Zvládání stresu

Meditace: jednoduchý, rychlý způsob, jak snížit stres

Meditace může setřít svou denní stres, což s sebou nese vnitřní klid. Podívejte se, jak se můžete snadno naučit meditovat kdykoliv to budete nejvíce potřebovat.

Pokud stres má vás úzkost, napětí a strach, zvažte meditaci. Strávit i několik minut v meditaci může obnovit klid a vnitřní mír.

Každý může praktikovat meditaci. Je to jednoduché a levné, a nevyžaduje žádné speciální vybavení. A můžete meditovat, ať jste kdekoli - ať už jste na procházce, jízdě na autobus, čeká v ordinaci lékaře, nebo dokonce uprostřed složité obchodní jednání.

Pochopení meditace

Meditace byla praktikována po tisíce let. Meditace původně měla přispět k prohloubení pochopení posvátných a mystické síly života. V těchto dnech, je meditace běžně používá pro relaxaci a snížení stresu.

Meditace je považován za druh mysl-tělo alternativní medicíny. Meditace vytváří hluboký stav uvolnění a klidné mysli. Při meditaci soustředit svou pozornost a eliminovat proud neuspořádaných myšlenek, které mohou být zaplňující svou mysl a způsobuje stres. Tento proces má za následek zvýšenou fyzickou a psychickou pohodu.

Výhody meditace

Meditace vám může dát pocit klidu, míru a vyrovnanosti, která je přínosem jak vaše emocionální pohodu a váš celkový zdravotní stav. A tyto výhody nekončí, když vaše meditace relace skončí. Meditace může pomoci nést víc klidně přes den, a může dokonce zlepšit určité zdravotní potíže.

Meditace a emocionální pohodu
Když meditujete, musíte odstranit informační přetížení, které se hromadí každý den a přispívá ke stresu.

Emocionální výhody meditace patří:

 • Získání nový pohled na stresových situacích
 • Stavební dovednosti pro řízení stresu
 • Zvyšování sebevědomí
 • Zaměření na současnost
 • Snížení negativních emocí

Meditace a nemoci
Meditace by mohlo být užitečné, pokud máte zdravotní stav, a to zejména ten, který může být zhoršil stresu. Zatímco rostoucí skupina vědeckých výzkumů podporuje přínosy pro zdraví, meditace, někteří výzkumníci věří, že to ještě není možné vyvodit závěry o možných výhodách meditace.

S tím na mysli, některé výzkumy naznačují, že meditace může pomoci takové podmínky, jako jsou:

 • Alergie
 • Úzkostné poruchy
 • Astma
 • Přejídání
 • Rak
 • Deprese
 • Únava
 • Srdeční choroba
 • Vysoký krevní tlak
 • Bolest
 • Problémy se spánkem
 • Zneužívání návykových látek

Ujistěte se, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče o výhodách a nevýhodách používání meditace, pokud máte některý z těchto podmínek nebo jiných zdravotních problémů. V některých případech, může meditace zhoršit příznaky spojené s určitými duševních nemocí. Meditace není náhradou za tradiční lékařské ošetření. Ale to může být užitečným doplňkem vašeho jinou léčbu.

Typy meditace

Meditace je zastřešující termín pro mnoho způsobů, jak na uvolněném stavu bytí. Existuje mnoho druhů meditace a relaxační techniky, které mají meditační komponenty. Všechny mají stejný cíl dosáhnout vnitřní mír.

