Cukrovka

Diabetes dieta: vytvořit zdravé stravovací plán

Váš diabetes se strava je prostě zdravé stravovací plán, který vám pomůže kontrolovat Váš krevní cukr. Tady je nápověda jak začít, z jídla plánuje vyměnit seznamy a počítání sacharidů.

Definice

Diabetes dieta - lékařsky známý jako zdravotní nutriční terapie (MNT) na cukrovku - jednoduše překládá do jedení řadu výživných potravin v mírném množství a bude se držet pravidelné stravování.

Spíše než restriktivní diety, dieta diabetes nebo MNT je zdravé stravovací plán, který je přirozeně bohaté na živiny a nízký obsah tuku a kalorií, s důrazem na ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Ve skutečnosti, diabetes dieta je nejlepší stravovací plán pro většinu každého.

Účel

Pokud máte cukrovku nebo Prediabetes, bude Váš lékař pravděpodobně Doporučujeme vidíte dietologem, který vás na změny stravovacích návyků a mnt, které vám pomohou kontrolovat Váš krevní cukr (glukóza) úrovně a spravovat své hmotnosti.

Když budete jíst přebytečné kalorie a tuk, vaše tělo reaguje tím, že vytváří nežádoucí zvýšení hladiny glukózy v krvi. Je-li hladina glukózy v krvi není pod kontrolou, může to vést k vážným problémům, jako je nebezpečné vysoké hladiny glukózy v krvi (hyperglykémie) a chronických komplikací, jako jsou nervy, ledvin a poškození srdce.

Tvorba výběr zdravých potravin a sledování své stravovací návyky vám pomůže spravovat vaše hladinu glukózy v krvi a udržet ji v bezpečném rozsahu.

Pro většinu lidí s diabetem 2. typu, hubnutí také může usnadnit kontrolovat hladinu glukózy v krvi a nabízí celou řadu dalších zdravotních výhod. Pokud potřebujete zhubnout, MNT poskytuje dobře organizované, výživné způsob, jak dosáhnout svého cíle bezpečně.

Dieta detaily

Registrovaná Dietolog vám může pomoci dát dohromady dietu na základě vašich cílů v oblasti zdraví, chuti a životní styl a může poskytnout cenné informace o tom, jak změnit své stravovací návyky.

Doporučené potraviny
Udělej si svůj kalorie počítat s těmito výživná jídla:

 • Zdravé sacharidy. Během trávení cukrů (jednoduché sacharidy) a škrobů (složené sacharidy) se rozkládají na hladinu glukózy v krvi. Zaměřte se na nejzdravější sacharidů, jako je ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, luštěnin (fazole, hrách a čočka) a nízkotučných mléčných výrobků.
 • Fiber-potraviny bohaté. Vláknina zahrnuje všechny části rostlin, potravin, které vaše tělo nemůže strávit a vstřebat. Vláknina může snížit riziko srdečních onemocnění a pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny jsou zelenina, ovoce, ořechy, luštěniny (fazole, hrách a čočka), celozrnné mouky a pšeničných otrub.
 • Heart-zdravé ryby. Jezte srdce-zdravé ryby alespoň dvakrát týdně. Ryby mohou být dobrou alternativou k vysokým obsahem tuku masa. Například treska, tuňák a halibut mají méně celkového tuku, nasycených tuků a cholesterolu než maso a drůbež dělat. Ryby, jako je losos, makrela, tuňák, sardinky a Bluefish jsou bohaté na omega-3 mastných kyselin, které podporují zdraví srdce tím, že sníží hladiny tuků v krvi nazývaných triglyceridy. Nicméně, vyhnout smažené ryby a ryby s vysokým obsahem rtuti, jako Tilefish, mečouna obecného a Makrelovec.
 • "Dobré" tuky Potraviny obsahující mononenasycené a polynenasycené tuky -. Například avokádo, mandle, pekanové ořechy, vlašské ořechy, olivy, a řepky, oliv a oleje arašídového - může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi. Jezte střídmě, nicméně, jak všechny tuky mají vysoký obsah kalorií.

Potraviny je třeba se vyvarovat
Diabetes zvyšuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice urychlením vývoje ucpané a kalené tepen. Potraviny obsahující následující může pracovat proti své cíle, kterým je srdce zdravé výživy.

 • Nasycené tuky. High-mléčné výrobky a živočišné bílkoviny, jako je hovězí maso, párky v rohlíku, klobásy a slanina obsahují nasycené tuky. Získejte nemá více než 7 procent svého denního kalorií z nasycených tuků.
 • Trans-tuky. Tyto typy tuků jsou uvedeny ve zpracovaných občerstvení, pečiva, zkrácení vylepovat margaríny a je třeba se vyhnout úplně.
 • Cholesterolu v krvi. Zdroje cholesterolu patří s vysokým obsahem tuku a mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku živočišné bílkoviny, vaječné žloutky, korýši, játra a další vnitřnosti. Snažte se ne více než 300 miligramů (mg) cholesterolu denně.
 • Sodný. Cílem méně než 2300 mg sodíku na den.

