Cukrovka

Inzulín a přibývání na váze: udržet liber off

Inzulín a přibývání na váze jdou často ruku v ruce, ale kontrola váhy je možné. Pokud budete potřebovat inzulin, tady je návod, jak minimalizovat - nebo se jim vyhnout - zvýšení tělesné hmotnosti.

Zvýšení tělesné hmotnosti je častým nežádoucím účinkem u lidí, kteří se inzulín - hormon, který reguluje vstřebávání cukru (glukózy) buňkami. Nicméně, kontrolovat vaše tělesné hmotnosti je nejen možné, ale i důležitou součástí vašeho celkového plánu léčby diabetu.

Souvislost mezi inzulínem a přibývání na váze

Diabetes. Být fyzicky aktivní.
Diabetes. Být fyzicky aktivní.

Až budete mít inzulín, glukóza je schopen zadat vaše buňky a přítomnost glukózy v krvi kapky. Toto je žádoucí terapeutický cíl. Nicméně, pokud je počet kalorií, které se v důsledku činnosti a vaší úrovni ve více kalorií, než budete muset udržet si zdravou váhu, vaše buňky získat více glukózy, než potřebují. Glukóza, že vaše buňky nepoužívají se hromadí tuk.

Tělesné hmotnosti může být také v souvislosti s jinými komplexních funkcí inzulínu v těle v souvislosti s tím, jak buňky používají tuky a bílkoviny.

Viz také

Inzulín a přibývání na váze: udržet liber off

Vyhněte tělesné hmotnosti, přičemž inzulin

Jíst zdravé potraviny a zůstat fyzicky aktivní každý den může pomoci zabránit nežádoucímu přibývání na váze. Následující tipy vám pomohou udržet liber off:

  • Počítat kalorie. Jídlo a pití méně kalorií vám pomůže zabránit přibývání na váze. Stock ledničku a spíž s ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků. Plán pro každé jídlo mít správnou kombinaci ovoce a zeleniny, škrobů, bílkovin a tuků. Zredukovat své velikosti porcí, přeskočte druhé porce a pít vodu místo vysoce kalorických nápojů. Promluvte si se svým lékařem, zdravotní sestrou nebo dietologa o jídlo plánování, strategií a zdrojů.
  • Nevynechávejte jídla. Nesnažte se snížit kalorie tím, vynechávání jídel. Když vynecháte jídlo, vaše tělo je méně účinný využívání energie, a máte větší šanci, aby se špatná strava volby na příští jídla, protože jste příliš velký hlad. Vynechávání jídel také způsobuje velké výkyvy hladiny cukru v krvi. Tři skromné ​​jídla denně zdravým občerstvením mezi nimi může vést k lepší kontrole množství hmotnosti a glukózy v krvi.
  • Být fyzicky aktivní. Fyzická aktivita spaluje kalorie. Rozumný cíl pro většinu dospělých je minimálně 150 minut týdně středně intenzivní aerobní aktivity - jako je chůze, jízda na kole, vodní aerobik, tanec nebo zahradnictví - zvýšené svalové posilovací cvičení alespoň dvakrát týdně. Promluvte si s lékařem o aktivitách a cvičení, které jsou vhodné pro vás.
  • Poraďte se se svým lékařem o jiné léky Některé diabetes diabetes léky, které pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi -. Včetně metforminem (Fortamet, Glucophage, aj.), exenatidových (BYETTA) liraglutid (Victoza) a pramlintide (Symlin) - může podporovat hubnutí a umožní vám snížit Vaši dávku inzulínu. Zeptejte se svého lékaře, pokud se tyto nebo jiné léky by bylo vhodné součástí vašeho plánu léčby diabetu.
  • Vezměte si inzulín přesně podle pokynů. Nevynechávejte nebo snížit dávky inzulínu k odvrácení váze. I když můžete zbavit kil, pokud užíváte menší dávky inzulinu, než je předepsáno, že rizika jsou závažná. Bez dostatečné množství inzulinu, vaše hladina cukru v krvi vzroste - a tak bude vaše riziko komplikací diabetu.

Viz také