Způsoby, jak meditují, mohou zahrnovat:

 • Řízená meditace. Někdy se nazývá řízené zobrazování nebo vizualizaci, s touto metodou meditace tvoří mentální obrazy míst nebo situací, zjistíte, relaxační. Při pokusu o použití co nejvíce smyslů, jak je to možné, jako vůně, pohledy, zvuky a textury. Ty mohou být vedeny prostřednictvím tohoto procesu průvodcem nebo učitele.
 • Mantra meditace. V tomto typu meditace, budete tiše opakovat uklidňující slovo, myšlenku nebo frázi, aby se zabránilo rušivé myšlenky.
 • Meditace všímavosti. Tento druh meditace je založen na tom, že s vědomím, nebo mají větší povědomí a přijetí žít v přítomném okamžiku. Můžete rozšířit uvědomění. Ty se zaměřují na to, co Vás během meditace, jako je tok dechu. Můžete pozorovat své myšlenky a emoce, ale nechat projít bez rozsudku.
 • Qi gong. Tento postup obvykle kombinuje meditace, relaxace, fyzický pohyb a dýchání cvičení s cílem obnovit a udržet rovnováhu. Qi gong (Chee-gung), je součástí tradiční čínské medicíny.
 • Tai chi. Jedná se o formu jemných čínských bojových umění. V tai chi (TIE-Chee), budete provádět vlastním tempem řadu poloh a pohybů ve pomalým, ladným způsobem při nácviku hluboké dýchání.
 • Transcendentální meditace. Můžete použít mantru, jako je slovo, zvuk nebo frázi opakovaně tiše, zúžit uvědomění a odstranit všechny myšlenky z vaší mysli. Můžete soustředit výhradně na své mantry dosáhnout stavu dokonalého klidu a vědomí.
 • Jóga. Můžete provést řadu pozic a řízené dýchání cvičení s cílem prosazovat pružnější tělo a klidnou mysl. Jak budete postupovat pozice, které vyžadují rovnováhu a koncentraci, jste vyzývají, aby zaměřily méně na rušný den a více na chvíli.

Viz také

Meditace: jednoduchý, rychlý způsob, jak snížit stres

Prvky meditace

Různé typy meditace může obsahovat různé funkce, které vám pomohou meditovat. Ty se mohou lišit v závislosti na jehož vedením se budete řídit, nebo kteří se učí třídu. Některé z nejběžnějších funkcí v meditaci patří:

 • Věnovat zvýšenou pozornost. Zaměření pozornost je obecně jedním z nejdůležitějších prvků meditace. Zaměření pozornost je to, co pomáhá osvobodit svou mysl od mnoha rušivých vlivů, které způsobují stres a starosti. Vy se můžete soustředit svou pozornost na takové věci, jako určitý objekt, obraz, mantry, nebo dokonce dýchání.
 • Uvolněné dýchání. Tato technika zahrnuje hluboký, i-chodil dýchání pomocí sval bránice rozšířit své plíce. Cílem je zpomalit svůj dech, aby v více kyslíku, a snížit používání svalů ramen, krku a horní části hrudníku při dýchání tak, že dýcháte efektivněji.
 • Klidné prostředí Pokud jste začátečník, může praktikovat meditaci bylo jednodušší, kdyby jste na klidném místě s několika rozptyloval -. Bez televize, rádia nebo mobily. Jak se dostanete zručnější při meditaci, můžete být schopni to udělat kdekoliv, a to zejména ve vysoce namáhaných situacích, kdy je nejvíce těžit z meditace, jako jsou dopravní zácpy, stresující pracovní jednání nebo dlouhé řadě v obchodě.
 • Pohodlné pozici. Můžete meditovat, zda sedíte, vleže, procházky nebo na jiná místa nebo činnosti. Jen se snažím být pohodlné, takže můžete získat co nejvíce z vaší meditace.

Každodenní způsoby, jak meditovat

Nenechte se myšlenka na meditaci "pravý" způsob, jak přidat do svého stresu. Jistě, můžete navštěvovat speciální meditační centra nebo skupinové kurzy pod vedením zkušených instruktorů. Ale můžete také meditaci snadno na vlastní pěst.

A vy můžete udělat meditaci jako formální nebo neformální, jak chcete - ať vyhovuje vašemu životnímu stylu a situace. Někteří lidé stavět meditaci do svého každodenního života. Například, mohou začínat a končit každý den hodinu meditace. Ale vše, co skutečně potřebujete, je pár minut kvalitní čas pro meditaci.

