Cukrovka

Diabetes výživa: včetně bonbónů ve vašem jídelníčku

Diabetes výživy se zaměřuje na zdravé potraviny, ale sladkosti nejsou nutně tabu. Zde je návod, jak zahrnout sladkosti stravování.

Diabetes výživy se zaměřuje na zdravé potraviny. Ale můžete jíst sladkosti jednou za čas bez pocitu viny nebo významně narušuje kontrole cukru v krvi. Klíčem k diabetu výživy je umírněnost.

Lopatka na cukr

Po celá léta, byli lidé s diabetem varoval, aby se zabránilo sladkosti. Ale to, co vědci pochopit, o diabetes výživy změnil.

  • Celkem sacharidů je to, co se počítá. To bylo jednou Předpokládá se, že med, cukrovinky a jiné sladkosti by zvýšit hladina cukru v krvi rychleji a výše než zeleninu, by ovoce, nebo "škrobové" potravin, jako jsou brambory, těstoviny nebo celozrnný chléb. Ale to není pravda, tak dlouho, jak cukroví jíst s jídlem a vyvážený s ostatními potravinami ve vašem jídelníčku. Přestože různé typy sacharidů mohou mít vliv na hladinu cukru v krvi jinak, je celková částka sacharidů, které opravdu záleží.
  • Ale nepřehánějte prázdné kalorie. Samozřejmě, že je to stále nejlepší zvážit sladkosti jako pouze malou část svého celkového plánu pro diabetes výživy. Candy, sušenky a jiné sladkosti mají málo vitamínů a minerálů a jsou často s vysokým obsahem tuku a kalorií. Dostanete více prázdné kalorie kalorie - bez základních živin, v zdravější potraviny - když budete jíst sladkosti.

Vyjádřete svůj koláč a sníst ho taky

Diabetes. Celkem sacharidů je to, co se počítá.
Diabetes. Celkem sacharidů je to, co se počítá.

Sladkosti se počítají jako sacharidy ve vašem jídelníčku. Trik střídá malé porce sladkostí pro jiné sacharidy - např. chléb, tortilly, rýže, sušenky, cereálie, ovoce, džus, mléko, jogurt nebo brambory - ve vašich jídel. Chcete-li povolit prostor pro sladkosti jako součást jídla, máte dvě možnosti:

  • Nahradit některé sacharidů v jídle se sladkou.
  • Swap vysoké carb obsahující jídlo v jídle na něco s méně sacharidů a jíst zbývající sacharidů ve vašem jídelníčku jako sladké.

Řekněme, že váš typický večeři grilovaná kuřecí prsa, střední brambory, plátek celozrnný chléb, zeleninový salát a čerstvé ovoce. Pokud byste chtěli malý matné košíček po jídle, hledat způsoby, jak udržet celkový počet sacharidů v jídle stejné. Můžete vyměnit svůj krajíc chleba a čerstvé ovoce na košíčky. Nebo nahradit brambory s nízkým obsahem sacharidů zeleniny, jako je brokolice. Přidání košíček po tomto jídlo udržuje celkové sacharidy počítat stejný. Jen si pamatujte, dezert sloužící velikosti mohou výrazně lišit, a tak se snaží odhadnout počet sacharidů tak přesně, jak je to možné.

Abyste se ujistili, že děláte i obchody, číst údaje na potravinách pečlivě a ujistěte se, zeptejte se svého dietologa, pokud máte nějaké otázky. Podívejte se na celkových sacharidů v jednotlivých potravinách, které vám řekne, kolik sacharidů je v jedné porci dané potraviny.

Viz také

Diabetes výživa: včetně bonbónů ve vašem jídelníčku

Zvažte náhražky cukru

V rámci léčby diabetu výživy, je umělá sladidla nabídnout sladkost cukru bez kalorií. Umělá sladidla mohou pomoci snížit kalorie a držet se zdravého stravování - zejména když se používají místo cukru do kávy a čaje, na obilí, nebo pečiva. Ve skutečnosti jsou umělá sladidla považována zdarma potraviny, protože obsahují velmi málo kalorií, a nejsou považovány za sacharidů, tuků a ani žádná jiná potravina ve vašem jídelníčku.

Příklady umělých sladidel zahrnují:

  • Acesulfam draselný (Sunett, sladký)
  • Aspartam (Equal, NutraSweet)
  • Sacharin (SugarTwin, Sweet'N Low)
  • Sukralosa (Splenda)

Umělá sladidla nemusí nutně nabízet zdarma průkazku na sladkosti.

  • Dávejte pozor na kalorie a sacharidů. Mnoho produktů vyrobených s umělými sladidly, jako je pečivo a uměle slazené jogurty nebo pudinkem, ještě obsahují kalorií a sacharidů, které mohou mít vliv na hladinu cukru v krvi.
  • Cukerné alkoholy nejsou bez kalorií. Alkoholy,, jiný typ sníženou kalorickou sladidlo se často používají v bonbóny bez cukru, žvýkačky a dezerty. Zkontrolujte typový štítek pro slova, jako je "isomalt," "maltitol," "mannitol," "sorbitol" a "xylitol." Bez cukru, potraviny obsahující alkoholy ještě kalorií. A u některých lidí, cukerných alkoholů způsobit průjem.

Dva přirozeně odvozené sladidla stevia (Truvia Pure Via) a agave nektar, nabídnout jinou možnost, pokud jde o slazení vaše jídlo. Mějte na paměti, že cukr k sladidlo poměr je pro každý produkt, takže budete muset experimentovat, dokud nenajdete chuť se vám líbí. Také agave nektar není kalorií nebo sacharidů-free, takže by neměl být považován na hubnutí, ale má nižší glykemický index než se cukr, takže to nebude mít vliv na hladinu glukózy tolik.

Přehodnoťte svou definici sladké

Diabetes výživa nemusí znamenat žádné sladkosti. Pokud jste chuť jim, zeptejte registrovaného dietologa, které vám pomohou zahrnout své oblíbené pochoutky do svého jídelníčku. Dietolog vám může také pomoci snížit množství cukru a tuku ve vašich oblíbených receptů. A nebuďte překvapeni, pokud vaše chutě měnit, jak si osvojily zdravější stravovací návyky. Potraviny, které jste kdysi milovala může zdát příliš sladké - a zdravé náhražky může být váš nový nápad lahodné.

Viz také