uvolnit neuropeptides, které pomáhají v boji proti stresu a potenciálně více-závažných onemocnění.
 • Zbavte se bolesti. Smích může zmírnit bolest tím, že přiměje tělo produkovat své vlastní přirozené léky proti bolesti. Smích může rozbít bolest křeče cyklu společné některých svalových onemocnění.
 • Zvýšení osobní spokojenosti. Smích, může být také snazší vyrovnat se s obtížnými situacemi. Pomáhá také spojit s ostatními lidmi.
 • Zlepšit náladu. Mnoho lidí zkušenost deprese, někdy kvůli chronické nemoci. Smích může pomoci zmírnit vaše deprese a úzkosti, a budete cítit šťastnější.

Viz také

Stres úlevu od smíchu? to není vtip

Zlepšete svůj smysl pro humor

Bojíte se, že máte zaostalé - nebo neexistující - bránice? V pořádku. Humor se lze naučit. Ve skutečnosti může být rozvoj a zdokonalování váš smysl pro humor být jednodušší, než si myslíte.

 • Dejte humor na obzoru. Najít několik jednoduchých předmětů, jako jsou fotografie nebo komiksy, které vás smát. Pak se pověsí až doma nebo v kanceláři. Mějte vtipné filmy a komedie album na ruce, když potřebujete přidanou humor podporu.
 • Smějte se a svět se směje s tebou. Najít způsob, jak se smát o své vlastní situaci a sledovat svůj stres začíná slábnout. I když se cítí nucen na první, praxe se smát. To dělá vaše tělo dobré.
 • Podělte se o smích. Ať je to zvyk trávit čas s přáteli, kteří se budete smát. A pak oplatit sdílením veselé historky nebo vtipy s těmi kolem vás.
 • Knock-knock. Projděte místním knihkupectví nebo knihovny výběr vtip knih a získat několik žeber ticklers ve svém repertoáru, které můžete sdílet s přáteli.
 • Vědět, co není vtipné. Nesmějte se na úkor ostatních. Některé formy humor nejsou vhodné. Použijte svůj nejlepší úsudek rozeznat dobrý vtip ze špatné nebo škodlivé, jeden.

Smích je nejlepší lék

Nestyď se a zkusit to. Otočte koutky úst nahoru do úsměvu a pak dát se smát, i když to je trochu nucený. Poté, co jste měli svůj smích, zhodnotit, jak se cítíte. Jsou vaše svaly trochu méně nervózní? Cítíte se více uvolněně, nebo nafukovací? To je přírodní zázrak se smát při práci.

Viz také