Cukrovka

Diabetes a cvičení: když sledovat hladinu cukru v krvi

Cvičení je důležitou součástí jakéhokoli plánu léčby diabetu. Aby se předešlo případným problémům, zkontrolujte si hladinu cukru v krvi před, během a po cvičení.

Diabetes a cvičení jdou ruku v ruce, alespoň pokud jde o řízení diabetu. Cvičení může pomoci zlepšit kontrolu krevního cukru, stejně jako zvýšit vaši celkovou kondici a snížit riziko srdečních onemocnění a poškození nervů.

Ale diabetes a cvičení představují specifické výzvy, taky. Nezapomeňte sledovat hladinu cukru v krvi před, během a po cvičení. Vaše záznamy ukazují, jak vaše tělo reaguje na cvičení - a pomoci zabránit potenciálně nebezpečné kolísání hladiny cukru v krvi.

Před cvičením: Zkontrolujte si hladinu cukru před tréninkem

Před skokem do fitness program, si lékař v pořádku výkon - zejména pokud jste byli neaktivní. Poraďte se se svým lékařem, jaké činnosti jste se uvažuje a nejlepší čas na cvičení, stejně jako potenciálního vlivu léků na hladinu cukru v krvi, jak jste se více aktivní.

Pro nejlepší zdravotní výhody, odborníci doporučují, 150 minut týdně středně intenzivní pohybové aktivity, jako jsou:

 • Rychlá chůze
 • Lap plavání
 • Jízda na kole

Užíváte-li inzulín nebo léky, které mohou způsobit nízkou hladinu krevního cukru (hypoglykémie), zkontrolujte si hladinu krevního cukru 30 minut před výkonem a znovu bezprostředně před cvičením. To vám pomůže určit, zda vaše hladina krevního cukru je stabilní, stoupá nebo klesá, a pokud je to bezpečné cvičení.

Vezměme si tyto obecné pokyny ve vztahu k hladina cukru v krvi - měřeno v miligramech na decilitr (mg / dl) nebo mmol na litr (mmol / l).

 • Nižší než 100 mg / dl (5,6 mmol / l). Vaše hladina cukru v krvi může být příliš nízká vykonávat bezpečně. Jezte malé sacharidy obsahující občerstvení, jako je ovoce nebo sušenky, před zahájením cvičení.
 • 100 - 250 mg / dl (5,6 - 13,9 mmol / l). Jsi dobré jít. Pro většinu lidí je to bezpečné pre-cvičení krevního cukru rozsah.
 • 250 mg / dl (13,9 mmol / l), nebo vyšší. To je upozornění zóna. Před výkonem, otestuje si moč na ketony - látky vyrobené, když vaše tělo rozkládá tuk na energii. Nadbytek ketony naznačují, že vaše tělo nemá dostatek inzulínu ke kontrole hladiny cukru v krvi. Pokud sportujete, když máte vysokou úroveň ketony, riskujete ketoacidózou - závažná komplikace diabetu, který potřebuje okamžitou léčbu. Místo toho počkejte, vykonával až do své testovací sada ukazuje na nízkou hladinu ketonů ve vaší moči.
 • 300 mg / dl (16,7 mmol / l) nebo vyšší. Vaše hladina cukru v krvi může být příliš vysoká pro bezpečné vykonávání, čímž je riziko vzniku ketoacidózy. Odložit cvičení, dokud vaše hladina cukru v krvi klesne na bezpečnou pre-cvičení rozsahu.

Viz také

Diabetes a cvičení: když sledovat hladinu cukru v krvi

Během cvičení: dejte si pozor na příznaky nízké hladiny krevního cukru

V průběhu cvičení, nízká hladina cukru v krvi je někdy problém. Pokud plánujete delší trénink, zkontrolujte hladinu cukru v krvi každých 30 minut - zvláště pokud se snažíte novou aktivitu nebo zvýšení intenzity nebo trvání vašeho tréninku.

To může být obtížné, pokud jste se účastní aktivit v přírodě a sportu. Nicméně, toto opatření je nezbytné, dokud nebudete vědět, jak se vaše hladina cukru v krvi reaguje na změny ve svých cvičebních návyků.

Zastavte cvičení pokud:

 • Vaše hladina cukru v krvi 70 mg / dl (3,9 mmol / l) nebo nižší
 • Máte pocit třesu, nervozity nebo zmatku

Jíst nebo pít něco zvýšit hladinu cukru v krvi, jako jsou:

 • Dva až pět glukózové tablety
 • 1/2 šálku (118 ml) ovocného džusu
 • 1/2 šálku (118 ml) z pravidelné (ne dieta) soda
 • Pět nebo šest kusů Hard Candy

Znovu zkontrolujte hladinu cukru v krvi o 15 minut později. Pokud je to stále příliš nízká, mají další porci a test znovu o 15 minut později. Opakujte dle potřeby, dokud nebude Váš krevní cukr dosáhne alespoň 70 mg / dl (3,9 mmol / l). Pokud jste nedokončil trénink, pokračovat, jakmile vaše hladina cukru v krvi se vrátí do bezpečného rozsahu.

Po cvičení: zkontrolujte si hladinu cukru v krvi opět

Zkontrolujte si hladinu cukru v krvi okamžitě po cvičení a pak ještě několikrát v průběhu několika příštích hodin. Cvičení navazuje na rezervní cukr uložený ve svalech a játrech. Jakmile je Vaše tělo obnovuje těchto obchodů, to trvá cukr z krve. Náročnější váš trénink, tím déle hladina cukru v krvi budou ovlivněny. Nízká hladina krevního cukru je možné i hodiny po cvičení.

Diabetes. Nižší než 100 mg / dl (5,6 mmol / l).
Diabetes. Nižší než 100 mg / dl (5,6 mmol / l).

Pokud máte nízkou hladinu krevního cukru po cvičení, jíst malé sacharidy obsahující občerstvení, jako je ovoce nebo sušenky, nebo pít malé sklenici ovocné šťávy.

Cvičení může být prospěšné pro vaše zdraví v mnoha ohledech, ale pokud máte cukrovku, testování hladiny cukru v krvi před, během a po cvičení může být stejně důležitý jako výkon sám.

Viz také