Cukrovka

Diabetes řízení: jak životní styl, denní režim ovlivňují hladinu cukru v krvi

Diabetes management vyžaduje povědomí. Víte, co dělá vaše hladina cukru v krvi vzestup a pád - a jak kontrolovat tyto day-to-day faktory.

Pokud jde o diabetu, kontrolu krevního cukru je často ústředním tématem. Koneckonců, můžete udržet hladinu cukru v krvi v cílovém rozmezí pomohou žít dlouhý a zdravý život. Ale víte, co je vaše hladina cukru v krvi vzestup a pád? Tento seznam je někdy překvapující.

Jídlo

Zdravá strava je základním kamenem jakéhokoli plánu léčby diabetu. Ale není to právě to, co jíte, který ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Kolik jíte, a když budete jíst věci taky.

Co dělat:

 • Se držet plánu. Vaše hladina cukru v krvi je nejvyšší hodinu nebo dvě poté, co jíst, a pak začne klesat. Ale to předvídatelný vzor může pracovat ve svůj prospěch. Můžete pomoci snížit množství změn ve vašich hladiny cukru v krvi, pokud budete jíst ve stejnou dobu každý den, jíst několik malých jídel denně, nebo jíst zdravé občerstvení v pravidelnou dobu mezi jídly.
 • Všemožně jídlo vyvážené. Pokud je to možné, plán pro každé jídlo mít správnou kombinaci ovoce a zeleniny, škrobů, bílkovin a tuků. Je obzvláště důležité jíst přibližně stejné množství sacharidů v každém jídle a občerstvení, protože mají velký vliv na hladinu cukru v krvi. Promluvte si se svým lékařem, zdravotní sestrou nebo dietologa o nejlepší výběr potravin a vhodnou rovnováhu.
 • Jíst správné množství potravin. Zjistěte, co velikost porce je vhodná pro každý typ potravin. Zjednodušte si jídlo plánování písemně stanoví pro části potravin, které jíte často. Použití odměrky nebo stupnicí pro zajištění řádného velikost porce.
 • Koordinovat své jídlo a léky, příliš málo jídla ve srovnání s léky na cukrovku -. Zejména inzulín - může vést k nebezpečně nízké hladiny krevního cukru (hypoglykémie). Příliš mnoho jídla může způsobit hladinu cukru v krvi stoupat příliš vysoká (hyperglykémie). Promluvte si se svým Diabetes Care zdravotnického týmu o tom, jak nejlépe koordinovat jídlo a léky plány.

Cvičení

Fyzická aktivita je další důležitou součástí vašeho plánu léčby diabetu. Když cvičíte, vaše svaly pomocí cukru (glukózy) za energii. Pravidelná fyzická aktivita zlepšuje vaší odpovědi organismu na inzulín. Tyto faktory společně pracovat na snížení hladiny cukru v krvi. Náročnější váš trénink, tím déle účinek vydrží. Ale i lehké aktivity - např. domácí práce, zahradničení nebo bytí na nohy po dlouhou dobu - může snížit hladinu cukru v krvi.

Co dělat:

 • Promluvte si se svým lékařem o cvičební plán. Zeptejte se svého lékaře o tom, jaký typ cvičení je pro Vás vhodná. Pokud jste neaktivní po dlouhou dobu, Váš lékař může chtít zkontrolovat stav vašeho srdce a nohy předtím než vám doporučí. On nebo ona může doporučit správnou rovnováhu aerobní a svalové cvičení posilující.
 • Mějte cvičební plán. Promluvte si se svým lékařem o nejlepší čas dne pro vás cvičení, aby vaše cvičení rutiny je koordinována s jídlem a léky plány.
 • Znát vaše čísla. Promluvte si se svým lékařem o tom, co hladinu cukru v krvi jsou vhodné pro vás, než začnete cvičení.
 • Zkontrolujte si hladinu cukru v krvi. Zkontrolujte si hladinu cukru v krvi před, během a po cvičení, zvláště pokud užíváte inzulín nebo léky snižující hladinu cukru v krvi. Buďte si vědomi varovné příznaky nízké hladiny krevního cukru, jako je pocit nejistý, slabý, zmatený, slabosti, podrážděnosti, úzkosti, unavení nebo hladoví.
 • Zůstaňte hydratované. Pijte hodně vody, při cvičení, protože dehydratace může mít vliv na hladinu cukru v krvi.
 • Buďte připraveni. Vždy si malé občerstvení nebo glukózy pilulky s vámi během cvičení v případě, že Vaše hladina cukru v krvi klesá příliš nízko. Používejte lékařské identifikační náramek, když cvičíte.
 • Upravte diabetu léčebný plán podle potřeby. Pokud inzulin, může být nutné upravit Vaši dávku inzulínu před výkonem, nebo čekat několik hodin, než vykonávat po podání inzulínu. Váš lékař vám poradí o vhodných změn ve své léky. Možná budete muset upravit léčbu, pokud jste zvýšil cvičením.

Léčení

Inzulín a další diabetes léky jsou určeny ke snížení hladiny cukru v krvi, kdy úprava stravy a cvičení samotné nejsou dostačující pro správu diabetes. Ale účinnost těchto léků závisí na načasování a velikosti dávky. A nějaké léky, které užíváte na jiných podmínek, než diabetes může ovlivnit hladinu cukru v krvi, taky.

Diabetes. Aby každý jídlo vyvážené.
Diabetes. Aby každý jídlo vyvážené.