Zde jsou některé způsoby, jak můžete meditovat na vlastní pěst, ať už si vyberete:

 • Dýchejte zhluboka. Tato technika je vhodná pro začátečníky, protože dýchání je přirozená funkce. Soustředit veškerou pozornost na svůj dech. Soustřeďte se na pocity a poslouchat, jak si nádechu a výdechu nosními dírkami. Dýchejte zhluboka a pomalu. Když se vaše pozornost se toulá, jemně vraťte svou pozornost na svůj dech.
 • Scan vašeho těla. Při použití této techniky, zaměřit pozornost na různých částech těla. Uvědomte si svého těla různé pocity, ať už je to bolest, napětí, teplo a odpočinek. Spojte tělo skenování s dechovými cvičeními a představte dýchání teplo nebo relaxaci do a ven z různých částí těla.
 • Opakování mantry. Můžete si vytvořit svůj vlastní mantru, ať už je to náboženský nebo světský. Příklady náboženských manter zahrnují modlitbu Ježíše v křesťanské tradici, svaté jméno boha v Judaismu, nebo mantry OM hinduismu, buddhismu a dalších východních náboženství.
 • Procházka a meditovat. Kombinace procházku s meditace je efektivní a zdravý způsob, jak si odpočinout. Můžete použít tuto techniku ​​kamkoliv jdete - v klidném lese, na městském chodníku nebo v obchoďáku. Při použití této metody, zpomalit tempo chůze, takže se můžete soustředit na každý pohyb nohou a chodidel. Nepoužívejte zaměřit se na konkrétní cíle. Soustřeďte se na své nohy a chodidla, opakující se akce slov ve své mysli, jako je zvedání, pohybu a umístění, jak si zvednout každou nohu, přesunout nohu dopředu a položte nohu na zem.
 • Zapojit se do modlitby. Modlitba je nejznámější a široce vycvičený příklad meditace. Mluvené i psané modlitby jsou ve většině náboženských tradic. Můžeš se modlit pomocí vlastních slov nebo číst modlitby napsané jinými. Podívejte se na self-help nebo 12-krok-za obnovu část místním knihkupectví pro příklady. Promluvte si s rabín, kněz, pastor nebo jiný duchovní vůdce o zdrojích.
 • Přečtěte si a přemýšlet. Mnoho lidí hlásí, že prospěch z čtení básně či posvátných textů, přičemž několik okamžiků tiše přemýšlet o jejich významu. Můžete také poslouchat duchovní hudby, mluveného slova nebo hudby najdete relaxační a inspirující. Možná budete chtít napsat svůj odraz v časopise, nebo o nich diskutovat s kamarádem nebo duchovní vůdce.
 • Zaměřte svou lásku a vděčnost. V tomto typu meditace, můžete zaměřit svou pozornost na posvátný předmět nebo bytí, tkaní pocity lásky a vděčnosti do svých myšlenek. Můžete také zavřít oči a použít svou představivost, nebo dívat se na zastoupeních objektu.

Budování vaší meditace dovednosti

Nesuďte své meditační dovednosti, které mohou zvýšit svůj stres. Meditace vyžaduje praxi. Mějte na paměti, například, že je to běžné, že vaše mysl bloudit při meditaci, bez ohledu na to, jak dlouho jste byli cvičit meditaci. Pokud jste meditovat uklidnit svou mysl a vaše pozornost putuje, se pomalu vraťte do objektu, pocit nebo pohyb jste se zaměřením na.

Zvládání stresu. Meditace všímavosti.
Zvládání stresu. Meditace všímavosti.

Experiment, a budete pravděpodobně zjistit, jaké druhy meditace pracovat pro vás nejlepší a co vás baví. Přizpůsobit meditaci vašim potřebám v tuto chvíli. Pamatujte si, že to není správná cesta, nebo špatný způsob, jak meditovat. Důležité je, že meditace vám pomůže s snižování stresu a celkově lepší pocit.

Viz také