Zvládání stresu

Jóga: Boj stres a najít klid

Je jóga pro vás to pravé? to je, pokud chcete v boji proti stresu, získat kondici a zůstat zdravý.

Váš mobilní telefon zvoní, váš šéf se chce s tebou mluvit, a váš partner chce vědět, co je k večeři. Stres a úzkost jsou všude. Pokud jste dostat to nejlepší z vás, možná budete chtít vyrazit na podložku a dát jógu vyzkoušet.

Jóga je mysl-tělo praxe, která spojuje protahovací cvičení, řízené dýchání a relaxace. Jóga může pomoci snížit stres, snižuje krevní tlak a zlepšují srdeční funkci. A téměř každý může udělat.

Pochopení jóga

Jóga je považována mysl-tělo typ doplňkové a alternativní medicíny praxi. Jóga spojuje fyzické a duševní disciplíny dosáhnout klid těla a mysli, který vám pomůže relaxovat a zvládat stres a úzkost.

Jóga má mnoho stylů, forem a intenzity. Hatha jóga, zejména může být dobrou volbou pro zvládání stresu. Hatha je jedním z nejběžnějších stylů jógy, a začátečníci se mohou stejně jako jeho pomalejší tempo a jednodušší pohyby. Ale většina lidí může těžit z jakéhokoliv stylu jógy - je to všechno o vašich osobních preferencích.

Klíčovými součástmi hatha jógy a nejobecnější jógy jsou:

 • Poses. Jóga, také volal držení těla, jsou série pohybů, které mají zvýšit pevnost a pružnost. Představuje rozsah od ležel na podlaze, zatímco zcela uvolněně obtížných pozic, které jste táhnoucí své fyzické limity.
 • Dýchání. Řízení dýchání je důležitou součástí jógy. V józe dech vyjadřujete svůj životní energii. Jóga nás učí, že kontrola dýchání vám pomůže ovládat své tělo a uklidnit svou mysl.

Zdravotní přínosy jógy

Potenciální zdravotní přínosy jógy patří:

 • Snížení stresu. Řada studií ukázala, že jóga může pomoci snížit stres a úzkost. To může také zlepšit vaši náladu a celkový pocit pohody.
 • Lepší fitness. Cvičení jógy může vést ke zlepšení rovnováhy, flexibility, rozsah pohybu a sílu. A to znamená, že jste méně pravděpodobné, že zraníte v jiných fyzických nebo úsilí ve své každodenní činnosti.
 • Správa chronických onemocnění. Jóga může pomoci snížit rizikové faktory chronických onemocnění, jako jsou srdeční choroby a vysoký krevní tlak. Jóga může také pomoci zmírnit chronických onemocnění, jako jsou deprese, bolesti, úzkosti a nespavosti.

Viz také

Jóga: Boj stres a najít klid

Jóga opatření

Jóga je obecně považován za bezpečný pro většinu zdravých lidí, když cvičil pod vedením vyškoleného instruktora. Ale tam jsou některé situace, ve kterých jóga může představovat riziko.

Podívejte se svého poskytovatele zdravotní péče, než začnete jógu, pokud máte některý z následujících stavů nebo situací:

 • Herniated disk
 • Riziko vzniku krevních sraženin
 • Deconditioned stát
 • Oční podmínky, včetně glaukomu
 • Hypertyreóza
 • Těhotenství
 • Závažné problémy s rovnováhou
 • Těžká osteoporóza
 • Nekontrolovaný krevní tlak

Můžete být schopni cvičit jógu v těchto situacích, pokud užíváte určitá opatření, jako je zamezení určitých pózách nebo natahuje. Pokud se u Vás objeví příznaky nebo problémy, navštivte svého lékaře, aby se ujistil, že jste stále výhodu a nepoškodí z jógy.

Začínáme

I když se můžete naučit jógu z knih a obrazů, začátečníci obvykle být užitečné naučit s instruktorem. Třídy také kamarádství a přátelství, které jsou také důležité pro celkovou pohodu.

Když zjistíte, třídu, která zní zajímavě, mluvit s instruktorem, takže víte, co můžete očekávat. Položme následující otázky:

 • Jaké jsou instruktor kvalifikaci? Kde se on nebo ona vlaku a jak dlouho on nebo ona vyučuje?
 • Má instruktor má zkušenosti s prací se studenty s vašimi potřebami a zdravotní problémy? Pokud máte bolesti v koleni nebo bolavé rameno, může instruktor vám pomůže najít pózy, které nebudou zhoršovat Váš zdravotní stav?
 • Jak náročné je třída? Je vhodný pro začátečníky? Bude to snadné sledovat spolu, pokud je to váš první čas?
 • Co můžete očekávat od třídy? Je zaměřen na vaše potřeby, jako je zvládání stresu a relaxaci, nebo je zaměřen na lidi, kteří chtějí využívat další výhody?

Dosažení správné rovnováhy

Každý tělo je jiné a jógových pozic by měl být upraven na základě individuálních schopností. Výběr trenéra, který je zkušený a pozorný vašim potřebám, je důležitým prvním krokem k bezpečné a účinné cvičení jógy.

Zvládání stresu. Správa chronických onemocnění.
Zvládání stresu. Správa chronických onemocnění.

Bez ohledu na to, jaký typ jógy cvičíte, nemusíte dělat každý představovat. Pokud póza je nepohodlné, nebo nemůžete držet tak dlouho, jak instruktora žádostí, nedělejte to. Dobří učitelé pochopí a podpoří vás prozkoumat - ale nesmí překročit - své osobní hranice.

Viz také