Co dělat:

 • Uložte vlastní inzulín. Inzulín je nesprávně uloženo nebo v minulosti uplynutí doby nemusí být účinná.
 • Hlaste tedy problémy se svým lékařem. Pokud váš diabetes léky způsobí, že vaše hladina cukru v krvi klesnout příliš nízko, může být dávka nebo načasování je třeba upravit.
 • Buďte opatrní s novými léky Pokud uvažujete o over-the-counter léky, nebo Váš lékař předepíše nový lék k léčbě další podmínku -. Jako je vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol - zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, pokud je lék může ovlivnit hladina cukru v krvi. Někdy alternativní léčba může být doporučena.

Viz také

Diabetes řízení: jak životní styl, denní režim ovlivňují hladinu cukru v krvi

Nemoc

Když jste nemocní, vaše tělo produkuje stres související s hormony, které mohou pomoci Vašemu tělu bojovat proti nemoci, ale také může zvýšit hladinu cukru v krvi. Změny ve Vaší chuti a za běžnou činnost může rovněž komplikovat diabetu.

Co dělat:

 • Plánovat dopředu. Pracujte se svým týmem zdravotní péče vytvořit nemocný denní plán. Obsahuje návod na to, co léky brát, jak často měřit hladinu cukru v krvi av moči ketony, jak upravit své léky dávky a kdy volat lékaře.
 • Pokračujte v užívání diabetickou léčbu. Nicméně, pokud jste schopni jíst kvůli nevolnosti nebo zvracením, kontaktujte svého lékaře. V těchto situacích může být nutné dočasně přerušit užívání své léky, protože riziko hypoglykémie.
 • Držte se svého plánu diabetu jídlo. Pokud můžete, bude jíst jako obvykle vám pomohou kontrolovat hladinu cukru v krvi. Mějte zásobu potravin, které jsou jednoduché na břiše, jako je želatina, sušenky, polévky a jablečnou. Pijte hodně vody nebo jiné kapaliny, které nepřidávají kalorií, jako je čaj, ujistěte se, že pobyt hydratované.

Alkohol

Játra normálně uvolňuje uložený cukr proti pádu hladiny cukru v krvi. Ale pokud vaše játra je zaneprázdněn metabolického alkoholu, hladina cukru v krvi nedostane podporu, kterou potřebuje. Alkohol může způsobit nízké hladiny krevního cukru krátce poté, co pijete a až pro osm až 12 hodin více.

Co dělat:

 • Získejte Váš lékař je v pořádku pít alkohol. Alkohol může zhoršit komplikací diabetu, například poškození nervů a oční nemoci. Ale pokud váš diabetes pod kontrolou a váš lékař souhlasí, občas alkoholický nápoj s jídlem, je v pořádku.
 • Vyberte si nápoje opatrně. Světlé pivo a suchá vína mají méně kalorií a sacharidů než dělat jiné alkoholické nápoje. Pokud dáváte přednost míchaných nápojů, držet se bez cukru míchačky - jako dietní sodu, dieta tonic, sodovku nebo minerálka.
 • Tally vaše kalorií. Nezapomeňte uvést kalorií z jakéhokoliv alkoholu pijete ve svém každodenním kalorií. Poraďte se se svým lékařem nebo dietetik, jak začlenit kalorie z alkoholu do svého jídelníčku.

Menstruace a menopauza

Změny v hladinách hormonů týden před a během menstruace může mít za následek značné kolísání hladiny cukru v krvi. A těch několik let před a během menopauzy, hormonální změny mohou mít za následek nepředvídatelné kolísání hladiny cukru v krvi, které komplikují diabetu. Také podobnost některých příznaků menopauzy a nízké hladiny cukru v krvi za následek chyby v nastavení, co jíte.

Co dělat:

 • Podívejte se na vzory. Mějte pečlivé sledování vašich měření hladiny cukru v krvi z měsíce na měsíc. Můžete být schopni předvídat výkyvy týkající se menstruačního cyklu.
 • Upravte diabetu léčebný plán podle potřeby. Lékař Vám může doporučit změny v jídelníčku, úroveň aktivity nebo diabetu léky, aby se na změny hladiny cukru v krvi.
 • Zkontrolujte hladinu cukru v krvi častěji. Máte-li pravděpodobné, že se blíží menopauze nebo prožívání menopauzy, poraďte se se svým lékařem o kontrolu hladiny cukru v krvi. Možná budete muset učinit častěji, nebo pokud jste zažívá příznaky, které se normálně interpretovat jako nízké hladiny krevního cukru.

Stres

Pokud jste ve stresu, je to snadné opustit svou obvyklou rutinu diabetu. Můžete cvičit méně, jíst méně zdravé potraviny nebo změřit si hladinu cukru v krvi méně často - a ztratit kontrolu krevního cukru v procesu. Kromě toho mohou hormony vaše tělo produkuje jako odpověď na dlouhodobé stresu bránit inzulín správně fungovat.

Co dělat:

 • Podívejte se na vzory. Přihlaste se úroveň stresu na stupnici od 1 do 10 při každém přihlášení hladinu cukru v krvi. Vzor může brzy objevit.
 • Převzít kontrolu. Jakmile budete vědět, jak stres ovlivňuje hladinu cukru v krvi, bránit. Přečtěte si relaxační techniky, stanovit priority úkolů a stanoví hranice. Kdykoliv je to možné, vyhnout se běžným stres.
 • Získat nápovědu. Naučte se nové strategie pro zvládání stresu. Možná zjistíte, že práce s psychologem nebo klinické sociální pracovník vám může pomoci identifikovat stresory, řešit stresové problémy, nebo učit se nové zvládání dovedností.

Čím více budete vědět o faktorech, které ovlivňují hladinu cukru v krvi, tím více můžete předvídat výkyvy - a podle toho plánovat dopředu. Máte-li potíže udržet hladinu cukru v krvi v cílovém rozmezí, zeptejte se svého diabetu zdravotnického týmu o pomoc.

Viz také