Zvládání stresu

Cvičení a stres: jít dál zvládat stres

Cvičení v téměř jakékoliv podobě může působit jako stres odlehčovací. Být aktivní, se mohou zvýšit vaše dobrý pocit endorfiny a odvést vás od každodenních starostí.

Víte, že cvičení dělá vaše tělo dobré, ale jste příliš zaneprázdněni a zdůraznil, aby se vešel do vašeho života. Počkej chvíli - je to dobrá zpráva, pokud jde o cvičení a stresu.

Prakticky jakákoliv forma cvičení, z aerobiku na jógu, může působit jako stres odlehčovací. Pokud si nejste sportovec, nebo i když jste naprosto z formy, můžete ještě udělat trochu cvičení jít dlouhou cestu směrem k zvládání stresu. Objevte spojení mezi cvičením a zbavení se stresu - a proč cvičení by mělo být součástí vašeho plánu zvládání stresu.

Cvičení a stresu

Cvičení zvyšuje vaše celkové zdraví a svůj smysl pro pohodu, což klade větší PEP v kroku každý den. Ale cvičení má také některé přímé stresu mlátit výhody.

 • To čerpadla do vašich endorfinů. Fyzická aktivita pomáhá narazit na výrobu vašeho mozku dobrý pocit neurotransmitery, zvané endorfiny. I když tato funkce je často odkazoval se na jako běžec je vysoce, strhující hra tenisu nebo přírodní túru mohou také přispět k tomuto stejný pocit.
 • Je to meditace v pohybu. Po rychlé tempo hry racquetball nebo několik kol v bazénu, budete často zjistíte, že jste zapomněli na celý den podráždění a soustředil se jen na vaše tělo pohyby. Když začnete pravidelně vrhnout své každodenní napětí pohybem a fyzickou aktivitou, možná zjistíte, že toto zaměření na jediný úkol, a výsledná energie a optimismu, vám pomůže zůstat v klidu a jasně ve všem, co děláte.
 • Zlepšuje náladu. Pravidelné cvičení může zvýšit sebevědomí a snížení příznaků spojených s mírnou depresí a úzkosti. Cvičení také může zlepšit váš spánek, který je často narušen stresem, deprese a úzkosti. To vše může zmírnit hladinu stresu a dá vám pocit velení své tělo a svůj život.

Viz také

Cvičení a stres: jít dál zvládat stres

Dejte cvičení a stres úlevu pracovat pro vás

Úspěšný cvičební program začíná s několika jednoduchých krocích.

 • Poraďte se se svým lékařem. Pokud jste nevyužili nějakou dobu a máte zdravotní problémy, můžete si promluvit se svým lékařem před zahájením nového cvičením.
 • Procházka před spuštěním. Vybudovat vaší fyzické kondice se postupně. Vzrušení o novém programu může vést k přehánění, a případně i zranění. U většiny zdravých dospělých, ministerstvo zdraví a sociálních služeb doporučuje získat alespoň 150 minut týdně středně aerobní aktivity (myslím svižné chůzi nebo plavání), nebo 75 minut v týdnu intenzivního aerobní aktivity (jako je běh). Pokud jste nový vykonávat, začít na střední úrovni a přidejte intenzivní činnost jako vaše kondice zlepšuje.
 • Dělej, co miluješ. Prakticky jakákoliv forma cvičení nebo pohybu může zvýšit úroveň fyzické kondice a zároveň snižuje stres. Nejdůležitější je vybrat si činnost, která vás baví. Příklady zahrnují chůzi, do schodů, jogging, jízda na kole, jóga, tai-chi, zahradnictví, vzpírání a plavání.
 • Tužka to tam když váš plán může vyžadovat ráno zacvičit jeden den a večer činnost další, vybojovat nějaký čas přestěhovat každý den vám pomůže, aby vaše cvičební program probíhající prioritu.

Držet se ho

Zahájením cvičebního programu je jen první krok. Zde je několik tipů pro lepení s novou rutinu nebo oživení unavené cvičení:

 • Nastavit SMART cíle. Zapište konkrétní, měřitelné, dosažitelné, relevantní a časově omezené cíle. Pokud váš hlavním cílem je snížit stres ve vašem životě a načerpat nové síly, může vaše konkrétní cíle patří závazkem k chůzi během polední hodiny třikrát týdně, nebo v případě potřeby najít chůvy sledovat své děti, takže můžete sklouznout pryč zúčastnit cyklistické třídy.
 • Najděte si přítele. Vědět, že někdo čeká na vás se ukázat v posilovně nebo parku může být silnou motivací. Pracuje se s přítelem, spolupracovníkem nebo člena rodiny často přináší novou úroveň motivace a odhodlání k tréninku.
 • Změňte svůj rutina. Pokud jste vždycky konkurenční běžec, podívejte se na jiné, méně konkurenční možností, které vám mohou pomoci při snižování stresu, jako jsou pilates nebo jógy. Jako bonus, mohou laskavější, jemnější cvičení zvýšit svůj chod a zároveň snižuje stres.
 • Cvičení v krocích. Even krátké záchvaty dávek Nabídka aktivit. Například, pokud se nevejde do jednoho 30-ti minut chůze od hotelu, zkuste tři 10-minutové procházky místo. Co je nejdůležitější je dělat pravidelné fyzické aktivity součástí vašeho životního stylu.
Zvládání stresu. To čerpadla do vašich endorfinů.
Zvládání stresu. To čerpadla do vašich endorfinů.

Ať se stane cokoliv, nemyslím, že cvičení jako ještě jedna věc na to-do seznamu. Najděte činnost vás baví - ať už je to aktivní tenisový zápas nebo meditativní meandr dolů do místního parku a zpět - a učinit z něj součást svého pravidelného režimu. Jakákoliv forma fyzické aktivity vám mohou pomoci uvolnit a stát se důležitou součástí vašeho přístupu k uvolnění stresu.

Viz také