Dát to všechno dohromady: vytvoření plánu
Existuje několik různých přístupů k vytváření diabetes dieta, která udržuje hladinu glukózy v krvi v normálním rozmezí. S pomocí Dietolog vám pomůže je, můžete najít jednoho nebo kombinace několika metod, které pracuje pro vás.

 • Počítání sacharidů. Vzhledem k tomu, sacharidy rozkládají na glukózu, mají největší vliv na hladiny glukózy v krvi. Je důležité, aby se ujistil, vaše načasování a množství sacharidů jsou stejné každý den, zvláště pokud užíváte léky na cukrovku nebo inzulín. V opačném případě může být vaše hladina krevního cukru kolísat více.

  Dietolog vám může naučit, jak měřit porce a stát vzdělaný čtenář etiketách potravin, se zvláštním důrazem na velikost porce a obsahu sacharidů. Užíváte-li inzulin, může on nebo ona vás naučí, jak počítat množství sacharidů v každém jídle nebo občerstvení a upravit Vaši dávku inzulínu odpovídajícím způsobem.

 • Diabetes. Zdravé sacharidy.
  Diabetes. Zdravé sacharidy.

  Systém výměny. Dietolog může doporučit použití směnného systému, který skupin potravin do kategorií, jako jsou sacharidy masa a masových náhražek a tuků.

  Jedna porce ve skupině se nazývá "výměna". Výměna má asi stejné množství sacharidů, bílkovin, tuků a kalorií - a stejný účinek na hladiny cukru v krvi - jako porce všech ostatních potravin v téže skupině. Tak, například, můžete vyměnit - nebo obchod - jedno malé jablko na 1/3 šálku vařených těstovin, na jednu porci sacharidů.

 • Glykemický index. Někteří lidé, kteří mají diabetes používají glykemický index k výběru potravin, zejména sacharidy. Potraviny s vysokým glykemickým indexem, jsou spojeny s větší zvýšení hladiny cukru v krvi, než jsou potraviny s nízkým glykemickým indexem. Komplexní sacharidy, které mají vysoký obsah vlákniny - například celozrnné rýže, chléb a obiloviny - mají nižší glykemický index než jednoduché cukry dělat - bílý chléb nebo bílé rýže, například - a obvykle dává přednost vysoce zpracovaných potravin. Ale low-index potraviny nemusí být nutně vždy zdravější, protože potraviny, které jsou s vysokým obsahem tuku mají tendenci mít nižší hodnoty glykemický index, než dělat nějaké zdravější možnosti.

Ukázkové menu
Váš denní jídelníček by měl vzít v úvahu svou velikost, stejně jako vaše fyzické námaze. Zobrazí se následující nabídka přizpůsobena pro někoho, kdo potřebuje 1200 až 1600 kalorií denně.

 • Snídaně. Celozrnné palačinky nebo vafle, jeden kus ovoce nebo 3/4 šálku bobulí, 6 oz jogurtu vanilky nemastný.
 • Oběd. Sýry a vegetarián pita, střední jablko 2 lžíce másla, mandlového.
 • . Večeře Hovězí Stroganoff, 1/2 šálku mrkve, salátem s 1 1/2 šálky špenátu, 1/2 rajče, 1/4 šálku nasekané papriky, 2 lžíce olivového oleje, 1 1/2 lžičky červeného vinného octa.
 • Občerstvení. Dva nesolené rýžové koláčky sypané 1 oz světla roztíratelný sýr nebo jeden pomeranč s 1/2 šálku 1 procenta nízkotučným tvarohem.

Viz také

Diabetes dieta: vytvořit zdravé stravovací plán

Výsledky

Přijímání si zdravé stravovací plán je nejlepší způsob, jak udržet hladiny cukru v krvi pod kontrolou a zabránit komplikacím diabetu. A pokud potřebujete zhubnout, můžete přizpůsobit se podle vašich specifických cílů.

Kromě řízení diabetu, diabetes dieta nabízí další výhody, taky. Vzhledem k tomu, diabetes dieta doporučuje bohaté množství ovoce, zeleniny a vlákniny, následující je pravděpodobné, že snížení rizika kardiovaskulárních chorob a některých typů rakoviny. A náročné nízkotučné mléčné výrobky mohou snížit riziko nízkou kostní hmotou v budoucnosti.

Rizika

Pokud máte cukrovku, je důležité, abyste partnera s lékařem a dietní sestra vytvořit stravovací plán, který pracuje pro vás. Zdravé potraviny, část řízení a plánování jsou nezbytné pro řízení hladiny cukru v krvi. Pokud odbočíte z předepsanou dietu, vystavujete se riziku kolísání hladiny cukru v krvi a více-závažných komplikací.

Viz také