Cukrovka

Glukometr: Jak si vybrat

Mnoho typů glukometrů jsou k dispozici. Zde je návod, jak si vybrat ten, který vyhovuje vašim potřebám a životnímu stylu.

Pokud máte cukrovku, budete pravděpodobně potřebovat glukometr - malá počítačová zařízení - pro měření a zobrazení hladiny glukózy v krvi. Cvičení, jídlo, léky, stres a další faktory ovlivnit hladinu glukózy v krvi. Použití glukometr vám může pomoci lépe zvládat diabetes sledováním výkyvů způsobených těmito faktory.

Mnoho typů glukometrů jsou k dispozici, od základních modelů až více pokročilé metrů s více funkcemi a možnostmi. Náklady na glukometrů a testovací proužky se mění tak, jak je pojištění. Studie všechny své možnosti před rozhodnutím, který model koupit. Zde je na co se zaměřit.

Výběr správné metr

Při výběru glukometr, může pomoci znát základy toho, jak fungují. Chcete-li použít většinu glukometry, musíte nejprve vložit jeden konec testovacího proužku do zařízení. Potom píchnutí čisté konečky prstů se speciální jehlou (Lancet), takže můžete čerpat kapku krve. Pečlivě dotknout druhý konec testovacího proužku do krve a čekat na glykemie se objeví na obrazovce.

Diabetes. Snadné použití a údržbě.
Diabetes. Snadné použití a údržbě.

Glukometry jsou obvykle přesné, jak měřit glukózu, ale oni se liší v typu a počtu funkcí, které nabízejí. Zde je několik faktorů, které je třeba při výběru glukometr:

  • Pojištění. Poraďte se se svým poskytovatelem pojištění pro krytí detailů, než si koupit. Někteří poskytovatelé pojištění omezit krytí určitých modelů nebo omezit celkový počet testovacích proužků povolených.
  • Nákladů. Měřiče liší v ceně, tak porozhlédnout. Ujistěte se, že faktor nákladů na testovacích proužků, zejména v případě pojistné neplatí za ně. Testovací proužky jsou nejdražší součástí kontroly, protože slouží tak často. Měřič může být nejlevnější na trhu, ale nemusí být dobré řešení, pokud pásy stojí dvakrát tolik. Také, jednotlivě balené proužky bývají dražší, ale nemusíte použít všechny proužky v kontejneru před uplynutím doby nebo ve stanoveném počtu dní po otevření obalu. Zjistit, jaký typ pásku je nejvíce nákladově-efektivní pro vás.
  • Snadné použití a údržbě. Některé měřiče jsou snadnější k použití než ostatní. Jsou glukometr a testovací proužky pohodlné držet? Můžete snadno vidět čísla na obrazovce? Jak snadné je dostat krev do pruhů? Znamená to vyžadují malou či velkou kapku krve? Také některé značky metrů musí být kódovány a jiní bez kódování. Číselné kódy jsou používány pro kalibraci měřicího přístroje s testovacími proužky pro přesné výsledky.
  • Speciální funkce. Zeptejte se na funkce, co vyhovuje vašim specifickým potřebám. Například, některé přístroje jsou velké s proužky, které jsou jednodušší. Některé z nich jsou kompaktní a snadnější přenášení. Lidé se zrakovým postižením mohou koupit přístroj s velkým displejem nebo "mluvit", měřidla, která oznamuje výsledky. Barevné metrů, které poskytují rychlé čtení je pro děti. Některé modely mají podsvícení, což je užitečné pro noční čtení. Jiní jsou vyrobeny tak, aby vydržely extrémní teploty, což může být užitečné pro lidi, kteří tráví hodně času venku, například turisty nebo stavebních dělníků.
  • Informace o ukládání a načítání. Zvažte, jak se přístroj ukládá a načítá informace. Některé mohou sledovat veškeré informace, které byste normálně napsat do protokolu, jako je čas a datum testu, výsledek, a trendy v průběhu času. Některé metrů nabízí možnost stahovat své hodnoty glukózy v krvi do počítače nebo mobilního telefonu, pak e-mailem výsledky testu se svým lékařem.
  • Podpora. Mnoho metr výrobců zahrnují bezplatné číslo na zadní straně přístroje nebo balení, které můžete volat o pomoc. Podívejte se na měřidla, která obsahuje jasné instrukce, které ukazují správný způsob, jak používat přístroj. Někteří výrobci nabízejí uživatelské příručky na svých internetových stránkách.

Viz také

Glukometr: Jak si vybrat

Pokroky v monitorovacích nástrojů

I když prst píchnutí zůstává zlatým standardem pro sledování hladiny cukru v krvi, vědci vyvíjejí produkty určené vzít "Au" z procesu. Můžete požádat svého lékaře o těchto alternativ.

Zařízení Jak to funguje Úvahy
Alternativní místo monitoru Umožňuje vzorky krve z oblastí, které by mohly být méně bolestivé než prstem, jako jsou paže, břicho nebo stehna Není tak přesná jako vzorky prstu, když hladina cukru v krvi stoupá nebo klesá rychleji
Kontinuální glykémie Používá senzor umístěn pod kůží na měření hladiny cukru v krvi, vysílá každé čtení malého nahrávacího zařízení nosí na svém těle, zazní alarm, pokud hladina cukru v krvi příliš nízká nebo příliš vysoká Drahé, vyžaduje, aby byl snímač vyměnit každé tři-sedm dnů v závislosti na značce, musí zkontrolovat hladinu krevního cukru s tradičním monitoru při dávkování inzulinu nebo léčbu nízkou hladinu krevního cukru pro potvrzení hodnoty

Infračervené, laserové světlo a elektrický proud technologie patří mezi několik možných produktů na obzoru pro neinvazivních metod kontroly hladiny cukru v krvi. Nicméně, žádný byl schválen v USA

Pokud jste se podíval na nákladech, vlastnosti a další úvahy a stále nejste jisti, které glukometr koupit, zeptejte se svého lékaře nebo diabetologickou vychovatel doporučení. On nebo ona vám může pomoci vyřešit klady a zápory a mohou odpovídat na otázky o dostupných modelů.

Viz také