Cukrovka

Diabetes a menopauza: dvojče výzva

Diabetes a menopauza může spolupracovat pro různé účinky na vaše tělo. Zde je to, co můžete očekávat - a jak se udržet pod kontrolou.

Menopauza - a roky vedoucí k ní - může představovat specifické problémy, pokud máte cukrovku. Ale to není nutně jeden-dva šídlo. Za prvé, zjistit, co očekávat. Pak zvážit, co s tím dělat.

Diabetes a menopauza: Co očekávat

Diabetes. Změny hladiny cukru v krvi.
Diabetes. Změny hladiny cukru v krvi.

Menopauza je fáze života po menstruace se zastavil. Diabetes a menopauza může spolupracovat pro různé účinky na vaše tělo, včetně:

  • Změny hladiny cukru v krvi. Hormony estrogen a progesteron ovlivňují jak vaše buňky reagují na inzulín. Po menopauze, změny ve vašich hormonů vyvolat výkyvy hladiny cukru v krvi. Můžete si všimnout, že vaše hladina krevního cukru je proměnná nebo méně předvídatelné než dříve. Pokud je vaše hladina krevního cukru vymkne kontrole, máte vyšší riziko komplikací diabetu.
  • Zvýšení tělesné hmotnosti. Některé ženy přibývají na váze během menopauzy přechodu a po menopauze. To může zvýšit potřebu inzulínu či perorálních léků diabetu.
  • Infekce. Dokonce před menopauzou, mohou být vysoké hladiny cukru v krvi přispívají k močových a vaginálních infekcí. Po menopauze - při poklesu estrogenu usnadňuje bakterií a kvasinek se daří v močovém traktu a pochvy - je riziko ještě vyšší.
  • Spánek problémy. Po menopauze může návaly horka a noční pocení udržet vás v noci. Na druhé straně, může nedostatek spánku, aby bylo těžší řídit hladinu cukru v krvi.
  • Sexuální problémy. Diabetes může poškodit nervy buňky, které lemují pochvy. To může narušit vzrušení a orgasmu. Vaginální suchost, častým příznakem menopauzy může zhoršit problém tím, že způsobí bolest při sexu.

Viz také

Diabetes a menopauza: dvojče výzva

Diabetes a menopauza: co můžete udělat

Menopauza může způsobit katastrofu na kompenzace diabetu. Ale je tu spousta, co můžete udělat pro lepší správu diabetes a menopauza.

  • Zkontrolujte, zdravý životní styl Kurzy jsou, zdravý životní styl -. Jako jíst zdravé potraviny a cvičení pravidelně - jsou základním kamenem vašeho plánu léčby diabetu. Zdravé potraviny a pravidelná fyzická aktivita vám pomůže cítit se co nejlépe po menopauze, taky.
  • Změřte si hladinu cukru v krvi často. Možná budete muset kontrolovat hladinu cukru v krvi častěji než je obvyklé v průběhu dne, a občas v noci. Mějte protokol o měření hladiny cukru v krvi a příznacích. Váš lékař může použít údaje upravit diabetu léčebný plán podle potřeby. Váš lékař může také doporučit pravidelné hemoglobinu A1c testování tak, aby odrážel průměrnou hladinu krevního cukru u dvou až tří měsíců před zkouškou.
  • Zeptejte se svého lékaře na nastavení Vašeho diabetu léky-li vaše průměrná krvi zvyšuje hladinu cukru, může být nutné zvýšit dávku léků na cukrovku, nebo začít užívat nové léky -. Zvláště pokud vám přibývají na váze nebo snížit úroveň fyzické aktivity. Stejně tak, pokud vaše průměrná hladina cukru v krvi klesá, může být nutné snížit dávkování léků na cukrovku.
  • Zeptejte se svého lékaře o léky na snížení hladiny cholesterolu. Pokud máte cukrovku, jste na zvýšené riziko kardiovaskulárních onemocnění. Riziko se zvyšuje ještě více, když se dostanete menopauzy. Aby se snížilo riziko, jíst zdravé potraviny a pravidelně cvičit. Váš lékař může doporučit snížení cholesterolu léky stejně.
  • Vyhledejte pomoc na příznaky menopauzy. Pokud budete bojovat s návaly horka, vaginální suchost, snížené sexuální odezvu nebo jiné příznaky menopauzy, pamatujte, že léčba není k dispozici. Například, může lékař doporučit vaginální lubrikant k obnovení vaginální vlhkost nebo vaginální estrogenní terapie k nápravě řídnutí a zánět poševní stěny (vaginální atrofie). Pokud přibývání na váze je problém, může registrovaný dietetik pomůže přehodnotit své jídlo plánů. U některých žen, hormonální terapie je možnost.

Diabetes a menopauza je dvojče výzvou. Úzce spolupracovat s lékařem, aby se usnadnil přechod.

Viz také